top of page

Yaklaşan Tomb Raider Serisi Yeni Hayranları Pek Hoş Karşılamayabilir

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft, birçok multimedya franchise'ı yaratan yayın patlamasından yararlanmak için büyük bir potansiyele sahip olsa da , resmi slogana göre kaynak materyaline olan ilgiyi bir sonraki adıma taşımış gibi görünüyor.

Tomb Raider onlarca yıldır popüler bir seri haline geldi ve Lara Croft'un evrensel olarak tanınan birkaç karakterden biri olarak kültürel ruhun içindeki yeri dışında bu popülerliğin büyük bir kısmı video oyun endüstrisinde kaldı. Bu her zaman boşa giden bir fırsat gibi göründü ve bu nedenle Netflix'in 2021'de Kong: Skull Island anime serisinin yanı sıra bir Tomb Raider anime serisi de planlamasına kimse şaşırmadı.O zamandan bu yana hayranlar, gelecek seri hakkında çok daha fazla ayrıntıya sahip oldu. Ekim sürümünün heyecanını artıracak resmi bir giriş ve bazı ilk fragmanlar da dahil.


MCU yıldızı Hayley Atwell'i Lara Croft'un başrolüne taşıyan The Legend of Lara Croft'un , IP'yi Netflix gibi bir platformda çok daha yaygın hale getirme şansı varken, ilk işaretler bunu yapmayacak bir ürüne işaret ediyor gibi görünüyor . yeni hayranlar için olabildiğince erişilebilir olun. Gelecek serinin Netflix web sitesinde görülen resmi logline'a göre , serinin serinin son iki oyunu olan Rise of the Tomb Raider ve Shadow of the Tomb Raider olaylarını sürdürdüğü açıkça belirtiliyor . Bu oyunlar iyi karşılanmış ve ilgi çekici karakter ve hikaye öğeleri içermiş olsa da, bu aynı zamanda seriyi gerçekten takdir etmek için gereken ödev miktarının, DC veya MCU gibi en köklü projelerin bile çok üstünde olabileceği anlamına da geliyor.

Seri, Survivor video oyunları üçlemesindeki (Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider ve Shadow of the Tomb Raider) olayların hemen ardından devam ediyor ve Lara'nın giderek daha tehlikeli olan solo maceralara atılmak için arkadaşlarını terk ettiğini görüyor. Ancak tehlikeli ve güçlü bir Çin eseri, esrarengiz kişisel bağlantısı olan bir hırsız tarafından Croft Malikanesi'nden çalınınca Lara (seslendiren Hayley Atwell) eve dönmek zorunda kalır. Cesur arayışı onu dünya çapında bir maceraya ve unutulmuş mezarların derinliklerine götürecek, burada gerçek benliğiyle yüzleşmek ve nasıl bir kahraman olmak istediğine karar vermek zorunda kalacak.

Bir şovun yeni gelenleri önceki medyada meydana gelen önemli şeyleri yakalamasını sağlamanın kesinlikle yolları olsa da, bu genellikle herkesi başlangıçtan itibaren harekete geçiren bir dizi yapmak kadar iyi değildir. Dahası, dizi başarılı bir şekilde yeni izleyicileri çekse bile, bu durum kaynak materyali oynamış olan hayranların zararına olacaktır. Amazon , The Legend of Lara Croft'un yanı sıra , öyle ya da böyle giderse Netflix versiyonundan daha iyisini yapabilecek farklı bir Tomb Raider serisi üzerinde çalıştığı için bu, kurulması gereken önemli bir denge. Herhangi birinin bir animasyon dizisini izlemenin ön koşulu olarak tam bir oyun üçlemesi oynaması pek olası değildir, dolayısıyla bu gerçek bir sorun olabilir.

Hangi yöne giderse gitsin, Tomb Raider: The Legend of Lara Croft'un, son üçleme ile orijinal oyunların daha eski, daha tatlı dönemi arasında geçmesi sayesinde iki dönem arasındaki boşluğu doldurabileceğine şüphe yok . Bunun yeni hayranların getirilmesine zarar verecek şekilde yapılıp yapılmayacağı henüz bilinmiyor.


Tomb Raider: The Legend of Lara Croft 10 Ekim 2024'te Netflix'te yayınlanacak.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page