top of page

Tomb Raider'ın Lara Croft'u Beklenmedik Bir Oyuna Daha Geliyor

Tomb Raider'ın Lara Croft'u Naraka: Bladepoint'te karşımıza çıkacak. Dövüş sanatlarından ilham alan battle royale oyunu yakın zamanda, önümüzdeki Ağustos ayında yapılması planlanan üçüncü yıl dönümü kutlamalarına ilişkin planları gösteren bir canlı yayına ev sahipliği yaptı. Festivalin fragmanı, yepyeni Perdoria haritası ve Tomb Raider gibi popüler serilerle planlanan işbirlikleri gibi Naraka: Bladepoint'e gelecek pek çok özelliği sergiledi .

1996'daki ilk çıkışından bu yana, Tomb Raider serisi, çizgi romanlardan yakında çıkacak animasyonlu Netflix Tomb Raider şovuna kadar çok sayıda yan ürünle en ikonik video oyunu serilerinden biri haline geldi . Dizinin baş kahramanı Lara Croft, çok az karakterin eşleşebileceği bir şöhret seviyesine ulaşmayı başardı ve çift yönlü arkeoloğun herhangi bir IP'nin en tanınmış kadın kahramanlarından biri olarak yerini sağlamlaştırdı. Onun popülaritesi aynı zamanda Ghost Recon: Breakpoint , Fortnite ve Final Fantasy XV gibi birçok önemli oyunla geçişlere de yol açtı .


Şimdi, dünyayı dolaşan mağaracı , tek bir hayatta kalana kadar 60'a kadar oyuncuyu mücadeleye davet eden, hızlı geçmiş yakın dövüş odaklı battle royale oyunu Naraka: Bladepoint'te görünmeye hazırlanıyor . Lara'nın kıyafeti, Naraka: Bladepoint'te en mobil oynanabilir karakterlerden biri olarak kabul edilen suikastçı Matari Gümüş Karga için bir görünüm olarak eklenecek . Henüz görünümün gerçek bir önizlemesi açıklanmasa da bu, Naraka: Bladepoint'in barındırdığı ilk geçiş değil. Önceki işbirliklerine dayanarak Lara Croft kostümü muhtemelen kıyafet, saç modeli ve çeşitli aksesuarlar da dahil olmak üzere çeşitli kozmetik kategorilerine bölünecek.


2024 Naraka İçin Büyük Bir Yıl: BladepointÜçüncü yıl dönümü Naraka için büyük bir olaya dönüşüyor : Bladepoint . Tomb Raider etkinliğinin yanı sıra hayranlar, yaklaşık iki yıldır oyuna eklenen ilk harita olan yeni bir harita olan Perdoria'yı da alıyor. Perdoria'nın 2 Temmuz'da piyasaya sürülmesi planlanıyor ve Holoroth'a benzer şekilde, önceki haritalarda görülmeyen benzersiz sırlar, tehlikeler ve mekanikler içerecek. Naraka: Bladepoint ayrıca CD Projekt Red'in açık dünya RPG'si The Witcher 3: Wild Hunt ile işbirliği yapma planlarını da duyurdu ancak bu yılın sonlarına doğru bir çıkış penceresi dışında somut bir tarih verilmedi.

Tomb Raider geçişi muhtemelen her iki oyunun hayranlarını heyecanlandıracak olsa da , 2024 Naraka: Bladepoint için de bazı üzücü haberler getiriyor çünkü oyun, Ağustos ayı sonuna kadar Xbox One desteğini kapatacağını duyurdu. Neyse ki, tüm ilerlemeler ve kazanılan kozmetikler hâlâ oyuncunun Xbox hesabında kayıtlı; bu da etkilenen kullanıcıların , oyunu Xbox Series X/S'ye veya Xbox aracılığıyla yüklediklerinde Naraka: Bladepoint'in birçok kahramanına ve güzelliğine erişimini kaybetmeyeceği anlamına geliyor PC'deki platform.

3 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page