top of page

The Witcher 3 Bir Sonraki Witcher Oyununun Sahip Olması Gereken Özellikler

Bir sonraki Witcher oyunu, The Witcher 3'ün en güçlü yönlerine bakmalı ve bunları, temelleri üzerine inşa edecek anlamlı şekillerde uygulamayı hedeflemelidir.The Witcher 3: Wild Hunt'ın kalitesi , oyun hızla on yıllık bir geçmişe yaklaşırken yükselmeye devam ediyor. Çok yakında hayranlar, oyuncuların The Witcher 3'te deneyimlediği inanılmaz dünyayı ve hikaye anlatımını anımsatan onuncu yıl dönümü konuşmalarıyla karşılanacak . Birçok oyuncunun The Witcher 3'e olan sevgisi, oyunun kritik başarısıyla da destekleniyor. 2015 yılında hemen hemen her büyük ödül töreninde Yılın Oyunu ödüllerini kazandı. The Witcher 3, yarattığı heyecanla pek çok insanı kendine çekti ama çoğu, verdiği sözlerin çoğunu da yerine getirdiği için kaldı.


Bunu yapmak hem deneyimli hem de yeni oyuncuların The Witcher serisinin devamı için özlem duymasına neden oldu . Franchise, video oyunları gibi diğer medyalara uyarlanmadan önce kitaplarla başladı ve şu anda Netflix'te başarılı bir yayın dizisine sahip. Bu kayıtların her biri The Witcher hikayelerini farklı şekilde yorumlasa da hepsi aynı ana temaları paylaşıyor. Tasvir edilen dünya, canavarlar, karakterler ve ilişkiler The Witcher'ın hikayesinin oluşturulmasına yardımcı oluyor ve Geralt'ı daha da ilgi çekici bir karakter haline getiriyor. The Witcher oyunlarına yönelik yeni destanın pek çok anlamı var ancak yapması gereken şeylerden biri The Witcher 3'ün en güçlü yönlerini bir araya getirmek .


The Witcher'da Karakter İlişkileriThe Witcher 3'ün başarılı unsurlarını bir araya getirmek, oyunun her yönünü kopyalamak anlamına gelmiyor. The Witcher oyun serisinin bir sonraki bölümünde muhtemelen bazı önemli değişiklikler yapılması iyi olur. Witcher destanının bir sonraki bölümünde Geralt of Rivia'dan uzaklaşmak , yeni oyunun öne çıkmasına yardımcı olabilir. Karakteri ne kadar sevilse ve The Witcher serisinde Ciri ile ilişkisi ne kadar önemli olsa da, Geralt'ın oynanabilir karakter olarak geçirdiği dönem sona ermeli. Ancak başkalarıyla ilişki kurma yeteneği geride bırakılmamalı.


The Witcher 3: Wild Hunt gibi en iyi açık dünya oyunlarının önemli bir kısmı dünyanın ne kadar etkileşimli olduğudur. The Witcher 3'teki dünya, yalnızca oyuncuların yaşadığı gizli sırlar ve benzersiz karşılaşmalar nedeniyle değil, aynı zamanda Geralt'ın diğer karakterlerle olan ilişkisi nedeniyle de canlı hissettiriyor. Witchers'ın oldukça duygusuz olduğu ve Geralt'ın tarafsız kaldığı fikrine rağmen, onun doğru ve yanlış konusunda bir anlayışı olduğu açık. Bu, oyuncunun deneme sırasında verdiği kararlarla güçlendirilir ve The Witcher 3'ün hayata geçirilmesine yardımcı olur.


Görevlerden Geralt ve Triss'in ilişkisi gibi büyük aşk seçeneklerine kadar her şeyin ileride sonuçları olabilir. Bunlardan bazıları iyi niyetli görünebilir veya gözden kaçabilir, ancak diğerlerinin oyunun ilerleyen safhalarına kadar hissedilmeyen büyük sonuçları olabilir. Ancak bunların her biri The Witcher 3'ü bu kadar harika bir deneyim haline getiren şeyin bir parçası. Bir sonraki Witcher'da karakterler arasındaki büyüleyici ve ilgili hikayeleri bir araya getirmek için bu ilişkilerden ders almak öncelikli hedef olmalıdır. Oyuncunun karakterinin etrafındaki dünyayla etkileşimi durağan bir durumda olmamalıdır ve erken dönemde yapılan eylemlerin kartopu etkisi yaparak oyunun ilerleyen aşamalarında kişilerarası önemli bir karara dönüşmesine izin verilmelidir.


