top of page

Xbox Exec, Şirketin GTA 6'nın Çıkışı Etrafında Plan Yapacağını Söyledi

Bir Xbox yöneticisi , konsol üreticisinin yaklaşan birinci taraf oyunlarının çıkış tarihlerini değerlendirirken şirketin Grand Theft Auto 6'nın 2025 lansmanına yer açmayı planladığını açıkladı. Rockstar Games'in bir sonraki gişe rekorları kıran oyunu piyasaya sürülmesine hala bir yıldan fazla zaman olmasına rağmen, oyuna dair beklentiler hala yüksek. Sonuçta, Microsoft gibi büyük bir yayıncılık canavarı bile Grand Theft Auto 6'yı aşmaya çalışırken , yaklaşmakta olan açık dünya oyununun muazzam bir sürüm olacağından şüphe etmek için çok az neden kalıyor.

Microsoft, birkaç hafta önce yıllık Xbox Games Showcase'ini düzenledi ve sunum genel olarak inanılmaz derecede olumlu karşılandı. Gösteride Playground Games'in muhteşem Fable yeniden başlatması, The Coalition'ın yeni Gears of War prequel'i ve id Software'in orta çağa ait Doom oyunu ve diğerleri de dahil olmak üzere çok sayıda muhteşem Game Pass oyunu görücüye çıktı. Bazılarının sunumla ilgili bir eleştirisi varsa o da etkinlikteki oyunların çoğu için yayınlanma tarihlerinin belirtilmemesiydi. Fable ve South of Midnight gibi oyunlara yalnızca belirsiz 2025 lansman pencereleri verilirken Perfect Dark ve State of Decay 3 gibi oyunlara yıllar bile eklenmemişti. Bu oyunların çoğunun ne kadar süredir geliştirilmekte olduğu göz önüne alındığında bu oldukça garipti.

 

Xbox oyun içeriği ve stüdyoları başkanı Matt Booty , çıkış noktasının "Strictly Business" podcast'inin bir bölümünde Variety ile yaptığı röportajda Xbox vitrinindeki yayın pencerelerinin eksikliğine ilişkin bir açıklama yaptı . Basitçe ifade etmek gerekirse Booty, Microsoft'un 2025 ve sonrası için planlanan şirketin yaklaşan Xbox oyunlarından herhangi biri için tarih belirlemeyi reddetmesinde GTA 6'yı bir faktör olarak gösterdi. Booty , "Sektördeki pek çok kişinin elbette GTA 6 etrafında plan yapacağını düşünüyorum ve hepimiz muhteşem olması gereken bu oyunu sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.


Grand Theft Auto 6, Çevresinde Çıkan Oyunların Çoğunu Gölgede Bırakabilir

Xbox yöneticisi daha sonra, konu oyunların lansmanı olduğunda şirketinin "seçenekleri açık tutması" gerektiğini, çünkü "sektördeki herkesin başka birinin büyük oyununun gölgesine düşmediğinden emin olmak istediğini" belirtti. Booty'ye göre Microsoft, tüm birinci taraf oyunlarına hem geniş alan hem de "parlama fırsatı" verilmesini sağlamakla görevlendirildi. O halde konsol üreticisinin , muhteşem Xbox Games Showcase'de 2025 için planladığı oyunların tarihini belirlemekte tereddüt etmesi anlaşılır bir durum çünkü Grand Theft Auto 6 büyük ihtimalle etrafında çıkan diğer oyunları gölgede bırakacak.

Take-Two yakın zamanda GTA için 2025 sonbaharında bir yayın penceresi sunmuş olsa da Rockstar Games'in bir sonraki büyük oyununun tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmiyor. Ancak Matt Booty'nin açıklamalarına bakılırsa, Fable ve South of Midnight gibi yaklaşan Xbox birinci parti oyunlarının , ne zaman olursa olsun, Grand Theft Auto 6'nın çıkışına çok yakın bir zamanda çıkmayacağını söylemek yanlış olmaz.

3 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page