top of page

Witcher 3: Geralt ve Yennefer'in İlişkisi Hakkında Bilmediğiniz 13 Şey

Geralt ve Yennefer, evlatlık kızları Ciri ile birlikte The Witcher'ın hikayesinin merkezinde yer alıyor. İşte ilişkileriyle ilgili bazı gerçekler.  • Geralt ve Yennefer'in ilişkisi, Geralt'ın huzurlu bir yaşam arzusuyla çelişiyor çünkü çift olmaları halinde birlikte sessiz bir yaşam tarzı yaşayacaklar.

  • Geralt başka bir kadından çocuk sahibi olabilir ama büyücülük yetenekleri nedeniyle kısır olan Yennefer'den çocuk sahibi olamaz.

  • Geralt ve Yennefer, yoğun kavgalarına ve birbirlerine karşı samimiyetsizliklerine rağmen her zaman birbirlerine dönüş yolunu buluyorlar ve derin bağlarını ve sevgilerini gösteriyorlar.


Geralt ve Yennefer, evlat edindikleri kızlarıyla birlikte The Witcher'ın hikayesinin ön ve merkezinde yer alıyor. Rivialı Geralt; Witcher, Blaviken Kasabı, Beyaz Kurt ve Vengerberg'li Yennefer; büyücü, kraliyet danışmanı, savaşın binicisi. Tek başlarına, ikisi de oldukça fantastik karakterler zaten. Birlikte çok daha fazlasıdırlar.


Edebiyat tarihi boyunca sürükleyici dinamiklere ve kimyaya sahip çok sayıda etkileyici çift vardır ve Geralt ile Yennefer de şüphesiz bu kategoriye girerler. Bu iki ikonik The Witcher karakteri, insanlık dışı yeteneklere sahip güzel figürlerden çok daha fazlasıdır. Kaotik ve uyumsuz görünmelerine rağmen kendilerini her zaman birbirlerinin kollarında bulan çok karmaşık karakterlerdir.


29 Eylül 2023, Kath Leroy tarafından güncellendi : Geralt ve Yennefer'in birlikte uzun ve karmaşık bir geçmişi var. The Witcher 3'teki olaylar gerçekleştiğinde neredeyse yirmi yıldır tekrar tekrar birlikte olan bir çift olmuşlardı.


Yennefer, Geralt'ın açık ara en dikkate değer romantik partneri ve onun için en önemli kişi olmasına rağmen, ilişkilerine dair oyuncuların gözden kaçırmış olabileceği pek çok gizli ayrıntı ve merak uyandıran şeyler hâlâ mevcut. Özellikle de The Witcher 3'te Triss'le aşk yaşamaya karar verirlerse veya hatta Geralt'ın her iki kadına da el atmaya karar verirlerse (ki bu durumda Geralt ikisinden biriyle kalmaz).


13

Geralt, Yennefer'le Huzurlu Bir Hayat Sürmek İstemiyorÇoğu oyuncunun gözden kaçırmış olabileceği küçük ama büyüleyici detay, Geralt'ın Yennefer ile sonuçlanmasının aslında oyunda daha önce dile getirdiği dileklerle çelişmesidir. Cerys ile Yennefer hakkında konuşurken Geralt, huzur ve sessizlikle hiçbir zaman ilgilenmediğini söylüyor. Ancak Geralt ve Yennefer oyunun sonunda bir öğe haline gelirse, bu tam da Geralt'ın sahip olacağı türden bir yaşam tarzıdır.


O ve Yennefer günlerini çok az şey yaparak geçiriyorlar ve Geralt artık Witcher olarak bile çalışmıyor. Öte yandan Geralt, Triss'i seçerse , Cerys'e söylediği gibi, yine de ara sıra witcher sözleşmelerini üstleniyor ve daha canlı, daha heyecanlı bir hayat sürüyor, kendisi de bunu tercih ediyor.


