top of page

World of Warcraft Classic, Discovery Sezonu 4. Aşama Yama Notlarını Açıkladı

📝ÖNEMLİ NOKTALAR

 • World of Warcraft Classic Discovery Sezonu 4. Aşaması 11 Temmuz'da başlıyor, seviye sınırı 60'a çıkıyor ve yeni baskınlar sunuluyor.

 • 4. Aşamada Rünler büyük bir rol oynuyor ve Azeroth'un her yerinde yeni yetenekler açılıyor ve gizleniyor.

 • Yeni bir dünya etkinliği olan Blackrock Eruption, Blackrock Dağı'nın içinde günlük görevler, tehlikeler ve PvP bölgeleri sunuyor.


World of Warcraft Classic, Discovery Sezonu 4. Aşaması için yama notlarını açıkladı. Retro World of Warcraft deneyiminin ilk son oyun aşaması 11 Temmuz'da yayınlanacak, ancak hayranlar başlar başlamaz dalmaya hazır olduklarından emin olmak için yamayı önceden yükleyebilirler.

Keşif Sezonu'nun 4. Aşaması , World of Warcraft Classic oyuncularını 60 seviye sınırına ulaştıran türünün ilk örneği. Heyecan verici WoW Classic Keşif Sezonu güncellemesi uzun zamandır bekleniyordu ; 3. Aşama ile 4. Aşama arasında 14 hafta var; bu da 2. Aşamanın uzunluğunun neredeyse iki katı.


Uzun bekleyiş neredeyse sona ererken, World of Warcraft Classic, Season of Discovery Phase 4 için tam yama notlarını açıkladı. Notlar, yeni Azuregos ve Doom Lord Kazzak örnek baskınlarının WoW Classic Season of Discovery'de nasıl çalışacağını ve her birinin önümüzdeki birkaç hafta içinde ne zaman açılacağını ayrıntılı olarak açıklıyor. Oyuncular ayrıca haftada iki kez sıfırlanan ve seviye atlamak için harika bir yer haline gelen Sunken Temple baskınından daha fazla deneyim kazanabilirler.

World of Warcraft Classic Sezon Keşif Aşaması 4'te tonlarca yeni Rün gravürü geliyor. Hayranların yenilerini açma yöntemlerini keşfetmeleri gerekse de, birçok eski Rün beceri kitapları aracılığıyla öğrenilen temel World of Warcraft yetenekleri haline geliyor . Oyuncular bu öğeleri İttifak için Stormwind Keep Kütüphanesi'ndeki Milton Sheaf'tan veya Horde için Ogrimmar'daki Grommash Hold'daki Zor Lonetree'den satın alabilirler.

Blackrock Patlaması , oyuncuların katılabileceği yeni bir WoW Classic Discovery Sezonu dünya etkinliğidir . Her iki saatte bir, Searing Gorge ve Burning Steppes patlar ve çevresel tehlikelere, ekstra canavarlara ve günlük görevlerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu arada, Blackrock Dağı, alan içindeki öldürmeler için üçlü Onur ödülü veren bir PvP bölgesi haline gelir - ancak bitişik PvE bölgelerindeki öldürmeler Onur ödülü vermez ve oyuncuların nasıl oynamak istediklerini seçmelerine olanak tanır.

Ancak, oyuncuların eşyalarını yükseltmelerine, %60 hareket hızına sahip bineklerini %100 olanlarla değiştirmelerine ve diğer yaşam kalitesi güncellemelerine yardımcı olacak bir dizi özelliğin ayrıntılarını vermenin yanı sıra, yama notları birkaç ilginç gizemi de ima etti. Rünler Azeroth'un oyun sonu bölgelerinin her yerinde bulunabilir, Rahipler ikinci bir ırka özgü World of Warcraft büyüsünü öğrenmek için bir yöntem bulabilir ve hayranlar oyun dünyasının bir yerinde daha önce hiç görülmemiş bir oyun sonu zindanı bile bulabilirler. Keşif Sezonu ruhuna uygun olarak, oyuncular bu sırları 11 Temmuz'da 13:00 PDT'den itibaren kendileri keşfetmek zorunda kalacaklar.


