top of page

Total War: Warhammer 3'ün Ölümsüz İmparatorlukları, Serinin En Büyük Başarısı

Masa oyununun ilk kez piyasaya sürülmesinden bu yana on yıllar sonra Immortal Empires, Warhammer Fantasy'nin başyapıtı ve şimdiye kadarki en iyi Total War oyunu.


Total War: Warhammer 3'ün birinci yıl dönümünün bir parçası olarak Creative Assembly, merakla beklenen Immortal Empires güncellemesini yayınladı . Bir dizi hatayı düzeltmeye ve dengeleme sorunlarına ek olarak, serideki her krallığı, kıtayı ve fraksiyonu tek bir büyük haritada içeren bir kampanya modu eklendi. Immortal Empires, Total War: Warhammer III Creative Assembly'nin bugüne kadarki en büyük strateji oyununu yapmakla kalmıyor . Aynı zamanda WH: Underworlds , Fantasy ve WH: 40k dahil olmak üzere herhangi bir ortamda yapılmış en büyük Warhammer oyunudur .

Lansmanı kutlamak için hayranlara Düzen güçlerinin (esas olarak insan, elf ve cüce hizipleri) Kaos ve ötesine karşı güçlerini birleştirmeyi tartışmak için bir araya geldiklerini gösteren bir fragman gösterildi. Bu krallıklar arasında hala eski rekabetler, güvensizlikler ve çözülmemiş kinler olduğu için bu ittifakı oluşturmak kolay olmayacak. Ancak, yalnızca bir arada durarak karanlığı püskürtme şansları olabilir . Fragmanın geri kalanında, bazı destansı savaş anları ve ekip kurmaların yanı sıra, muhtemelen Kaos Cüceleri olan yeni bir fraksiyona kısa bir bakış gösterildi.


Tüm Çizgilerin Warhammer Hayranları İçin Bir Zafer


Beta erişimi sırasında, oyuncuların Immortal Empires oynamak için üç Total War: Warhammer oyununa da sahip olmaları gerekiyordu . Bununla birlikte, tam sürümüyle birlikte, devasa kampanya modu, yalnızca üçüncü başlığa sahip olan herkes tarafından kullanılabilir. Bir oyuncu, denemek istediği önceki oyunlardan birinden gruplarla karşılaşırsa, bunları boş zamanlarında ayrı ayrı satın alabilir. Bu satın alma modeli için aylar önce YouTuber LegendsofTotalWar tarafından, daha fazla oyuncunun Immortal Empires'a daha düşük maliyetle erişmesi gerektiğini savunan bir imza kampanyası başlatıldı . Söylemeye gerek yok, çabaları boşuna değildi.

Çoğu insan Warhammer adlı bir oyun duyduğunda , yalnızca karmaşık, içine girilmesi çok zor olan minyatürlerden oluşan pahalı bir masa tablasını hayal edebilir. Satılan milyonlarca kopyayla Total War: Warhammer , daha önce hiç olmadığı kadar çok sayıda yeni oyuncuyu dünyaya tanıttı. Creative Assembly'nin en çok tarihsel olarak doğru savaş oyunları yapmasıyla bilinmesine rağmen, oyuncuların Warhammer hakkında sevdiği her şeyi kapsayan ve kapsadığı tüm sihri, canavarları ve iblisleri tamamen kucaklayan bir başlık sunması düşünüldüğünde bu özellikle ironik.


Ölümsüz İmparatorluklarda Güç ve Hayatta Kalma Mücadelesi


Warhammer'ın büyük cazibesinin bir kısmı, fantezi ortamına rağmen, diğer Total War oyunlarında olduğu gibi, savaş söz konusu olduğunda hala bazı gerçekliklerin var olmasıdır . Herhangi bir oyuncunun savaş kazanması için kurnaz strateji, taktikler, kaynaklar ve liderler gereklidir. Ayrıca, zafer her zaman savaşta kazanılamaz - ne kadar uzlaşmacı veya onursuz olursa olsun, bazen diplomasi, anlaşmalar veya planlar gerekir.

Bu güncellemeyle yapılan en dikkat çekici eklemelerden biri, farklı hizip ve ırk birimlerinin, birlikte savaşacakları ve birleşik güçlerini bir savaşa taşıyacakları mevcut ordulara eklenebilmesidir. Diğer gruplarla ittifaklar kurmak ve hayranlık uyandıran savaşlara tanık olmak için büyük bir teşvik sağlıyor. Ancak oyuncular, birçok grubun yalnızca kendi çıkarlarını gözettiğini ve ihtiyaçlarına uygunsa her zaman ihanet edebileceklerini unutmamalıdır.


Immortal Empires, Warhammer 3'e Hak Ettiği Sonu VeriyorWarhammer hayranlarının Total War oyunlarına akın etmesinin en büyük nedenlerinden biri, Games Workshop'un orijinal fantezi ortamını yıllar önce "The End Times" olarak anılan zamanda sona erdirmiş olması olabilir. Daha sonra, tamamen yeni hizipler, ortamlar ve seçilen birkaç kahraman ve tanrının getirilmesiyle gelen Warhammer: Age of Sigmar ile değiştirildi . Hayranlar, piyasaya sürüldüğünden beri AoS'yi son derece eleştirdihem ayar hem de masa üstü oynanışta selefini değiştirmek için. Doğrudan bir devam filmi olarak, bu yeni ayarın uzun bir süre orijinaliyle karşılaştırılması muhtemeldir. Ahir Zaman'la kavramsal olarak bir sorunu olmayan hayranlar bile Games Workshop'un gidişatından büyük ölçüde nefret ettiler.

Oyuncular bir gün AoS'den orijinali çıktıktan sonra aldıkları kadar zevk alacak şekilde büyüyebilirler , ancak şu an için birçok kişi hala Warhammer Fantasy'den zevk almak istiyor . Bunu yapmanın tüm Eski Dünya'yı ve sakinlerini kapsayan bir oyundan daha iyi bir yolu var mı? Bazılarının hüsnükuruntularına rağmen, Ahir Zaman kaçınılmazdır ve Games Workshop'un orijinal ortama devam etmek için geri dönmesi pek olası değildir. Ancak Immortal Empires ve oyuna getirdiği olanaklarla hayranlar, Eski Dünya'nın destansı, son savaşlarının keyfini daha önce hiç olmadığı gibi çıkarabilirler.0 görüntüleme0 yorum
bottom of page