top of page

The Planet Crafter: Üssünüzü Oluşturmak İçin En İyi 3 Yer

The Planet Crafter'da üssünüzü bulmak için en iyi yerleri bulun!Hayatta kalma odaklı oyunların çoğunda üssünüzü oluşturmak büyük çaba gerektirir. Üssünüz için daha iyi bir yer bulursanız, yerinizi değiştirmek için birkaç saatinizi ayırabilirsiniz. Neyse ki, The Planet Crafter'da üssünüzü kurmak için yalnızca birkaç iyi nokta var ve işte bayrağınızı kurmanız gereken yer burası!


Başlangıç ​​VadisiBaşlangıç ​​Vadisi, herhangi bir oyuncunun en iyi ve en yaygın başlangıç ​​alanıdır ve bu alanın oyununuza başlamak için en iyi yer olmasının birçok nedeni vardır. Birincisi, her şeye, kelimenin tam anlamıyla her şeye kolayca erişilebilir çünkü tüm biyomların ortasındasınız .


Araştırmanızda ilerlemek için ilk kaynaklardan biraz toplamaya başlarsınız. Birkaç planın ve inşaat seçeneğinin kilidini açtıktan sonra Alüminyum, İridyum ve Osmiyum gibi diğer orta seviye kaynakları her yönden kolayca alabilirsiniz .


Kaynakların yanı sıra, yakındaki gemi enkazları da size araştırmanız için tonlarca erken mikroçip sağlıyor . Bunlar, Jet Paketleri, Meşaleler (el fenerleri), Plan Sabitleme, Dış İskelet yükseltmeleri ve daha fazlası gibi mikroçipler aracılığıyla birçok kullanışlı özelliğin kilidini açar.


Araziyi yaşanabilir hale getirmeye başladığınızda ve Göller dönemine yaklaştıkça bölge sular altında kalmaya başlar . Üssünüzü daha yüksek bir yere taşıyabilir veya temeller inşa ederek üssün oluşan gölün üzerinde yüzmesini sağlayabilirsiniz. Başlangıç ​​Vadisi yakınında kaldığınız sürece haritanın merkezinde olmaya devam edeceksiniz.


Kumul Çölü1400:8:1050 koordinatı civarında bulunan Dune Çölü, Başlangıç ​​Vadisi'ne oldukça yakındır. Eğer kuzeye doğru giderseniz sonunda Dune Çölü'nü göreceksiniz. Bazı biyomlar biraz aynı görünüyor, ancak bu biyomun daha fazla açık alanı var ve kaynaklar için keşfedebileceğiniz devasa bir gemi enkazı ve gizli bir Süper Alaşım Mağarası içeriyor .


Dune Çölü biyomu bir üs için harika bir yer çünkü Süper Alaşım Mağarasına yakın ve yer büyük bir üs oluşturacak kadar büyük. Süper Alaşım Mağarasına bu kadar yakın olmak, tüm temel kaynaklara kolayca sahip olabileceğiniz anlamına gelir çünkü Süper Alaşımları geri dönüştürerek Demir, Silikon, Magnezyum, Titanyum, Alüminyum ve Kobalt elde edebilirsiniz .


Bu temel kaynakları elde etmenin yanı sıra, oyunun ortası inanılmaz miktarda Süper Alaşım gerektirir . Bu Süper Alaşımları her zaman kullandığınız için hiçbir zaman geri dönüştüremezsiniz. Üssünüzü burada başlatırsanız, tuhaf bir şekilde bölgenin çevresinde bazı Buz kaynakları elde edersiniz, böylece çölde bile su sorun olmaz .


T2 Cevher Çıkarıcı biraz uzakta olduğundan Dune Çölü'nde kalmanın avantajlarından yararlanmak biraz zaman alabilir, ancak gelecekte buna değecektir. Yer hala haritanın merkezine yakın ve başka bir yakın biyomda Pulsar Kuvars gibi daha yüksek seviyeli kaynakları kolayca elde edebilirsiniz .


Dağlık bölgeler
Yaylalar ilk başta çorak bir çöl gibi görünse de Göller ve Fauna dönemine gelindiğinde ormana benzemeye başlayacak. Biyom koordinatları 1050:10:1800 civarındadır . Tabanınıza kenarlardan birinden, eğimli kaya sütunlarının yanından başlayabilir veya ortada bir temel oluşturup yukarıya doğru inşa edebilirsiniz .


Bölge tatlı, canlı ve hayatla dolu görünüyor; bu, oyunu oynadığınız ilk birkaç saatte saf bir ıssızlık yaşadıktan sonra hoş bir tempo değişikliği. Burada bir üs kurarsanız Dune Çölü yakınındaki Süper Alaşım mağarasına da oldukça yakın olursunuz, ancak esas olarak Uranyum mağarası için buradasınız .


Uranyum roketlerini havaya fırlatmadığınız sürece Uranyum'u bulmak oldukça zordur. Bu durumda Uranyum elde etmek amacıyla uzaya roket göndermek için çeşitli kaynaklar kullanmanıza gerek kalmaz . Bunları gelecekte kolayca çıkarabilir ve üssünüz için sınırsız güç elde edebilirsiniz .


Bu başlangıç ​​alanının tek dezavantajı Alüminyum ve Obsidiyenin sizden son derece uzakta olmasıdır . Alüminyum sorununuzu Süper Alaşımları geri dönüştürerek çözebilirsiniz, ancak Işınlayıcının kilidini açmadığınız sürece Obsidiyen yetiştirmek her seferinde uzun bir yolculuk gerektirecektir.


Diğer BiyomlarTeknolojinin güzelliği sayesinde başlangıç ​​yerinizi seçerken rahatlığa güvenmenize gerek yok. Bir mekanın ambiyansını beğeniyorsanız, başlangıç ​​noktanızı tamamen estetik odaklı oluşturabilirsiniz ; Oyunda bulunan belirli teknolojilerin veya planların kilidini açtığınızda istediğiniz tüm kaynakları kolayca çıkarabilirsiniz.


Yaşam kalitesi giderek artacaktır. Sonunda yalnızca yaratıcılığınızla sınırlı kalacaksınız. Hatta ilk başta korkutucu görünen Sand Fall bölgesinden üssünüze başlayabilirsiniz ama ortasında bir üssünüz varsa farklı bir his veriyor.


 

The Planet Crafter


PLATFORMLAR

PC

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

10 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Miju Games

TÜR(LER)

Açık Dünya , Hayatta Kalma


4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page