WoW Classic Discovery Sezonu 4. Aşama Yama Notları

Discovery Phase 4 sezonu resmen 11 Temmuz Perşembe günü 13:00 PDT'de (22:00 CEST) başlıyor. Oyuncular ilk kez 60. seviyeye kadar yükselebilecek ve yeni zindanlara, görev ve bölge içeriklerine ve çeşitli diğer eğlenceli özelliklere erişebilecekler.

 • 11 Temmuz, TSİ 13:00 (CEST 22:00) – 4. Aşama başlıyor ve seviye sınırı 60'a çıkarılıyor.

 • 18 Temmuz TSİ 13:00'te (CEST 22:00) – Tainted Scar ve Storm Cliffs baskın örnekleri kullanılabilir hale geliyor.

 • 25 Temmuz TSİ 13:00'te (CEST 22:00) – Onyxia's Lair ve Molten Core baskın örnekleri kullanılabilir hale geliyor.

Genel

 • Atal'alarion'un Büyülü Kayası ve Ucuz Çalılık gibi tüm kozmetik biblolar artık biblo değil ve artık saklama için Anahtarlığa yerleştirilebilir. Artık bu öğelerden birini elde ettiğinizde, otomatik olarak doğrudan anahtarlığa gidecek. Öğeyi kaybettiğinizi veya yanlış yerleştirdiğinizi düşünüyorsanız lütfen önce orayı kontrol ettiğinizden emin olun.

 • Geliştiricilerin notları: Season of Discovery'deki envanter alanı çok değerlidir, ancak Classic Era istemcisinin henüz Cataclysm Classic'in sahip olduğu tam koleksiyon arayüzüne sahip olmaması nedeniyle, bu öğelerin oyuncak olarak işlev görmesini ve oyuncuların eğlenceli bir oyuncak öğesi ile çanta alanı arasında seçim yapmak zorunda hissetmemeleri için geçici bir çözüm olarak Anahtarlıkta saklanmasını sağladık. Bu kalıcı bir çözüm değildir.


 • Gnomeregan'daki Ziri Littlesprocket'ta artık Floresan Yeşili Mechanostrider'ın %60 versiyonuna sahip olan oyuncuların, orijinal binek eşyasına ek olarak 800g karşılığında binek eşyasının %100 hız versiyonunu elde edebilmelerine olanak tanıyan bir seçenek bulunuyor.

 • Stranglethorn Vadisi'ndeki Mai'zin'in ürünlerinde birkaç güncelleme yapıldı.

 • Oyunculara, Altın Sabercat veya Benekli Kanlı Raptor'larını 800g artı orijinal binek eşyası karşılığında %100 binek versiyonuna yükseltme seçeneği sunacak.

 • Kanlı Övgü onur jetonları artık 25 Bakır Katliam Madeni Parası karşılığında satın alınabiliyor.

 • Katliam Paraları, 58. seviyenin üzerindeki oyuncuları öldürmenizden kazanabileceğiniz yeni Kanlı Ay Para Birimidir. • İttifak, Warchief's Blessing dünya güçlendirme etkisinin bir versiyonuna erişim kazandı: The Might of Stormwind. Bu yeni güçlendirme, Stormwind'de yeni bir görev olan "End of the Dark Horde"u teslim ederek kazanılır ve Warchief's Blessing ile karşılıklı olarak münhasırdır.

 • PvP'de artık maksimum 10. Rütbeye ulaşılabiliyor.

Rün Gravürleri ve Keşifler

 • Oyuncular artık pelerin yuvası için ek rünler ve yüzük yuvaları için özel silah becerisi ve büyü okulu uzmanlığı rünleri kazanabilirler. Bu rünler Azeroth'un çeşitli yerlerinde saklıdır ve keşfedilmeyi beklemektedir. İyi şanslar ve iyi avlar!