12

Geralt'ın Çocuğu Olabilir Ama Yennefer'den DeğilGeralt, Skellige'deki "Son Dilek" görevi sırasında Yennefer'e olan aşkını ilan edebilse de bu, oyuncunun tercihlerine bağlı olarak birçok kadınla yakın ilişkiler kurmasına engel olmuyor. Ve eğer The Witcher 2'de Geralt bilimsel bir deneye katılmayı ve belli bir iksiri içmeyi seçseydi, bu kadınlardan birini hamile bile bırakabilirdi... ama büyücü olduğu için kısır olan Yennefer'i hamile bırakamazdı.


Oxenfurt Akademisi yakınlarında bulunan bir not tam da bunu öneriyor, ancak yalnızca The Witcher 2'nin doğru kaydının The Witcher 3'e aktarılması durumunda . Eğer durum gerçekten buysa ve Geralt'ın kısırlığı iksir sayesinde tersine döndüyse, bu durum Geralt'la Yennefer'in arasını pekala açabilir.


11

Geralt, Ciri'ye Yennefer'den Daha YakınYennefer'in Ciri'yi korumak için hiçbir şeyden vazgeçmeyeceğine şüphe yok. Yennefer, oyunda evlat edindiği kızını ararken, çoğu kişi tarafından büyünün en aşağılık biçimi ve doğaya aykırı olarak kabul edilen büyücülük yapmaktan bile korkmuyor. Yennefer'in Ciri'ye olan bariz bağlılığına rağmen, daha yakın ilişkiye sahip olanlar Ciri ve Yennefer değil, Geralt ve Ciri'dir.


Anne/kız ikilisi oyunda birbirleriyle yakın etkileşim içinde oldukları yalnızca tek bir an yaşarken, Geralt ve Ciri'nin buna benzer birçok anı var. Kitap serisinde Ciri, Geralt'ı Yennefer'den daha uzun süredir tanıyor ve başlangıçta büyücüye güvenmiyor.


10

Karşıtların çekimiThe Witcher 3'te okunabilecek Yennefer ile ilgili bir günlük kaydına göre Geralt ve Yennefer'in ilişkisi "zıt kutupların birbirini çektiğinin inkar edilemez bir kanıtı."


Bu iddiaya rağmen Geralt ve Yennefer, karşıtlardan ziyade biraz daha benzerler. İkisi de şiddetli, cesur, yaptıkları işte yetenekli ve daha fazlası. Belki de en tanınabilir farklılıkları fiziksel görünümlerinde yatmaktadır. Geralt'ın gümüşi beyaz saçları varken Yennefer'in koyu siyah saçları var. Geralt'ın gözleri sarı, bu da Yennefer'in mor gözleriyle tezat oluşturuyor. Yan yana oturduğunuzda bu iki karakter oldukça farklı görünüyor ve bu da onların birlikte ne kadar harika göründüklerini artırıyor.


9

İkisinin de Samimiyetsizlik Anları Yaşadı


Birbirlerinin hayatlarının aşkı olmalarına rağmen Geralt ve Yennefer'in pek "sağlam" bir ilişkisi yok. Birbirlerine defalarca samimiyetsiz davranmışlar, hem samimiyetsizliğin farkındalar, hem de bundan bihaberler. Her iki tarafın da sadakatsizliğinin kanıtı sayılabilecek birçok isim ortalıkta dolaşıyor. Istridd, Fringilla, Crach An Craite ve Triss birçok üçüncü taraf potansiyelinden yalnızca birkaçıdır.


Tüm bunların ortasında Yennefer ve Geralt hâlâ birbirlerini kollarında bulmayı başarıyorlar. Ancak bu toksik davranış kabul edilmiyor. En yoğun kavgalarının ve hatta ayrılıklarının çoğu, monotonluğa bağlı kalma isteksizliklerinden kaynaklanmaktadır.


8

Evlat edinilen kızlarının yetenekleri onlarınkinin bir karışımıdırGeralt ve Yennefer'in evlatlık kızı Ciri, evlat edindiği ebeveynlerinin yeteneklerini yansıtan yetenekler sergiliyor. Geralt gibi Ciri de dünyadaki çeşitli canavarlarla savaşmak için kılıç kullanma ve iksir yapma konusunda ustadır . Yennefer gibi o da sihir konusunda ustadır.


