top of page

The Sims 4: Yeraltı Evi Nasıl İnşa Edilir

Yüzeydeki yaşam bunaltıcı olabilir. The Sims 4'te yukarıdaki dünyayı terk edip yeraltını inşa etmenin zamanı geldi.Yüzeydeki yaşam bunaltıcı olabilir ve yüksek binalarda yaşamak perişandır. Yukarıdaki dünyayı terk edip yeraltındaki bir hobbit gibi mutlu olmanın zamanı geldi. Gerçek dünyada buna bütçe ayırmak biraz zor olabilir ama The Sims 4'te tüm bölgeyi kıskandıracak bir yer altı malikanesi inşa edebilirsiniz.


Alışılmadık yapılar denemekten hoşlanan, misafirlerini açık havada ağırlamaktan hoşlanan veya bahçede daha fazla alan isteyen Simmer'lar için bir yer altı evi, Sim'inizin evinin tasarımıyla bir şeyler karıştırmanın ve aktiviteler için geniş alan sağlamanın eğlenceli bir yolu olabilir.


Bodrum Aracını KullanmaHarika bir yer altı üssü oluşturmanın ilk adımı bodrum aracına aşina olmaktır. Kendinizi rahat hissetmek için aleti denemek için biraz zaman ayırın, ancak çoğunlukla kare oda aletiyle aynı şekilde çalıştığını ancak yeraltında olduğunu göreceksiniz.


Yeraltında yaşamak, birden fazla katın lüksünü kaçırmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak daha azına sahip olacaksınız. Yaşam ve uyku alanları arasında bir ayrım oluşturmak için ikincil bir yeraltı katından yararlanın.


Yeraltı alanı inşa etmenin en büyük avantajlarından biri, çok fazla açık alan kullanmayı tercih eden Sim'lerin bunu evlerinin boyutundan ödün vermeden yapabilmesidir.


Yeraltı Girişi YapmakHer güzel evin bir girişe ihtiyacı vardır, özellikle de ev yeraltındaysa. Sim'lerinizin eve girmeden önce dolaşabilecekleri bir alana sahip olmalarını sağlayacak küçük bir dış mekan alanı inşa edin .


Bu açık ocağın temel işlevi yer altı evine erişim sağlamaktır. Sim'lerinizin çukura girebilmesi için bir dizi merdiven yerleştirin. Bunu yaptıktan sonra, ilk çukurdan birkaç oda inşa edebilir ve ön kapınızı ekleyebilirsiniz. Bu alan için pencere ağırlıklı bir dış mekan verandası tasarlamaya zaman ayırın.


Dış mekan giriş alanınıza ağaçlar da dahil olmak üzere dış mekan bitkileri yerleştirebilirsiniz! Bu, yer seviyesinin altındaki ağaçlarla benzersiz dış mekan alanları oluşturmanıza olanak tanır. Giriş alanına ne koyarsanız koyun, bol miktarda alan olduğundan emin olun, böylece Sim'lerinizin içeri girip çıkmasını ya da pencerelerden geçmesini engellemez!


Işığı içeri almakArtık girişinizi ışığın içeri girmesi için çok sayıda pencereyle ayarladığınıza göre, doğal ışığın nereye ulaştığını bulmaya zaman ayırın. Yeraltı sığınağınızın gün boyunca nasıl görüneceğine dair fikir edinmek amacıyla günün saatini değiştirmek için saat aracını kullanın.


Doğal ışık alanlarının nerede olduğunu öğrendikten sonra yaşam alanınızı Sim'inizin doğal ışığa erişimini en üst düzeye çıkaracak şekilde düzenlersiniz. Bu, yeraltı evinizin yaşam alanlarının daha az klostrofobik hissetmesini sağlayacaktır.


Evinizin birinci katı siminizin gün boyunca ne yapacağına odaklanmalıdır. Mutfağınızı, oturma odanızı, oturma odanızı, yemek odanızı ve Sim'inizin arasında geçiş yapacağı tüm aktiviteleri bu kata yerleştirin.


Bu, iç dekorasyon için bir ipucu gibi görünebilir, ancak bu, sim'lerinizi üretken tutmakla daha uyumludur. Sim'iniz ile yapması gereken aktiviteler arasına ne kadar çok merdiven eklerseniz, o görevleri yapmak yerine görevler arasında yürümek için o kadar çok zaman harcar.


Eğer paranız yetiyorsa, yaşam odanızın zeminine ikinci bir banyo eklemeyi düşünün. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, Sim'lerinizin merdivenlerden inip çıkmak zorunda kalmaması için bir tuvalet ve lavabo.


Bu katın mümkün olduğunca doğal bir şekilde aydınlatılmasını sağlamak için bu kattaki çeşitli alanları yarım duvarlar kullanarak bölün. En büyük mobilyalarınızı ya arka duvara ya da doğal ışığa paralel olarak hizalamaya çalışın.


Uyku Alanı OluşturmakArtık hayatlarını yaşayabilecekleri bir alana sahip olan Sim'lerinizin uyumak için sessiz bir alana ihtiyacı var. İkinci katınızı oluşturmak için bodrum aracını kullanın ve aşağı inmek için merdiven ekleyin. Bu çoğunlukla Sim'lerinizin birbirlerini uyandırmasını engellemenin bir yolu olduğundan, bunu basit tutabilirsiniz.


Alt kattaki koridor evin geri kalanına göre çok daha küçük olacağından banyonuzu genişleterek banyoya bireysel geçişler için yer açabilirsiniz. Bu, koridorunuzdaki trafiği azaltır ve talihsiz kazaları önler.


Sonunda banyo bulunan tek bir koridor, istediğiniz odaları inşa etmeniz için mükemmel bir temel oluşturacaktır. Bu kat için yatak odalarına odaklanmak isteyeceksiniz ancak gece geç saatlerde kitap okumak için küçük bir çalışma odası eklemek alanın iyi bir kullanımı olacaktır.


Dış Mekanı KullanınYeraltı evinizin iç kısmından memnun kaldığınızda yüzeye dönün. Evinizin üstündeki zemin boş bir arsa olabilirken , bu eşsiz fırsatı denememek israftır.


Arazinizde yer üstünde bir bina olmasaydı çok boş görünürdü, o yüzden belki ladin ağaçlarıyla süslemeye zaman ayırın! Her iki durumda da, alanınızı bitkilerle, açık hava etkinlikleriyle ve diğer dekorasyonlarla doldurmaya zaman ayırmanız, boş bir alanı muhteşem bir manzaraya dönüştürecektir.


Yer altındaki evinize inen merdivenleri dekorasyonlarınızla kapatmamanız önemli! Sim'lerinizin dolaşabilmesi için yerleştirdiğiniz dekorların etrafında en az bir kare genişlik bıraktığınızdan emin olun.


Yer altı evinin en büyük avantajlarından biri ağaçlarınızın ve çalılarınızın geçebileceği bir binanın bulunmamasıdır. Küvetteki çam iğneleri konusunda endişelenmeden arsanızda bir orman inşa edebilirsiniz.


Yeraltı evinizin dış alanı, yapınızın tonunu ayarlayabileceğiniz yerdir. Hobbit tarzı bir çiftlik evi oluşturmak için bahçecilik alanı olan yemyeşil çimleri kullanın. Veya yeraltı evinize hayatta kalma sığınağı havası vermek için sert çöl ve ölü bitkiler yerleştirin.


Bu noktada geriye kalan tek şey zaman ayırıp son ayarlamalarınızı yapmak, yeraltı evinizi zevkinize göre uyarlamak ve yeraltında daha iyi yaşamanın tadını çıkarmak!

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια


bottom of page