top of page

Wednesday Sezon 2'nin Daha Fazla Garip Addams Ailesi Mizahına İhtiyacı Var

Wednesday 2022'de Netflix'te yayınlanmaya başladığında , Addams Ailesi hayranları, hayranların favori karakterinin doğaüstü bir yatılı okulda başına ne geleceğini merak ediyordu. Jenna Ortega'nın güçlü oyunculuğu ve başka bir gizemin vaadi sayesinde Wednesday 2. sezonu beklemek zor ve izleyiciler ikinci sezonda neler olabileceğine dair dilek listeleri yaptı.

Wednesday, seriden birçok değişikliğe uğramış olsa da , Wednesday hâlâ komik, acı ve alaycı ... ancak Netflix dizisi, 1990'ların sevilen filmlerindeki aynı keskin mizah anlayışına sahip değil.

Wednesday 2. sezonda Addams Ailesi ve Addams Ailesi Değerleri'ndeki sıra dışı, akılda kalıcı ve benzersiz şakalar ve hikayeler daha çok yer alacak .


Wednesday 2. Sezon Addams Ailesi Mizahını Nasıl İçerir?

Nevermore Academy'nin doğaüstü ortamı onu zorlu hale getirse de , Wednesday 2. sezon Addams Ailesi'nin tuhaf mizahını birkaç farklı şekilde ön plana çıkarabilir. Wednesday ve oda arkadaşı Enid Sinclair (Emma Myers) birlikte daha fazla sahneye sahipse, ki Enid'in daha fazla gelişime ihtiyacı olduğu için öyle olmalı , Wednesday aile hayatıyla ilgili Enid ile daha fazla şey paylaşmalıdır .

Wednesday, Enid ile komik ve korkutucu aile hikayeleri paylaşırsa, bu aynı zamanda Enid dehşete düşeceğinden iki karakter arasındaki unutulmaz dinamiği de gösterirdi. Wednesday ayrıca Enid'i Şükran Günü veya Noel'de ziyarete davet edebilir ve düzenli bir aile biriminde büyümediğini açıkça belirtebilirdi. Bu işe yarayabilirdi çünkü Nevermore ve Addams Ailesi üyelerini ayırırdı.

Wednesday'in ailesi Wednesday 2. sezonda Nevermore'u daha sık ziyaret etmeli , bu da bazı ilginç ve komik sahneler için fırsat yaratacaktır. Gomez (Luis Guzmán), Morticia (Catherine Zeta-Jones) ve Pugsley (Isaac Ordonez) çok benzersiz kişiliklere ve dünyaya garip bir bakış açısına sahipler. Morticia öğretmenlere öğrencilere hangi bilgeliği aktaracakları konusunda tavsiyelerde bulunabilir ve Pugsley bazı öğrencilerle bağ kurabilir. Wednesday 2. sezon YA klişelerini içermemesi gerektiğinden , bu aynı zamanda izleyicilerin önemsediği karakterlere odaklanmanın bir yolu olacaktır. Wednesday ailesinden utanırken aynı zamanda onların yarattığı tüm sorunları gizlice sevecektir.

Wednesday 2. sezon , herkesin Cadılar Bayramı'nı kutladığı bir bölümle Addams Ailesi mizahını da sergileyebilir . Wednesday, ürkütücü aile geleneklerinden bazılarını Nevermore'a getirebilir ve fikirleri çok karanlık ve tehlikeli olduğu için başını belaya sokabilir. Cadılar Bayramı'nı kendi tarzında kutlama geçmişi olduğundan, bu hikaye onun karakterine sadık kalacaktır. Wednesday'in akrabalarından daha fazlasını ekleyerek ve Wednesday 2. sezonu daha korkutucu hale getirerek ilk sezondaki birkaç sorunu düzeltecektir . Ayrıca dizinin Addams Ailesi serisinin akılda kalıcı tonuna sahip olmasını sağlayacaktır. 1. sezon popüler olsa da, birkaç hayran tanıdıkları ve sevdikleri Addams Ailesi gibi hissettirmemesinden dolayı hayal kırıklığına uğradı.


Çarşamba Gününün En Komik Addams Ailesi Fıkraları ve Sahneleri Nelerdir?

Wednesday'de Addams Ailesi'ne özgü Paskalya Yumurtaları olsa da ve Gomez ile Morticia her zamanki gibi romantik olsa da , seriyle pek de ortak noktası varmış gibi hissettirmiyor. Hayranların dönüp bakmayı sevdiği Addams Ailesi'nden birçok komik şaka ve sahne var. Addams Ailesi Değerleri'nden bir sahnede Wednesday ( Christina Ricci) üç dadıyı terörize ediyor ve bir kukla yapıyor. Hayranlar onun bir dadıyı kolayca kabul etmeyeceğini tahmin edebilseler de Wednesday, kimsenin çalışmak isteyeceği bir çocuk olmadığını kanıtlıyor ve hayranların onu bu kadar sevmesinin nedeni de bu. Şöyle diyor:


"Merhaba Polly, odamı temizlerim. Ölümsüz ruhun karşılığında."

Wednesday ayrıca Addams Ailesi Değerleri kitabında kampçılara korkunç bir hikaye anlatarak harika bir espri yapıyor :


"Ve böylece, bir sonraki gece, hayalet perili kulübeye geri döndü. Ve kampçılara, 'Hiçbiriniz bana gerçekten inanmıyorsunuz, bu yüzden gücümü kanıtlamam gerekecek' dedi. Ve ertesi sabah, kampçılar uyandığında, tüm eski burunları geri uzamıştı."

Her iki sahnede de Çarşamba, karanlık mizah anlayışıyla işleri bir adım öteye taşıyor. Kamp ateşi etrafında veya ormanda bir hikaye anlatmak elbette yaygın bir aktivite olsa da, Addams Ailesi her zaman aşırı ve karanlık ifadeler kullanır. Bu onları diğer film ve TV ailelerinden ayırır.

Hayranlar ayrıca Çarşamba'nın ilk film olan Addams Ailesi'nde Cadılar Bayramı kostümünü seçtiği ve "Bu benim kostümüm. Ben bir katil manyağıyım, onlar da tıpkı diğer herkes gibi görünüyor." dediği zamanı da hatırlıyorlar. Ayrıca Kız İzci kurabiyelerinde "gerçek Kız İzcileri" olup olmadığını soruyor.

Kommentare


bottom of page