Bunun nedeni büyük olasılıkla Kaer Morhen'de büyüdüğü için witcherlar ve büyüye olan ilgisi nedeniyle büyücüler tarafından eğitilmiş olmasına rağmen, Ciri'nin her iki ebeveyninin de en güçlü kostümleriyle savaştığını kabul etmek oldukça ilginç. Kılıçları şaklatabiliyor ve sihir kullanabiliyor, hem de Geralt ve Yennefer gibi oldukça ustaca.


7

İkisi de Gerçekten YaşlıYennefer çok genç bir görünüme sahip ve Geralt'ın gücü küçümsenecek bir şey değil. Bu nedenle bu iki karakterin hâlâ hayatlarının baharında olduğu düşünülebilir. Bu gerçeklerden bu kadar uzak olamaz. Genç özelliklerine rağmen bu güçlü çift , yaş olarak oldukça ilerlemiştir.


Bu karakterlerin tam olarak kaç yaşında olduklarına dair belirli bir sayı olmasa da The Witcher 3'teki olaylar civarında Geralt'ın muhtemelen 90 ila 100 yaşları arasında olacağı, Yennefer'in yaşının da 90 civarında olacağı düşünülüyor. Genç görünümlerinin nedeni yeteneklerine bağlanabilir. Witcherlar artık insanlarla aynı fizyolojiye sahip değiller, dolayısıyla farklı yaşlanıyorlar; büyücülerin ise uzun yaşlarına rağmen gençliklerini korumak için adamotu karışımları kullandıkları biliniyor.


6

İlk Karşılaşmaları Kaderlerini BelirlediBu iki karakterin bir arada olacağı daha başından belliydi. Öyle ki ilk etkileşimleri kaderlerini çoktan belirlemiş, birbirlerine kenetlenmişlerdir.


Uzun süredir Witcher hayranlarının bu noktada The Last Wish'i zaten bildiğine şüphe yok , ancak aşina olmayanlar için Geralt ve Yennefer'in ilk gezisinde güçlü bir Djinn'e karşı savaşmak için birlikte çalışmaları gerekti. Djinn'in kendileri için çok güçlü olacağını bilen Geralt, zaferi garantilemek için akıllıca bir hamle yaptı. O zamanlar Geralt teknik olarak hala Djinn'in efendisi olduğundan ve Djinn'in son mührünü elinde bulundurduğundan, Geralt Yennefer'in kaderinin kendi kaderine bağlı olmasını diledi. Djinnler efendilerine zarar veremeyecekleri için Yennefer'in kaderi Geralt'a bağlansaydı, Djinn'in de Yennefer'e zarar vermesine izin verilmezdi. İşte Geralt ve Yennefer'in ilişkisi de burada başlıyor.


5

Geralt ve Yennefer Farklı Bir Zaman Çizelgesinde EvleniyorWitcher oyunları oyun mağazalarının raflarına çıkmadan önce serinin hayranları , Geralt ve maceraları hakkında bilgi edinmek istiyorlarsa kitaplara ve kısa hikayelere güveniyorlardı. Bu uzun destanın sonunda, sonu spesifik olmaktan çok açık uçlu olsa da, her zaman sonunda Geralt ve Yennefer'in öldüğü düşünülüyordu. Kitabın yazarı ve serinin yaratıcısı Andrzej Sapkowski, bu karakterlere bir şekilde daha iyi bir son vermesi gerektiğini biliyordu.


Bu yüzden, Geralt ve Yennefer'in huzur içinde yerleştiği ve sonunda evlendiği farklı bir zaman çizelgesinde geçmesi gereken başka bir kısa hikaye yazdı. Esasen, onlara tipik "sonsuza dek mutlu" sonu verildi. Elbette oyunlar çıktığında tüm bunlar değişti ancak farklı bir evrende Geralt ve Yennefer'in artık emekli olduklarını ve birlikte çok daha huzurlu bir hayat yaşadıklarını belirtmek ilginç.


