top of page

The Legend of Zelda'nın Kid Link Zaman Çizelgesi Açıklandı

Legend of Zelda serisi, Ocarina of Time'ın finalindeki olaylardan sonra dallara ayrılan Çocuk zaman çizelgesini içeren karmaşık bir kronolojiye sahiptir.

Legend of Zelda serisi, farklı olası senaryolara ve oyun alt serilerine giden yolların dallandığı, biraz karmaşık bir zaman çizelgesine sahip olmasıyla ünlüdür. The Legend of Zelda: Skyward Sword ile başlayan ve The Legend of Zelda: Ocarina of Time'dan sonra diğer üç zaman çizelgesine ayrılanzaman çizelgesinin dört ana bölümü vardır. Bu bölünmeden sonra zaman çizelgesinin gidebileceği tüm potansiyel yönler arasında, Ocarina of Time'ın Link'in çocuk versiyonunu takip eden Çocuk zaman çizelgesi , The Legend of Zelda serisinin en ilginçlerindenbiridir

Zelda zaman çizelgesi resmi olmasına rağmen Nintendo, bunun esnek olduğunu ve seriye eklenen The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom gibi yeni oyunları hesaba katabileceğini belirtti . Örneğin, üç ana daldan biri Fallen Hero zaman çizelgesi olarak bilinir ve bu, Link'in Ocarina of Time'da mağlup edilmesinin potansiyel durumunu açıklar . Bununla birlikte, Ocarina of Time'ın hikayesinin doğası, hem yetişkin Link hem de çocuk Link zaman çizelgelerinin mevcut olduğu bir senaryo yaratır; bu senaryoda Zelda, Link'i oyunun sonunda çocukluğuna geri gönderir ve o noktadan itibaren Kahramanla devam eder. Zamanın dünyadan kaybolması.


Zelda'nın Çocuk Bağlantısı Zaman Çizelgesi Efsanesini Anlamak

Çocuk zaman çizelgesi, Ganondorf'un oyunun finalinde mağlup edilmesinin ardından Prenses Zelda tarafından yetişkin Link'in Ocarina of Time'ın başlangıcında çocuk olduğu noktaya geri gönderilmesinin sonucudur . Bu noktada Link, Hyrule Kralı'nı Ganondorf'un iktidara geleceği gelecek konusunda uyarabilir, bu korkunç sonucun ortaya çıkmasını önleyebilir ve sonunda Ganondorf'un Alacakaranlık Diyarı'nda hapsedilmesine yol açabilir. Ganondorf'un yükselişini önleyen Link, Hyrule'u arkadaşını aramaya bırakır, Navi doğrudan Çocuk zaman çizelgesindeki bir sonraki oyuna girer.


Zelda Efsanesi: Majora'nın Maskesi


Majora's Mask , Child zaman çizelgesindeki ilk tam oyundur ve önceki oyundaki olaylarla karşılaştırıldığında tuhaf bir değişime sahiptir. Termina diyarında Kafatası Çocukla karşılaştıktan sonra Link, ayın Termina'ya çarpıp onu yok etmesini önlemek için Mutlu Maske Satıcısının Kafatası Çocuk tarafından çalınan maskeyi üç gün içinde almasına yardım etmek zorunda kalır. Bu oyundaki olaylar sırasında Link'in öldüğüne dair herkesin bildiği karanlık bir hayran teorisi var ve bu resmi olmayan bir teori olsa da, Majora's Mask olaylarını takip eden bir noktada Link'in bu enkarnasyonunun öldüğü ve Kahramanın Gölgesi haline geldiği doğrulandı.

Zelda Efsanesi: Alacakaranlık Prensesi

Ocarina of Time'ın sonunda idamdan sağ kurtulan Ganondorf , bunun yerine Alacakaranlık Diyarı'na sürülür ve burada gaspçı Zant'ı Prenses Midna'yı tahttan indirmesi için cesaretlendirerek dönüşünü planlar. Midna, Alacakaranlık Diyarı'ndan Hyrule dünyasına kaçarken Zant, Zamanın Kahramanı'nın soyundan gelenlerle güçlerini birleştiren Midna'nın peşinde Gölge Canavarlar ordusuyla istila eder. Link'in bu versiyonu, atası Hero's Shade ile birlikte eğitim alarak Usta Kılıç'ı kullanmak için gereken gücü ve kılıç dövüşü yeteneğini kazanır ve Midna ile birlikte, sonunda Şeytan Kral'ı öldürmek için Usta Kılıç'ı kullanarak Zant ve Ganondorf'u yener.


Zelda Efsanesi: Dört Kılıç Macerası


Alacakaranlık Prensesi'nden sonra , Ganondorf'un yeni bir enkarnasyonunun Gerudo'da yeniden doğduğu zaman çizelgesinde birkaç yüz yıllık bir sıçrama var. Bu Ganondorf, Hyrule'un kontrolünü ele geçirmek için yeni bir fetih için yola çıkar; bu, Link'in mevcut enkarnasyonunun bu tehditle yüzleşmek için Dört Kılıç'ı almasına, kendisini dört kopyaya bölmesine ancak içeride sıkışıp kalan iblis büyücü Vaati'yi serbest bırakmasına neden olur. Bu dört Halka sonuçta hem Ganondorf hem de Vaati'ye karşı savaşır, bu da Vaati'nin ölümüyle ve Ganondorf'un Dört Kılıç içinde mühürlenmesiyle sonuçlanır ve mevcut Çocuk zaman çizelgesini tamamlar.

Comments


bottom of page