top of page

Yaklaşan Assassin's Creed Oyunu Gecikmiş Olabilir

Bir Assassin's Creed oyununun, geliştiricisinin stratejide büyük bir değişiklik yapmasının ardından kesin çıkış tarihi hala bilinmemekle birlikte ertelendiği bildiriliyor.

Geliştirici Tencent'in , şirketteki büyük bir stratejik değişimin ardından mobil oyunu Assassin's Creed Jade'i 2025'e ertelediği bildirildi . Assassin's Creed oyunu dört yıldır geliştiriliyor.

Assassin's Creed Jade , kullanıcıların Qin Hanedanlığı'nı çevreleyen gizemleri çözdüğü antik Çin'de geçiyor . Web sitesi, Jade'in Assassin's Creed hayranlarının sevdiği"klasik" gizlilik, parkur ve suikast oynanışını içerdiğiniTarihsel olarak Tencent, Call of Duty Mobile ve PUBG Mobile gibi oyunlar geliştirerek hit oyunların oynanışını mobil cihazlara aktarmayı başardı. Ancak devasa Çinli şirket bazı franchise'lardan geri adım atıyor gibi görünüyor.


Reuters, Tencent'in büyük bütçeli Batılı franchise'ları uyarlamaktan uzaklaştığını, bunun yerine yakın zamanda piyasaya sürülen DreamStar gibi yerel fikirlere odaklandığını bildirdi . Bu stratejik değişim yüzlerce çalışanın Assassin's Creed Jade'den başka yere atanmasıyla sonuçlandı ve bu da oyunun gecikmesine yol açtı. Bu değişikliğin ana nedenlerinden birinin , Jade gibi oyunların geliştirilmesinin yanı sıra Tencent'in rakiplerinin NetEase'in Eggy Party ve miHoYo'nun Genshin Impact'i gibi şirket içi projelere odaklanmasıyla gelen zayıf marjlar olduğu bildiriliyor ; her ikisi de büyük başarı elde etti ve izin verdi. geliştiricilerin tüm karı elinde tutması. Yakın zamanda yapılan bir kazanç açıklamasında Tencent, oyun satışlarında hafif bir düşüş olduğunu bildirdi; bu, diğer eksikliklerle birleştiğinde, görünüşe göre şirkette değişim konusunda bir aciliyet duygusu yarattı.


Assassin's Creed Jade'in Çıkış Tarihi Ertelendi

Ağustos ayında sızdırılan Assassin's Creed Jade oynanışı , oyunun geliştirilme aşamasında olduğunu kanıtlamıştı; yaklaşık 90 dakikalık video, bir kullanıcının büyük bir açık dünyada dolaştığını, hızlı tempolu savaşlara girdiğini ve çeşitli görevleri tamamladığını gösteriyordu. Hayranlar daha önce 2024'te bir çıkış tarihi umuyordu ancak kaynaklara göre bu, belirsiz bir 2025 penceresine ertelendi.

Tencent'in başarılı mobil uyarlamaları olmasına rağmen daha önce de yüksek profilli projelerde yetersiz kalmıştı. Geçen yıl EA ve Respawn, Tencent'in Apex Legends Mobile'ını "kalite, miktar ve tempo" sorunları nedeniyle kapatmaya karar vermişti. Yakın zamanda Tencent, Square Enix'in popüler serisini temel alan Nier mobil oyununun geliştirilmesini de iptal etti .

2025, Assassin's Creed hayranları için potansiyel olarak büyük bir yıl olacak ve amiral gemisi oyunu Red'in de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu ayın başlarında, yükseltilmiş bir motorun seriye ilk kez ışın izlemeyi getireceğini iddia eden Assassin's Creed Red ile ilgili yeni ayrıntılar sızdırıldı . Görünüşe göre gizlilik, Red'de daha büyük bir rol oynayacak ve dövüşü, kafa kesmeler ve artan kan da dahil olmak üzere normalden daha fazla kan içeriyor.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Komentáře


bottom of page