top of page

Warner Bros.'un Duyurduğu Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmleri

Yüzüklerin Efendisi, Warner Bros.'un Tolkien'in Orta Dünya'sında geçen yeni filmlerin yapım aşamasında olduğunu duyurmasıyla beyaz perdeye geri dönüyor.

Warner Bros. ve New Line, stüdyoların ortaklaşa Yüzüklerin Efendisi serisindeki yeni filmlerin üzerinde çalışıldığını duyurmasıyla Orta Dünya'ya geri dönecekler .

The Hollywood Reporter'a göre Warner Bros. ve New Line, Yüzüklerin Efendisi'nin film, oyun, ürün, tema parkları ve canlı yapım haklarını elinde bulunduran Embracer Group AB ile çok yıllık bir anlaşma imzaladı . Warner Bros. Discovery'nin son yatırımcı çağrısı sırasında duyurulan anlaşma, Warner Bros. ve New Line'ın JRR Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi kitaplarına ve Hobbit'e dayanan yeni özellikler geliştirmesine izin verecek . Yaklaşan filmlerin önceki iki film üçlemesinin yeniden yapımı olması beklenmiyor, bunun yerine serinin hayranlarına Orta Dünya'nın yeni köşelerini gösterecek . Yeni anlaşma , şu anda Amazon'un elinde bulunan Yüzüklerin Efendisi'nin TV haklarını içermiyor .


"Yirmi yıl önce New Line, Yüzüklerin Efendisi'nin inanılmaz hikayelerini, karakterlerini ve dünyasını beyazperdede canlandırmak için benzeri görülmemiş bir inanç sıçraması yaptı . Sonuç, kuşaklar boyu hayranlar tarafından benimsenen, dönüm noktası niteliğinde bir film serisi oldu. Warner Bros. film patronları Michael De Luca ve Pamela Abdy yaptıkları açıklamada, "Ancak iki üçlemede sevgiyle bir araya getirilen tüm kapsam ve ayrıntılara rağmen, JRR Tolkien'in hayalini kurduğu uçsuz bucaksız, karmaşık ve göz kamaştırıcı evren filmde büyük ölçüde keşfedilmemiş durumda" dedi. "Hayranları Orta Dünya'nın sinematik dünyasının derinliklerine davet etme fırsatı bir onurdur ve bu macerada Orta Dünya İşletmeleri ve Embracer ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz."


Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi

Orta Dünya'nın kurgusal dünyasında geçen, Peter Jackson'ın destansı fantastik macera filmleri Yüzük Kardeşliği (2001), İki Kule (2002) ve Kralın Dönüşü'nden (2003) oluşan Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ) -- Hobbit Frodo Baggins'i (Elijah Wood) Kardeşlik ile birlikte Tek Yüzüğü yok etmek ve onun yaratıcısı Karanlık Lord Sauron'un yok edilmesini sağlamak için çıktığı macerayı takip ediyor. New Line Cinema tarafından üretilen ve dağıtılan Yüzüklerin Efendisi , şimdiye kadar yapılmış en büyük ve en etkili film serilerinden biri olarak kabul ediliyor. Jackson ayrıca Hobbit üçlemesini - Beklenmedik Yolculuk'u yazdı ve yönetti.(2012), Smaug'un Çorak Toprakları (2013) ve Beş Ordunun Savaşı (2014). Her iki üçleme de dünya çapındaki gişede 5,8 milyar doların üzerinde hasılat elde eden büyük ticari başarılardı.


New Line, yeni Yüzüklerin Efendisi filmlerine ek olarak , ilk olarak Haziran 2021'de duyurulan bağımsız bir animasyon prequel filmi olan The War of the Rohirrim'in yapım aşamasındadır. Film, tasvir edilen olaylardan 183 yıl önce geçecek. The Two Towers'ta ve bir Dunlendingler ordusuna karşı savunması gereken efsanevi Rohan Kralı Helm Hammerhand'i (Brian Cox) takip edin. The War of the Rohirrim'in ses kadrosunda Gaia Wise, Luke Pasqualino, Laurence Ubong, Shaun Dooley ve Miranda Otto da yer alıyor ve Miranda Otto, canlı aksiyon film üçlemesindeki Éowyn rolünü yeniden canlandırıyor.


2 görüntüleme0 yorum
bottom of page