top of page

Yeni Kingmakers Oyunu Orta Çağ Savaşlarını Modern Silahlarla Birleştiriyor

Kingmakers, kullanıcıların orta çağ ordularına karşı modern silahlar kullandığı RTS-aksiyon hibrit oynanışını sergileyen ilk fragmanını yayınladı.  • Kingmakers, zamanda yolculuk yapan insanların destansı savaşlarda orta çağ ordularıyla karşı karşıya geldiği benzersiz bir RTS aksiyon deneyimi sunuyor.

  • Oyuncular, ortaçağ ortamında Apache saldırı helikopteri ve otomatik el bombası fırlatıcı gibi modern silahları kullanabilirler.

  • Redemption Road Games tarafından geliştirilen Kingmakers, stratejik oynanışıyla dikkat çekici bir orta çağ savaş oyunu olmayı hedefliyor.


Redemption Road Games , kullanıcının Apache saldırı helikopteri de dahil olmak üzere modern silahları orta çağ asker ordularına karşı kullanmasına olanak tanıyan bir RTS aksiyon melezi olan Kingmakers'ı duyurdu . Tiny Build Games'in Steam'de yayınlanan başlığı, daha fazlasını gösteren etkileyici bir fragmanı ortaya çıkardı.


Oyunlarda zaman yolculuğu kesinlikle yeni bir şey değil, The Legend of Zelda: Ocarina of Time gibi klasikler bu konsepti kullanıyor. Bununla birlikte, zamanda yolculuk yapan bir insanın ortaçağ ordularına liderlik ederken aynı zamanda otomatik bir el bombası fırlatıcı kullanması gibi daha spesifik bir fikir, oyunlarda henüz keşfedilmedi. Neyse ki hayranlar bu yılın ilerleyen dönemlerinde böyle bir senaryonun içinde yer alabilecek gibi görünüyor.


Kingmakers'ın fragmanı, oyuncunun bir orta çağ savaşının sonucunu üçüncü şahıs bakış açısıyla değiştirebileceği çeşitli senaryoları sergiliyor. Bir parça, kullanıcının bir kamyonetle bir grup askerin arasından geçtiğini gösteriyor, bir diğeri düşmanların üzerine patlama yağdırmak için el bombası fırlatıcı kullandığını gösteriyor, bir diğeri ise bir kalenin tepesinden bir keskin nişancı ile rakiplerini hedef aldığını gösteriyor. Kılıç, yay ve kalkan gibi geleneksel silahlarla donanmış ortaçağ düşmanları farklı türlerde gelir; bazıları at sırtında, bazıları ise yaya olarak düzene girer. Ek olarak, oyun, kullanıcının ortaçağ askerlerinin dost oluşumlarını yönetebilecekleri kuş bakışı görünüme sorunsuz bir şekilde geçiş yapmasına olanak tanıyan bir strateji özelliğine sahiptir. Kingmakers'ın kesin bir çıkış tarihi yok ancak 2024'te piyasaya sürülmesi planlanıyor.


Kingmakers'ın Steam sayfası, geçmişi değiştirerek gelecekteki bir kıyameti durdurmaya çalışan kullanıcının etrafında şekillenen oyunun hikayesini anlatıyor. Kingmakers'daki her savaş, binlerce askerin aynı anda savaşmasını içeren gerçek zamanlı bir simülasyon olacak ve oyun aynı zamanda üç arkadaşa kadar ortaklaşa oynanma özelliğine de sahip olacak. Fragmanı, son çıkışından bu yana önemli miktarda heyecan yarattı ve birçok kişi, piyasaya sürüldüğünde diğer popüler strateji-aksiyon hibrit oyunları arasında yer alacağını umuyor .Kingmakers'ın üçüncü şahıs dövüşüne olan vurgusu, onun en iyi ortaçağ strateji oyunlarına katılmasını engellese de, kullanıcılar geleneksel silahları da kullanabilecek olduğundan, yine de en iyi ortaçağ savaş oyunlarından biri olma şansına sahip olacak. Ancak Kingmakers'ın tarihsel olarak doğru oyunlardan oldukça farklı olacağı açık.


Hayranlar, geliştiricilerinden bazılarının daha önce üzerinde çalıştığı popüler bir oyundan ilham alan Redemption Road Games'in adını tanıyabilir. Road Redemption 2017'de piyasaya sürüldü ve şu anda piyasadaki en iyi bisiklet oyunlarından biri olarak kabul edildiğinden sürpriz bir hit oldu . Kingmakers'a benzer şekilde Road Redemption , oyuncuların bir motosiklet kullanarak kıyamet sonrası Amerika'da seyahat ederken kılıç, silah ve daha fazlasını kullanarak rakip bisikletçilerle savaşmalarını izleyerek benzersiz ve şakacı bir yaklaşım kullanıyor.0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments