top of page

The Sims 4 Oyuncusu Oyunda Başka Bir Final Fantasy 14 Referansı Buldu

Keskin gözlü bir oyuncu, The Sims 4'ün yeni mücevher temalı DLC'si Crystal Creations'ta Final Fantasy 14'e bir gönderme daha buluyor.

The Sims 4, en yeni DLC paketi Crystal Creations'ta Final Fantasy 14'e bir gönderme daha yaptı. Final Fantasy 14'e yapılan bu küstah selam, The Sims 4 geliştiricilerinden bazılarınıneleştirmenlerce beğenilen MMORPG'nin hayranı olduğunu kanıtlıyor.

29 Şubat'ta The Sims 4 , değerli taşlar ve mücevherlere odaklanan en son DLC paketi olan Crystal Creations'ı piyasaya sürdü . Oyuncular, Sim'lerinin yaşamlarını ve ruh hallerini etkileyen kristalleri keşfedip enerjiyle doldurabilir ve The Sims 4'teki yeni Gemoloji becerisini kullanarak karakterlerini kişiselleştirmek için muhteşem yeni kolyeler ve diğer aksesuarlar yapabilirler.

The Sims 4 DLC'nin çoğu gibi Crystal Creations da yeni dekorasyonlarla dolu, ancak özellikle bir tanesinde Final Fantasy 14'e büyüleyici bir gönderme var . DLC paketindeki Spire-Shaped Gemstone adlı yeni bir öğe, onu "bir eski şahsın gurur duyacağı kendi mini kristal kuleniz" olarak tanımlayan bir metin içeriyor. FF14 hayranları bunun, Final Fantasy 14'teki önemli bir dönüm noktası olan ve kendisi de FF3'e bir gönderme olan Crystal Tower'a ve kulenin koruyucusu Crystal Exarch'a bir gönderme olduğunu hemen anlayacaklardır. Bu özel mücevher The Sims 4 hayranı Rheill tarafından keşfedildi ve ardından kişisel Twitter'da paylaşıldı.The Sims 4'ün Yeni DLC'si FF14'ün Kristal Kulesine Referans Veriyor


Kristal Kule, Final Fantasy 14'te inanılmaz derecede önemli bir yerdir . A Realm Reborn'un ilk 24 kişilik baskın serisinin geçtiği yerdir ve Shadowbringers'ta da önemli bir rol oynamaktadır . Shadowbringers'ta da yer alan Crystal Exarch, genişleme paketinin ayrılmaz bir parçası ve Final Fantasy 14'ün en popüler karakterlerinden biri haline geldi .

Bu , The Sims 4'ün Final Fantasy 14'e onay verdiği ilk sefer değil . 2022'de Oyun yapımcısı SimGuruNova, The Sims 4'ün Werewolves DLC'sine FF14: Shadowbringers'a atıfta bulunan iki öğe ekledi ve Elden Ring , Cyberpunk 2077 ve diğer popüler oyunlarda da aynı şeyi yapan başka öğeler ekledi . Bu yeni referanstan SimGuruNova'nın sorumlu olup olmadığı belli değil, ancak eğer öyleyse sürpriz olmazdı.

Crystal Creations hayranlar tarafından büyük beğeni toplarken, bazı oyuncular son The Sims 5 sızıntılarından endişe duyuyor ve bu da mobil platformlarına daha uygun çizgi film benzeri bir sanat tarzının sinyalini veriyor. Neyse ki The Sims 4'ün hala bol miktarda destek aldığı ve mobil halefiyle eş zamanlı çalışması bekleniyor gibi görünüyor . Kendilerine ait bir kristal kule almak isteyen hayranlar, The Sims 4 Crystal Creations'ı 10 $ karşılığında satın alabilirler.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios