top of page

The Witcher: Oyunlarda Ölen Tüm Witcherlar

İşte CD Projekt Red'in büyük beğeni toplayan aksiyon rol yapma serisi The Witcher'da ölebilecek her Witcher'ın tam listesi.  • The Witcher oyunlarındaki insanüstü canavar avcıları yalnızca Geralt gibi Witcherlar değil; önemli roller oynayan başkaları da var.

  • Oyuncunun seçimleri bu karakterlerin birçoğunun ölümüne yol açabilir, bu da witcherların azalan durumunu yansıtıyor.

  • Bu karakterlerin ölümleri, The Witcher'ın kasvetli dünyasında gezinen Geralt'ın vicdanında ağır bir yük oluşturuyor.


Witcher oyunları, unutulmaz karakterlerin yer aldığı sevilen bir seridir. Her ne kadar baş kahraman Rivialı cadı Geralt olsa da, oyuncuların karşılaştığı tek insanüstü canavar avcısı olmaktan uzaktır. Sipariş azalsa bile ve oyuncular oyun boyunca ilerledikçe ya cesetlerle ya da ölü witcherların isimleriyle karşılaşsalar bile, Geralt'ın maceraları boyunca hala bir avuç witcher ortaya çıkıyor.


Ancak bu karakterlerin hepsi tehlikelere karşı güvende değil. Oyuncunun tercihlerine bağlı olarak birçoğu Witcher oyunları sırasında yok olabilir ve bunlardan biri hiç kurtarılamaz. Böylece her ölüm, zaten yok olmanın eşiğinde olan bir düzenin hikâyesini örüyor ve oyuncu kasvetli ve ilgi çekici dünyada dolaşırken Geralt'ın vicdanında ağır bir yük oluşturuyor.


7

Berengar - Witcher

Düello İsteyen Nefret dolu WitcherBerengar da tıpkı Geralt gibi Kurt Okulu'ndandır. İkisi yeniden bir araya gelir ve sonunda bir süre birlikte çalışmaya başlarlar. Ancak Berengar sonunda Witcher'ları hayatını mahvetmekle suçladığını ve bu nedenle eski meslektaşlarına karşı derin bir kırgınlık beslediğini açıklar .


Berengar'ın Geralt'ı düelloya davet etmesiyle bu durum doruğa ulaşır. Oyuncu nefret dolu Witcher'ı bağışlamayı seçerse Berengar, Azar Javed'le olan son savaşta müttefik haline gelir. Oyuncu bunun yerine ölümüne savaşı tercih ederse Berengar, Geralt tarafından öldürülür ve kahramanın vicdanına bir ölü Witcher daha eklenir.


6

Gulet'ten Letho - The Witcher 2: Kralların Suikastçıları

Oyuncuya Karşı Kişisel Hiçbir Şeyi Olmayan Büyük KötüThe Witcher 2'nin adı geçen kral katili Letho, oyunun olay örgüsünün ayrılmaz bir parçasıdır: Onun eylemleri olay örgüsünün çoğunu yönlendiren şeydir ve son patron olarak hizmet eder . Romanların hayranları onu serinin zaman çizelgesinden önce Geralt ile birlikte Vahşi Av'da savaşan witcherlardan biri olarak da tanıyabilir. Bu nedenle Guletli Letho'nun The Witcher'ın hikâyesi açısından önemli olduğunu söylemek yetersiz kalır.


Oyuncular sonunda Loc Muinne'de Letho'yu yakalarlar ve bir şişe votkayı paylaştıktan sonra onu bağışlamayı seçebilirler. Ancak onunla dövüşmeyi seçerlerse, bu zorlu Witcher'a karşı son bir yüzleşmeyle karşı karşıya kalacaklar ve onun hayatına sonsuza dek son verilecek.


5

Jad Karadin - The Witcher 3: Vahşi Av

Eski Suikastçı İntikam İçin İşaretlendiOyuncular Jad Karadin ile ancak Geralt'ın yakın arkadaşı ve Witcher arkadaşı Lambert'in sunduğu bir yan görevi takip etmeyi seçtikleri takdirde tanışırlar. Lambert, Kedi Okulu'ndan emekli bir witcher olan ve Lambert'in yakın arkadaşı olan başka bir witcher olan Aiden'ı öldüren bir suikastçı çetesine liderlik eden Jad'den intikam almak ister.


The Witcher 3 görevlerinin çoğunda olduğu gibi , hiçbir şey göründüğü kadar basit değildir ve oyuncular, Lambert'i kızdıracak şekilde Jad'i potansiyel olarak kurtarabilir. Ancak oyuncular intikamı desteklemeye karar verirse Jad'in ölümüyle biten bir kavga başlatacaklar.


