top of page

Xbox, Müşteri Desteği Yapay Zekalı Chatbot'u Alabilir

Yeni bir rapor, Xbox'ın kullanıcı ihtiyaçlarını daha verimli hale getirmenin bir yolu olarak platformda yapay zeka kullanımını genişletmeyi düşündüğünü ortaya koyuyor.

Son raporlar, Xbox'ın kullanıcı endişelerini ve ihtiyaçlarını gidermeye yardımcı olmak için tamamen yeni bir AI sohbet robotu uygulamayı planladığını ortaya çıkardı . Microsoft, platforma daha fazla yapay zeka özelliği eklemeye çalışırken, sohbet robotu, Xbox oyuncularına daha verimli müşteri hizmetleri sunmayı amaçlıyor . Xbox markası, 2001'deki ilk başlangıcından bu yana uzun bir yol kat etti. 20 yıldan fazla bir süre sonra Microsoft, oyun sektörünün en büyük şirketlerinden biri haline geldi ve bu büyümeyle birlikte yeni yenilikler de geldi. Halo serisi gibi heyecan verici platform oyunlarından son derece popüler olan Xbox Game Pass'a kadar Microsoft, sadık bir hayran kitlesi oluşturan çeşitli bir geçmişe sahiptir. Sürekli değişen teknoloji dünyasıyla birlikte şirketler her gün rekabete ayak uydurmanın yeni yollarını buluyor ve yapay zeka teknolojisindeki son patlama, araçlar ve özelliklerde yepyeni bir çağ başlattı. Yapay zeka araçları, işleri yapmanın daha verimli bir yolunu oluşturabilir ve Xbox, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak için ilginç bir yöntem arıyor. Microsoft , The Verge tarafından onaylandığı üzere yakın zamanda Xbox için yapay zeka destekli bir sohbet robotu üzerinde denemeler yapıyor . Bu yapay zeka sohbet robotunun uygulanması, destek görevlerini otomatikleştirerek kullanıcı ihtiyaçlarına tamamen yeni bir şekilde yanıt verecek. Xbox'ın yapay zeka sohbet robotu, şirketin destek belgelerine bağlanarak sohbet robotunun kullanıcı isteklerine etkili bir şekilde yanıt vermesini sağlayacak. Xbox'ın platform için güncellemeler yayınlamasıyla birlikte güçlü bir yapay zeka sohbet robotunun tanıtılması, desteğin kolaylaştırılmasında bir sonraki doğal adımdır.


Xbox'ın Planlanan Yapay Zeka Chatbot'u

Planlanan bu yapay zeka sohbet robotunun en büyüleyici yönlerinden biri, Microsoft'un şu anda sohbet robotunu, kullanıcılar tarafından hitap edildiğinde animasyon oluşturan etkileşimli bir karakter haline getirme konusunda deneyler yapmasıdır. Muhtemelen animasyonlu bir sohbet robotu olmasının yanı sıra, Microsoft'un AI desteği oyun iadelerini bile işleyebilecek. The Verge'ın raporu, Microsoft'un chatbot'un test havuzunu genişlettiğini ortaya koyuyor ve bu da ilerlemenin umut verici bir işareti. Xbox'ta oyun yapay zekası genel müdürü Haiyan Zhang, "Xbox Destek konularını sesli veya yazılı olarak sorgulayabilen, animasyonlu bir karakterin dahili bir prototipi olan bir Xbox Destek Sanal Aracısını test ediyoruz" dedi.


Xbox Destek konularını sesli veya yazılı olarak sorgulayabilen, animasyonlu bir karakterin dahili bir prototipi olan Xbox Destek Sanal Aracısını test ediyoruz.

Bu animasyonlu yapay zeka sohbet robotu, Xbox'a eklenen normal bir özellik haline gelirse, bu, sanatı taklit eden ilginç bir hayat örneği olacaktır. Microsoft'un özel kadrosundaki en dikkate değer karakterlerden biri , Master Chief'in ikonik yapay zeka arkadaşı Halo'nun Cortana'sıdır . Yapay zekayla ilgili bazı anlaşılır endişeler olsa da Microsoft'un müşteri desteğini daha verimli hale getirme yöntemleri, teknolojinin ilginç bir kullanımı gibi görünüyor ve yapay zeka sohbet robotu nihayet halka tanıtıldığında ne kadar iyi çalıştığını görmek büyüleyici olacak.

1 görüntüleme0 yorum

留言


bottom of page