top of page

WB Stokes Harry Potter Yatırımcı Konferansı Sırasında Söylentileri Yeniden Başlattı

Warner Bros. Discovery'nin Finans Direktörü, Harry Potter serisine dayanan daha fazla içeriğin gerçekten de kartlarda olabileceğini ima ediyor.


Warner Bros. Discovery'nin Harry Potter film serisini yeniden başlatmak istediğine dair söylentilerin ardından şirket CFO'su Gunnar Wiedenfels, yakın tarihli bir yatırımcı konferansında Büyücülük Dünyasını genişletmeyi yüksek sesle düşündü.

Variety'ye göre Wiedenfels, WBD markası DC'nin yeni liderliği altında aldığı yeni yönü övdükten sonra Harry Potter ile ilgili her şeyin geleceği hakkında konuşma fırsatı buldu . Wiedenfels, "[T]son filmin çıkışından 12 yıl sonra, Hogwarts Legacy lansmanıyla bu büyük başarının tadını çıkarıyor olmamız, çok fazla fırsat olduğunu gösteriyor ve biz bunu genişletmeye daha yeni başlıyoruz," dedi. . Çalışmalarda Potter ile ilgili herhangi bir yeni filmden özellikle bahsetmese de , izleyicilerin Büyücü Dünyasının sonuncusunu görmediklerini kuvvetle ima ederek yaklaşan Harry Potter Turuna işaret etti.Tokyo'da ve şirketin başka planları olduğunu öne sürüyor. "Uzun lafın kısası, bence bu tek şirket yaklaşımı, bireysel iş birimlerinde büyük liderlik, ancak koordineli franchise yönetimi muhtemelen şirketin sahip olduğu en büyük fırsatlardan biri" dedi.

2023'te eski bir eğlence parkının arazisinde açılacak olan Warner Bros. Studio Tour Tokyo – The Making of Harry Potter cazibe merkezi, hayranları Harry Potter filmlerinin perde arkasına götürecek ve Platform 9 3/4 gibi setlere ziyaretler sunacak. Hogwarts'ın Büyük Salonu veya Yasak Orman. Bu, dünyanın en büyük kapalı mekan Harry Potter cazibe merkezi ve bölgeye özel setlerin yer aldığı Asya'daki ilk Warner Bros. Studio Turu olacak. Londra'daki benzer bir tesis, 2012'deki başlangıcından bu yana 17 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladı.


Harry Potter Franchise Tartışmalı Hale Geldi


Küresel sahnede, Büyücülük Dünyası, daha büyük bir franchise olarak bilinir, yakın zamanda rol yapma video oyunu Hogwarts Legacy'nin piyasaya sürülmesiyle çoğunlukla olumlu eleştiriler ve rekor satışlar elde ederek, gelişmekte olan ve nihai lansmanı tartışmalara karışmış olmasına rağmen başarı elde etti. Hatta oyunun geliştirme ekibi, Harry Potter'ın yaratıcısı JK Rowling'in transfobik açıklamaları nedeniyle ateş altında kalmasının ardından onun katılımını bile küçümsedi. Birçoğunun gözünde Rowling'in inançları, bir bütün olarak seriye karanlık bir gölge düşürdü.

Warner, DC Evrenini yeniden başlatmanın ve Harry Potter serisini genişletmenin yanı sıra , yakın zamanda daha fazla Yüzüklerin Efendisi filmi yapma planıyla manşetlere taşındı , bu hareket birçok hayrandan şüpheyle karşılandı .

0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page