 • Bir dizi eski rün yeteneği temel yeteneklere dönüştürüldü ve artık büyü kitapları aracılığıyla öğreniliyor. Bunlar ve diğer özel Keşif Sezonu büyü kitapları, ittifak oyuncuları için Stormwind'deki Stormwind Keep kütüphanesindeki Milton Sheaf'tan ve horde oyuncuları için Orgrimmar'daki Bilgelik Vadisi'ndeki Grommash Hold'daki Zor Lonetree'den satın alınabilir.

 • Rahipler artık Korku Koruması, Yiyen Veba ve Yıldız Parçaları gibi ikinci Rahip özel ırk yeteneğini kullanma yeteneğini açmanın bir yolunu keşfedebilirler.

 • Geliştiricilerin notları: Bu keşfin doğasını gizli tutacağız, ancak bu sürecin sunucu genelinde tek seferlik bir kilidi açmayı içeren unsurları var. Işığın (veya gölgenin) gücü yolunuza rehberlik etsin!


Baskınlar ve Zindanlar

 • 18 Temmuz'dan itibaren Azuregos ve Doom Lord Kazzak, örnek tek boss raid karşılaşmaları olarak kullanılabilir olacak. Blasted Lands'de Tainted Scar'a ve Azshara'da Storm Cliffs'e giden portallar bulabilirsiniz.

 • Bu karşılaşmalar 20 oyuncuyla tamamlanacak şekilde tasarlanmıştır ancak örneklerin kendileri 40 oyuncuya kadar katılıma izin verir. Ancak zorluk ve ganimet düşme sayısı örnekteki oyuncu sayısına göre ölçeklenmez.

 • Bu iki baskın haftada iki kez sıfırlanıyor.


 • 25 Temmuz'dan itibaren Onyxia's Lair kullanıma açılacak.

 • Azuregos ve Kazzak gibi bu karşılaşma da 20 oyuncu için ayarlanmıştır, ancak örnekte 40 oyuncuya kadar izin verilmektedir. Ancak zorluk ve ödül sayısı, mevcut oyuncu sayısına göre değişmez.

 • Bu baskın haftada iki kez sıfırlanıyor.


 • 25 Temmuz'dan itibaren The Molten Core satışa sunulacak.

 • Season of Discovery'de Molten Core, 11 boss'un yer aldığı 20 oyunculu bir baskındır. Oyuncular, ek zorluklara ve bazı durumlarda ek ödüllere olanak tanıyan yeni bir değişken zorluk sistemi bulacaklar. Oyuncular, zorluğu değiştirmek için baskın örneğinin içindeki Hydraxian Waterlords ajanıyla konuşabilirler.

 • Bu baskın haftada bir kez sıfırlanır.


 • Batık Tapınak baskınındaki boss'lar artık öldürüldüklerinde önemli miktarda deneyim puanı sağlıyor.

 • Batık Tapınak baskını artık haftada iki kez sıfırlanıyor.


 • Birçok klasik Molten Core baskın ganimetleri ve oyun sonu zindan ganimetleri Discovery Sezonu için yenilendi. Ayrıca, oyuncuların keşfetmesi için çeşitli farklı oyun sonu içerik türlerine birçok yepyeni eşya ödülü eklendi.

 • Oyuna yeni bir maksimum seviye zindan eklendi. Oyuncuların bu yeni zindana nasıl uyum sağlayacaklarını ve erişeceklerini öğrenmek için Azeroth'u keşfetmeleri gerekecek.

 • 55. seviyenin üzerindeki çoğu zindan boss yaratığı artık Booty Bay'deki belirli bir satıcıyla heyecan verici ödüller karşılığında değiştirilebilen Tarnished Undermine Real adlı bir para birimi düşürecek.

 • Bu para birimi, gruptaki her oyuncu için günde bir kez her boss'tan düşer.

 • Zindan Yükseltme seti eşya görevleri, 4. Aşamanın başlatılmasıyla birlikte 11 Temmuz'da oyunda mevcut olacak. Oyuncular, çeşitli klasik zindanlarda klasik 8 parçalı zindan setlerinin yeni ve geliştirilmiş versiyonlarını keşfedebilir ve bu eşyaları Zindan Yükseltme görev zinciri aracılığıyla çeşitli role özgü varyantlarla güçlü yeni versiyonlara yükseltebilirler.

