top of page

Yeni Korku Oyunu Steam'de Patlıyor

Sınırlı bir süre için ücretsiz olarak sunulan benzersiz yeni bağımsız korku oyunu, Steam'de etkileyici oyuncu sayılarına ve kullanıcı incelemelerine ulaşıyor.

Kısmen sınırlı bir süre için ücretsiz olması sayesinde korku oyunu Content Warning Steam'de patlama yaşadı. Steam'in muazzam bir oyun kataloğu var ve bazı bağımsız hit oyunlar bazen İçerik Uyarısı gibi diğerlerinden öne çıkıyor . IGN, Content Warning'in artık Steam'de ücretsiz olmadığını ve bağımsız oyunun fiyatının artık 7,99 dolar olduğunu doğruladı . Ücretsiz olduğu 24 saatlik kısa süre içinde İçerik Uyarısı bazı etkileyici kilometre taşlarına ulaştı. 6,2 milyondan fazla oyuncu oyunu Steam profillerine ekledi ve ücretsiz teklif sırasında oyun 204.439 oyuncuyla zirveye ulaştı. Oyun ayrıca Steam'in en çok satanlar listesinde dokuzuncu sırada yer aldı ve oyunu indiren oyunculardan %96 oranında olumlu değerlendirme puanı aldı.


Content Warning Neden Bu Kadar Başarılı?

2024 Nisan Şaka Günü'nde ücretsiz olarak sunulmasının ötesinde , Content Warning geniş bir kitleye hitap etmesine yardımcı olan pek çok oynanış öğesi bulunmaktadır . İşbirliğine dayalı korku oyunu, dört oyuncuya kadar ASCII adı verilen emoji yüzlü karakterler halinde bir araya geliyor. Bu karakterler dünyayı bir kamera merceğinden görüyor ve Spooktube adlı bir video paylaşım platformu için korkutucu görüntüler elde etmek üzere Eski Dünya adı verilen korkunç bir yeri keşfetmekle görevlendiriliyor. Oyuncular Spooktube videolarında kayda değer bir izleyici kitlesi kazanırsa, Eski Dünya'da hayatta kalmak ve daha iyi içerik oluşturmak için donanımlarını yükseltebilirler.Content Warning hâlâ ele alınması gereken pek çok aksaklık bulunsa da Landfall Publishing, gelecek yamalarla bunları düzeltmeyi planladığını doğruladı. 2024'ün bağımsız fenomeni Palworld gibi geliştirici de bu sorunları çözmek için topluluktan gelen geri bildirimleri değerlendiriyor. Oyunun bir sonraki güncellemesini ne zaman alacağı henüz belli değil, ancak başarısı göz önüne alındığında yakın gelecekte bir yama gelmesi muhtemel. Beş kişi tarafından geliştirilen bir oyun için bu rakamlar, bağımsız türün devam eden popülerliğini vurguluyor.


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page