top of page

Tomb Raider 4 Yeni Sürümü Tanıtıldı

Serinin bir hayranı tarafından yakın zamanda yapılan bir keşif, Tomb Raider: The Last Revelation'ın yeniden düzenlenecek bir sonraki oyun olabileceğini öne sürüyor.

Tomb Raider 1-3 Remastered sadece birkaç hafta önce piyasaya sürüldü ve çoğu kişi koleksiyona şüpheyle yaklaşsa da hayran kitlesinde oldukça iyi bir ilgi görmüş gibi görünüyor. Yirmi yılı aşkın bir geçmişi olan bir koleksiyonun yeniden düzenlenmesinin bariz yansımaları paketle birlikte gelirken, bazıları geliştiricilerin Tomb Raider 1-3 Remastered'ı günümüz standartlarına göre cilalama konusunda iyi bir iş çıkardığını düşünüyor. Başlangıçta, remaster kapsamında yalnızca grafiklerin yenilendiği düşünülüyordu, ancak şimdi hayranlar koleksiyonda gizlenmiş bazı ilginç Paskalya yumurtalarını keşfetti.

Twitter kullanıcısı Daniel'in tespit ettiği gibi, Tomb Raider 1-3'ün Yeniden Düzenlenmiş Paskalya yumurtası, Tomb Raider 4'ün yeniden düzenlenmiş versiyonunun yolda olabileceğini gösteriyor. Oyuncular , Tomb Raider 3 Remastered'ın Yüksek Güvenlikli Bileşik alanındaki bir ekranda , ilk başta zararsız görünebilecek, ancak aslında içinde bazı ipuçları saklı olan bir radar bulacaklar.


Tomb Raider 3 Remastered'ın Paskalya Yumurtası, Sıradaki Son Revelation Remaster'ının Olabileceğini Öneriyor


Oyuncular ekranın sol üst köşesinde Tomb Raider 1-3 Remastered'ın çıkış tarihine karşılık gelen bir grup sayı görecekler . Ancak dikkat çeken şey, sağ alt kısımda Giza'nın koordinatlarını ve "Sonraki" kelimesini içeren bilgidir. Giza , Tomb Raider 4'ün dayandığı başlıca yerlerden biriydi . Ek olarak kullanıcı, radarın Kayıp Kütüphane'deki planetaryumun sembolü olabileceğini, spiralin ise her ikisi de oyunda ikonik alanlar olan Kleopatra Sarayları'ndaki Lara heykelinin üzerindeki benzer bir yapıya karşılık gelebileceğini vurguluyor.

Potansiyel bir sonraki remaster'a dair bu ipuçları hayranları kesinlikle heyecanlandırsa da, geliştiricilerin koleksiyonda bunu ima eden tek örneğinin bu olmadığını not etmek çok önemli. Tomb Raider 2 Remastered'ın Offshore Rig alanında oyuncular, biri dört oyunun orijinal çıkış tarihlerini içeren iki ekran bulacaklar. İkinci ekran, topluluktan Tomb Raide oyunlarının yeniden düzenlenmesini talep eden birkaç mesajdan oluştuğu için hayranlara saygı duruşunda bulunuyor .

Serideki en iyi oyunlardan biri olarak kabul edilen bu Paskalya yumurtasını bulduktan sonra birçok Tomb Raider hayranı heyecanlandı. Diğerleri bunun aynı zamanda Tomb Raider: Angel of Darkness'ın yeniden düzenlenmesine de yol açabileceği konusunda oldukça iyimser hale geldi ; topluluktaki pek çok kişi bunun büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyor ancak hataları nedeniyle hayal kırıklığına uğradı. Bu spekülasyonların gerçekten gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz bilinmiyor.

Comments