4

Gaetan - The Witcher 3: Vahşi Av

İhanete Uğradıktan Sonra Öfkesini Kaybeden WitcherKedi Okulu'ndan bir başka Witcher olan Gaetan'ın kaderi, "Kedi ve Kurtun Oynadığı Yer..." adlı bir yan araştırmaya bağlı. Görev, herkesin öldürüldüğü bir köyle başlıyor ve Geralt ilk başta bunun bir canavarın işi olduğunu varsayıyor. Ancak oyuncular çok geçmeden asıl suçlunun huysuz Gaetan olduğunu öğrenirler.


Gaetan, onun izini sürdükten sonra köylülerin önce onu öldürmeye çalıştıklarını, ödemesini elinden aldıklarını ve onu bir ahırda pusuya düşürdüklerini açıklıyor. Oyuncu bunun yeterli bir gerekçe olmadığına karar verirse , sert Witcher'a karşı bir boss dövüşüne tabi tutulur ve sonunda Geralt'ın kılıcına yenik düşer.


3

Vesemir - The Witcher 3: Vahşi Av

Sevdiğini Korurken Ölen Dünya Okulunun Akıl Hocası ve LideriTüm oyunların en trajik ölümlerinden biri olan Vesemir, oyuncunun eylemleri ne olursa olsun kurtarılamayan tek Witcher'dır. Hem Ciri hem de Geralt'ın akıl hocası olan Vesemir, her iki karakterin de en yakın müttefiklerinden ve dostlarından biri olmasının yanı sıra Kurt Okulu ve Kaer Morhen'in lideri ve fiili lideridir.


Her ne kadar ilk oyunda kısa bir süre görünse de, The Witcher 3'te oyuncular müttefiklerini Kaer Mohren'i Wild Hunt'tan korumak için bir araya getirirken ölümü daha sonra gerçekleşir. Düşmanlarının generallerinden biri olan Imlerith, Ciri'ye yaklaşırken Vesemir onu kahramanca yanından bıçaklar, ancak zırhlı elf tarafından öldürülür. Onun vefatı şüphesiz Geralt, Ciri, hayatta kalan tüm Witcherlar ve birçok hayran için serideki en yürek burkan anlardan biri.


2

Ciri - The Witcher 3: Vahşi Av

Hayatta Kalmak İçin Teşvik Edilmesi Gereken Kaderin ÇocuğuKendisini resmi bir Witcher yapacak mutasyonlara sahip olmasa da Ciri, Geralt'ın vesayetindedir ve Kurt Okulu tarafından evlat edinilmiş ve eğitilmiştir. Kadim Kanı nedeniyle belki de evrenindeki tüm karakterlerin en güçlülerinden biri olan Ciri, serinin genel senaryosunda etkili olmasının yanı sıra Geralt'ın ana motivasyonlarından biridir.


Ciri, Beyaz Ayaz'ı durdurabilecek tek kişidir ve onun doğaüstü tehditle yüzleşmesi tüm serinin sonu anlamına gelir. Oyuncular oyun boyunca belirli diyalog seçeneklerini seçerse kendinden şüphe duyacak ve sonunda savaş sırasında yok olacak. Onunki, Vesemir'inkiyle birlikte en trajik ölümlerden biri; belki de tamamen önlenebilir olduğundan daha da trajik.


1

Rivialı Geralt - The Witcher 3: Vahşi Av

Witcher ve Kahraman En Çok Sevdiği Kişiyi Kaybettikten Sonra Yok OlabilirHer üç oyunun da kahramanı ve kaynak materyallerin büyük çoğunluğunu oluşturan Geralt of Rivia, oyuncular ve birçok hayran için en önemli witcherdır. Kasvetli ve karanlık fantazi ortamını vurgulayan ve oyuncu seçimine ağırlık veren seride, Geralt'ın nihayet sonuna ulaştığının yoğun bir şekilde ima edildiği olası bir sonun olması sürpriz değil .


Bu senaryonun gerçekleşebilmesi için oyuncuların Ciri'nin ölmesiyle sonuçlanan diyalog seçeneklerini seçmiş olmaları gerekiyor. Üvey çocuğu ve ana motivasyon kaynağı olmadan Geralt, Weavess'ten intikam almaya karar verir. Bir kurt adamın yardımıyla destansı bir dövüş başlar ve Geralt, Ciri'nin madalyonunu almayı ve kocakarıyı öldürmeyi başarır. Ancak oyuncular, Geralt'ın kedere yenik düştüğü ve bir canavar sürüsünün yaklaştığı bir sahneyle karşı karşıya kalıyor; bu, bu sonucu deneyimleyen birçok oyuncunun yaşadığı acı-tatlı bir anda, bunun Geralt'ın son direnişi olduğunu ima ediyor.İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page