top of page

Ubisoft, Twitter'ın En Nefret Edilen Oyun Şirketi Oldu

RAVE Reviews tarafından yürütülen yeni bir Twitter araştırması, Ubisoft'un dünyanın en çok nefret edilen oyun şirketi olarak ortaya çıktığını, ardından Capcom ve Game Freak'in geldiğini gördü.Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre Ubisoft , dünyanın en nefret edilen oyun şirketi olarak seçilme şerefine nail oldu.RAVE Reviews, dünya genelinde en çok hangi şirketlerden nefret edildiğini bulmak için bir araştırma yaptı. RAVE'in web sitesinde tam olarak bulunan çalışma, Ubisoft'un dünyanın en nefret edilen oyun markası olarak ortaya çıktığını , ardından Capcom ve Game Freak'in geldiğini gördü .


RAVE, araştırmasını, şirketler hakkında tweet'leri değerlendirmeye ve içeriklerini olumlu veya olumsuz görüşler için değerlendirmeye izin veren SentiStrength adlı bir araştırma aracı kullanarak Twitter'dan gelen verileri bir araya getirerek gerçekleştirdi. RAVE, hangi kuruluşların araştırma için yeterince büyük olduğuna karar vermek için google arama hacimlerini de ölçtü. RAVE, web sitesinde süreci şöyle açıkladı: "Nefret oranını (negatif tweetlerin yüzdesi) hesapladık ve her ülkede en çok nefret edilen markaları bulmak için markaları konuma ve kategoriye göre sıraladık."Biri video oyunları da dahil olmak üzere bir dizi farklı iş alanından şirketler soruşturmaya tabi tutuldu. RAVE, "oyun şirketleri" hakkında veri topladığını, ancak bu bölümün esas olarak oyun geliştiricileriyle sınırlı göründüğünü belirtti. Ubisoft, Yeni Zelanda, BAE, Brezilya ve hatta kendi ülkesi Fransa dahil olmak üzere toplam 23 ülkede zirveye çıkarak, evrensel olarak en nefret edilen oyun markası seçildi . Capcom ikinci sırada tamamladı , Oyun Freak ABD ve tanınmış UK The hem de dahil olmak üzere dört ayrım düzenlenen ederken dokuz ülkede en nefret şirketi olarak Pokémon oyun geliştiricileri de Kanada'dan olumsuz tweet şaşırtıcı bir yüzde 100 oranına sahip , RAVE'ye göre.


RAVE ayrıca, çalışmanın çeşitli kategorilerinde meşhur "üç büyük" konsol geliştiricilerini de içeriyordu. Microsoft, 22 ülkede en sevilmeyen büyük teknoloji şirketi seçilirken, Sony 10'da en çok nefret edilen marka olarak kabul edildi. Nintendo neredeyse hatasız sıyrıldı , ancak Norveç'te en nefret edilen oyun şirketi olarak bir kez daha boy gösterdi. Ancak bu, çalışmanın en büyük anomalisi olmaktan çok uzaktı, çünkü RAVE'ye göre, şirketin en parlak döneminin 1980'lerde geri gelmesine rağmen Atari, Gana'da en çok nefret edilen oyun markası. EA'nın bazı ticari uygulamaları nedeniyle hayranlarından düzenli olarak tepkiler aldığı için, EA'nın soruşturmaya katılmamasına da pek çok oyuncu şaşıracak .Oyun şirketlerine yönelik derinlemesine araştırmasına rağmen, RAVE oyunculara pek de övünmeyen bir karakter kazandırdı ve şöyle yazdı: "Belki de hiçbir fandom oyuncular kadar nefret etmeyi sevmez. Şiddetli fikirler, saatlerce süren kişisel yatırım ve oyun ile psikososyal sorunlar arasındaki karmaşık ilişki ile. , oyuncular bunu insanlara anlatmak istiyor. En çok Ubisoft'tan şikayet ediyorlar."

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page