Bir sonraki Witcher'daki Yan GörevlerBir sonraki Witcher oyunundaki yan görevler için de aynı şeyi söyleyebiliriz . Romantizm ve karakter ilişkilerine benzer şekilde, The Witcher 3'te de dünya çapındaki oyuncuları etkileyebilecek birçok yan görev vardı . Blood and Wine genişleme paketindeki Vivienne'i içeren bir Witcher 3 yan görevinin ortaya çıkması bile yedi oyun içi yıl aldı. oyuncular bunun sonucunu yeni keşfettiler. Dünyanın her yerinde oyuncuların karşılaşabileceği farklı karakterlerin kaderini belirleyen bunun gibi detaylar, Geralt'ın The Witcher 3'te geliştirdiği canlı ilişkiler kadar önemli .


Dünyayı bilgilendiriyorlar ve oyuna ekstra bir derinlik katmanı ekliyorlar. Bunların hepsi oyunun ileri safhalarında derin etkileri olan hikayeyi değiştiren görevler olmayabilir, ancak hikayeyi hayata geçirmeye yardımcı olan ayrıntılar ekliyorlar. Bir karakterin nasıl kullanıldığı, bir anlatıdaki bireylerden çok daha fazlasını ifade edebilir ve oyunun yan görevleri önemli bir harç görevi gördüğünden The Witcher 3'ün tüm dünyası onunla doludur. Bu, The Witcher 3'ü en iyi aksiyon RPG'lerinden biri yapan şeyin bir parçası ve bir sonraki Witcher oyunu için temel bir plan görevi görmelidir .


Bu yan görevde ve The Witcher 3'teki ana görev serisinin birçok bölümünde mevcut olan sonuçtan da yararlanılmalıdır. Anlatım sırasında gerçekleştirilen farklı eylemlerin etkilerini hissetmek, her oyuncunun seçiminin daha da önemli olduğunu hissettiriyor. The Witcher 3'teki farklı dallanma seçenekleri büyük ölçüde Geralt'ın Ciri ile olan ilişkisinin yanı sıra Yen ve Triss ile olan aşkları etrafında dönüyor olsa da, bir sonraki Witcher'da bu kavrama daha da derinlik verilmesi gerekiyor. En yeni Witcher destanı, The Witcher 3'teki bu mekaniklerden öğrenilenleri almalı ve oyuncunun oyun boyunca seçtiği yol boyunca daha fazla sonuç ve esneklik sağlamalıdır.


GwentThe Witcher 3'ün yaptığı büyük her şeye rağmen , bir sonraki Witcher'ın da tüm çekiciliğini korumak için çalışması gerekiyor. Gwent dünyayı keşfetmenin ve normalde bir rolü olmayacak karakterlerle etkileşim kurmanın harika bir yoluydu. Geralt'ın karakterine katkıda bulundu ve bazılarına göre Gwent bir bütün olarak The Witcher 3'ün inanılmaz derecede önemli bir parçası haline geldi . Gwent yönetmeninin yeni Witcher'ın geliştirilmesine öncülük edeceği haberi, oyunun geri dönüşünü olası kılıyor.


Yeni kartlar bir zorunluluktur, ancak mini oyunun halihazırda sağlandığı koşullar altında gelişmesine de izin verilmelidir. Yeni Witcher oyunu, oyuncu sayısını ve hatta karşılaşılabilecek Gwent turnuvalarını artırarak fayda sağlayabilir, ancak bunu hayranları bir kasaba veya konumdaki küçük ayrıntıları araştırmaya teşvik etmenin bir yolu olarak kullanmak, oyunun sürüş mekaniği olmaya devam etmelidir. Özetle, The Witcher 3'ün başarılı olduğu ve bir sonraki Witcher oyununun dikkat etmesi gereken pek çok şey var, ancak aynı zamanda en iyi yönlerden anlamlı şekillerde yararlanan kendi oyunu olmaya da çalışmalı.


bottom of page