4

Her ikisinin de Çok Benzer Bir Başlangıç ​​Hikayesi VarYennefer ve Geralt'ın köken hikayeleri yakından incelenirse her iki karakterin de çok benzer bir başlangıç ​​hikayesini paylaştığı açıkça görülüyor. Her ikisi de oldukça sıradan, hatta şimdi oldukları kadar güçlü olmadan önce kırılmış bireylerdi. Yennefer çocukluğunda istismara uğramış bir kamburdu, Geralt ise annesi tarafından terk edilmiş ve aslında Witcher'lara "bırakılmıştı". Her iki dönüşüm de onlara aşırı acı yaşattı.


Witcher denemelerinin bedeni ve zihni inanılmaz derecede zorladığı biliniyor ve Yennefer, aynı zamanda oldukça acı verici olduğu düşünülen acı verici bir vücut değiştirme büyüsünden geçmek zorunda kaldı. Sonunda ikisi de inanılmaz derecede yetenekli ve güçlü oldular , ancak şu an bulundukları yere ulaşmak basit bir çocuk oyunu değildi.


3

İkisi de İlişkiyi Birden Çok Durumda BıraktıYennefer ve Geralt'ın çok geleneksel bir ilişkisi yoktu. Hatta pek çok The Witcher hayranı bunların zehirli, işlevsiz ve uyumsuz olduğunu düşünebilir. Bu açıklama ancak Geralt ve Yennefer'in çeşitli nedenlerle ilişkiyi kaç kez aniden terk ettiği gerçeğini dikkate alırlarsa güçlenecektir.


Çok güçlü karakterler olmalarına rağmen bu ikili gençlerin duygusal olgunluğuna sahiptir. Her ikisi de taahhütlerden çok korkuyor, her ikisi de kolayca sonuca varıyor, çok gururlular, vb. Bütün bunlar göz önüne alındığında, bu kadar uzun süre bir arada kalabilmeleri daha da şaşırtıcı. Bu nedenle hem Geralt hem de Yennefer birçok kez ilişkiden ayrılmışlardır. Yine de sonunda bir şekilde kendilerini tekrar bir arada buluyorlar.


2

Yennefer Zaman Zaman Geralt'ın Sözleşmelerini Finanse EdiyorGeralt'a karşı zaman zaman soğuk davranmasına rağmen Yennefer ona çok büyük önem veriyor. Yennefer, Geralt'ın nerede olduğunu sürekli kontrol edecek ve geçimini yeterince sağlayıp sağlamadığını kontrol edecek kadar ileri gidiyor. Bir Witcher olarak Geralt, çaresizce bir Witcher'ın yardımına ihtiyaç duyan ancak bunu yapacak kaynaklara sahip olmayan müşterileri almaya eğilimlidir.


Geralt'ın geçinmeye yetecek kadar para aldığından emin olmak için Yennefer bazen sözleşmeleri kendisi finanse ediyor . Bazen Geralt, Yennefer'in hayırseverliği sayesinde beklenenden daha fazlasını elde ediyor.


1

Her şeye rağmenHer şeye rağmen Yennefer ve Geralt, ilişkilerinin hayatın onlara sunduğu her şeyden daha güçlü olduğunu defalarca kanıtladılar. Sürekli ayrılmalarına rağmen kendilerini her zaman birbirlerinin kollarında, bazen de boğazlarında bulurlar. O sırada birlikte olmasalar bile birbirlerine deli gibi aşık olduklarına dair işaretler gösteriyorlar.


Sonunda, kaderlerini birbirine bağlayabilmek için başka bir Djinn'i aradıklarında , hala birbirlerine aşıklardı (ya da en azından oyuncunun seçtiği seçenek buysa). Durum ne olursa olsun Geralt ve Yennefer her şeye rağmen bir arada kaldılar. Bu en azından dikkate değer bir şey olmalı.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

댓글


bottom of page