top of page

XDefiant'ın Çıkış Tarihi Yine Ertelendi

Ubisoft, XDefiant'ın bir kez daha ertelendiğini doğruladı ve oyunun nihai lansmanından önce bir beta daha alacağını duyurdu.  • XDefiant bir kez daha ertelendi.

  • Yakında başka bir halka açık oyun testi geliyor.

  • XDefiant, Call of Duty benzeri nişancı oyunlarına yeni bir yaklaşım sunuyor.


Ubisoft, XDefiant'ın bir kez daha ertelendiğini doğruladı ancak başka bir halka açık oyun testinin yakında geleceğini söyledi. Potansiyel Call of Duty rakibi XDefiant'ın daha önce 31 Mart'ta sona erecek olan 2024'ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyordu.


İki yıl önce ilk kez ortaya çıkmasının ardından XDefiant birçok gecikme yaşadı. Birinci şahıs nişancı oyununun, oyundaki sorunların çıkış tarihinin ertelenmesine neden olmasından önce, Ekim 2023'te piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Yakın zamanda içeriden biri olan Tom Henderson, görünüşe göre XDefiant'ın Call of Duty'nin peşinde koşması ve serinin başarısından ilham alan daha fazla özellik eklemek istemesi nedeniyle bu sorunlardan bazılarının nedenini ortaya çıkardığını iddia etti . Ancak XDefiant'ın yöneticisi Mark Rubin bu iddialara karşı çıktı ve gecikmelerin CoD benzeri özelliklerle ilgili olmayan teknik sorunlardan kaynaklandığını söyledi .


Bu son gelişmelerin ardından XDefiant'ın Twitter hesabı, oyun yayınlanmaya hazır olmadan önce bazı iyileştirmelerin hala test edilmesi gerektiğini açıklayan bir mesaj yayınladı. Gönderide ayrıca XDefiant'ın bir sonraki test oturumunun ardından bir çıkış tarihinin kilitlenmesi gerektiği açıklandı. Ancak Ubisoft, XDefiant'ın sunucularını test etmeyi ve son ayarlamalar için veri toplamayı amaçlayan 12 saatlik genel beta sürümünün tarihini onaylamadı . Yayına girdiğinde kısa beta oturumu dünya çapında PS5, Xbox Series X/S ve PC'de mevcut olacak.


XDefiant Yakında Başka Bir Herkese Açık Betanın Geleceğini Duyurdu


Başlangıçta XDefiant önemli bir heyecan yarattı ve açık betası çoğu kişi tarafından olumlu karşılandı. Hayranlar, XDefiant'ı Call of Duty benzeri nişancı alt türüne yeni yaklaşımından dolayı övdü. Activision'ın devasa serisi nadiren AAA rekabetine giriyor, bu da FPS hayranlarının Ubisoft'un oyununu sabırsızlıkla beklemesinin bir başka nedeniydi. Ancak birden fazla gecikme ve azalan şeffaflık bazı hayranların moralini bozdu.Rubin daha önce XDefiant'ın teknik sorunlarının netcode ve diğer bağlantı sorunlarıyla bağlantılı olduğunu açıklamıştı. Bu duyuru Kasım ayında yapıldı; bu nedenle ek bir gecikme, bu sorunların çözülmesinin beklenenden daha uzun sürdüğü veya tamamen yeni sorunların ortaya çıktığı anlamına gelebilir. Şimdilik, Ubisoft'un XDefiant'ın nihai sürümü için hangi pencereyi hedeflediği bilinmiyor , ancak geliştirme sorunları ciddi olmadığı sürece 2024'ün 30 Haziran'da sona erecek olan 2. çeyreğinde bir lansman mümkün görünüyor.


XDefiant, serinin sezonluk prestijlere geçişinden önceki eski Call of Duty oyunlarında görülenleri anımsatan bir prestij sistemi kullanıyor . Ek olarak, XDefiant, sıralamasız oyun modlarında beceriye dayalı eşleştirmeyi kullanmaz; bu, bazı Call of Duty hayranlarının ilgisini çekeceği kesin olan başka bir cazip özelliktir.


xdefiant nasıl bir oyun, xdefiant ne zaman çıkacak, xdefiant türkçe rehber, xdefiant türkçe yama çıkacak mı

0 görüntüleme0 yorum

Comentários