top of page

Yaklaşan Steam ve Switch Oyunu Dinozorlarla Animal Crossing'e benziyor

Animal Crossing havasını taşıyan yeni bir oyun yakında Nintendo Switch ve Steam'e gelecek ve hayranlar oynanışı erkenden görebilecek.  • Amber Isle, ilginç bir deneyim için tarih öncesi estetik ve mağaza yönetimi oynanışıyla rahat oyunlara heyecan verici bir dönüş sunuyor.

  • Rahat oyun türünün popülaritesi arttı ve Amber Isle, benzersiz kişilikleri ve görevleriyle Paleofolk'u ön plana çıkarmayı hedefliyor.

  • Oyuncular bir mağaza tasarlamayı, adanın bazı kısımlarını yeniden inşa etmeyi ve dinozorlar ve diğer hayvanlarla arkadaş olmayı bekleyebilirler. Amber Island'ın Switch ve Steam'de yayınlanması bekleniyor.


Amber Isle'ın Nintendo Switch ve Steam için duyurulması nedeniyle Animal Crossing: New Horizons gibi keyifli oyunların hayranlarının göz önünde bulundurması gereken yeni bir oyun var . Animal Crossing atmosferine sahip bu geliştirme aşamasındaki oyun, oyuncuları dinozorlar ve diğer tarih öncesi yaşamlarla dolu bir adaya yerleştirerek türe ilgi çekici ve sevimli bir hava katıyor.


Stardew Valley ve Animal Crossing gibi oyunların başarısı sayesinde rahat oyun türünün popülaritesi yıllar geçtikçe arttı. Aksiyon odaklı oyunların aksine, rahat oyunlar daha düşük bahislerle daha rahat oynanışı vurgular ve bu tarz birçok oyuncunun ilgisini çekti. Sonuç olarak pazar bu tür başlıklara doymuş hale geldi. Bu türdeki oyunlar kalabalığın arasından sıyrılma zorluğuyla karşı karşıya olsa da, Amber Isle birçok oyuncunun dikkatini çekmek için gerekenlere sahip olabilir.


Yakın zamanda geliştirici Ambertail Games ve yayıncı Team17 tarafından duyurulan Amber Isle , mağaza yönetimi ile sosyal simülasyon oynanışının bir karışımı olarak tanımlanıyor. Bu unsurları içeren başka oyunlar olsa da Amber Isle, tarih öncesi estetiğiyle kendisini farklılaştırmaya çalışıyor. Özellikle oyun dünyasında birçok dinozor ve Buzul Çağı memelileri ve Permiyen amfibileri gibi diğer hayvan dostları yaşıyor. Oyunda toplam 48 farklı "Paleofolk"la arkadaş olunabilir ve geliştirici, her birinin işleri ilginç kılmak için "benzersiz kişilikler, tercihler, diyaloglar ve görevler" ile geldiğini açıkladı. Oyuncular ayrıca güçlü bir oluşturma araç seti gibi görünen şey sayesinde kendi özel karakterlerini de oluşturabilirler.


Amber Adası Duyuru Fragmanı


Paleofolk'un yanı sıra Amber Isle'ın duyuru fragmanında oyuncuların yaklaşan sim oyunundan neler bekleyebileceklerine dair ayrıntılar ortaya çıktı. Özellikle, oyuncunun tarih öncesi topluluklarında bir mağaza tasarlaması ve işletmesi gereken mağaza yönetimine odaklanır. Geliştiriciye göre oyuncuların işyerlerine yeni kozmetik ürünleri alabilmeleri için kar elde etmeleri gerekiyor.Oyun, para kazanmak için başarılı bir mağaza tasarlamanın ötesinde, oyunculara adanın Amber Adası olarak bilinen kısımlarını yeniden inşa etme görevi veriyor. Bunu yaparak, yeni bölgelerin kilidi açılabilir, bu da köylülerin Animal Crossing franchise'ında nasıl çalıştığını hatırlatan şekilde yeni sakinlerin ikamet etmesine neden olur .


Oyuncular oyun dünyasına ve özelliklerine bir göz atsa da oyunun çıkış tarihi açıklanmadı. Amber Isle'ın yakında Nintendo Switch ve Steam için çıkacağı söyleniyor, bu da ilgilenen oyuncuların daha fazla haber açıklanana kadar beklemesi gerektiği anlamına geliyor. Neyse ki oyuncuların bu arada göz atacakları pek çok hoş oyunu var. Örneğin, Stardew Valley için 1.6 Güncellemesi kısa süre önce yayınlandı ve bu türdeki klasik oyunlardan birine tonlarca yeni içerik eklendi.


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page