Dünya olayları

 • Searing Gorge, Blackrock Mountain ve Burning Steppes'e yeni bir zamanlı etkinlik eklendi: Blackrock Eruption.

 • Her 2 saatte bir, Blackrock Dağı dengesizleşecek ve ek yumurtlamaların ortaya çıkmasına ve belirli alanlara ek çevresel tehlikeler eklenmesine neden olacak. Etkinlik aktifken, oyuncular The Thorium Brotherhood ve Hydraxian Waterlords ile itibar kazandıracak bir dizi günlük göreve erişim kazanacak.

 • Günlük görevlere katılmak ve bu bölgelerde belirli etkinliğe özgü yaratıkları öldürmek oyunculara Firelands Embers ödülü kazandıracak ve bu eşyalar Thorium Brotherhood tarafından üretilen eşyalarla birlikte takas edilerek söz konusu üretilen eşyaları daha güçlü varyantlara yükseltilebilir. Bu eşyalar Blackrock Depths'teki Lohktos Darkbargainer'da takas edilebilir.

 • Etkinlik aktifken, oyuncunun Searing Gorge veya Burning Steppes'te öldürmesi durumunda sıfır Onur ödülü verilirken, Blackrock Dağı'nın içinde öldürmesi durumunda üç kat Onur ödülü verilir.


 • Kabus Saldırıları etkinliği ve görevleri ayarlandı.

 • Tekrarlanabilir görev görevleri günlük görevlere dönüştürüldü ve artık aynı gün içerisinde birden fazla kez tekrarlanamayacak.

 • Günlük görevlerin artık maksimum seviyesi var ve artık elde edilemiyor. Feralas ve Hinterlands için bu seviye 53.

 • Zümrüt Muhafızları itibarını tamamlamak isteyen maksimum seviyedeki oyuncular için Aytaşları, Ay Ejderhası Pulları ve Aykökü toplama görevlerinin özel tekrarlanabilir versiyonları mevcuttur. Bu görevler altın veya deneyim kazandırmaz ancak Zümrüt Muhafızları ile yüceltilmiş itibar kazandırmaya devam eder.

 • Nightmare Incursions'daki belirli yaratıkların güç seviyeleri, bu görevlerin daha küçük gruplar halinde veya tek başına daha kolay yönetilebilmesi için düşürüldü.


itibarlar

 • Argent Dawn ve Timbermaw Hold gruplarının levazım satıcıları artık oyuncuların daha önce sundukları işlenmiş itibar eşyalarının temel versiyonlarını ve tematik açıdan uygun diğer materyalleri, aynı eşyaların yüksek kaliteli destansı versiyonlarıyla değiştirmelerine izin veriyor.

 • Bu yeni yükseltme öğeleri sırasıyla Honored with Argent Dawn ve Friendly with Timbermaw Hold'dan satın alınabilir. Bu öğeler Alındığında Bağlanır ve giyilebilmeleri için öğenin kendisiyle ilişkili meslek becerisi gerektirir.

 • Geliştiricilerin notları: Bu yeni epik yükseltme öğeleri çoğu durumda baskın öncesi en iyi yuva veya 4. Aşama için açıkça yuva en iyisidir, bir veya daha fazla sınıf veya rol için. Buradaki amacımız daha önce vasat olan hazırlanmış tarifleri alıp oyunculara bunları hazırlamaları ve takas etmeleri için bir neden vermek, böylece yükseltilebilirler. Ayrıca Demircilik, Terzilik veya Dericilik yapan oyunculara değerlerini makul bir süre boyunca koruması muhtemel çok iyi öğelerden oluşan bir seçki sunmak istiyoruz.


 • Farklı seviyelerde Hydraxian Waterlords itibarı kazanmak için ek ödüller eklendi. Azshara'daki Duke Hydraxis, oyuncular Hydraxian Waterlords ile Honored veya daha iyisine ulaştığında ürün seçimini kullanıma sunacak.

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page