top of page

The Last of Us Part II'nin En Korkunç Ölümü The Walking Dead'e Saldırdı ''Aştı''

The Last of Us Part II'nin en acımasız cinayeti, Negan'ın The Walking Dead'deki maskaralıklarına saygı duruşunda bulunur, ancak işleri bir sonraki seviyeye taşır.


The Last of Us Part II'nin hayranların kalbini yerinden çıkardığını söylemek yanlış olmaz . Oyun, Ellie'nin karakterini onu Dina ile tanıştırarak kesinlikle geliştirip olgunlaştırırken , oyunun başında önemli bir karakter vahşice öldürüldüğünde oyuncular şok oldu - ilk oyunun kahramanı Joel'den başkası değildi.

Ellie, hayatını kurtarmak için Ateşböceklerini öldürdüğü için Joel'e çok kızmıştı, ancak Joel, Ellie'nin sırf zombilere karşı bir aşı olasılığı için öldürülmesi fikrine dayanamıyordu . Hayranlar onların tekrar bir aile olarak barıştıklarını görmeyi umuyordu, ancak Joel'i öldürüp oyuncu karakteri olarak Ellie'ye geçerek oyun beklentileri alt üst ediyor ve kimsenin beklemediği şok edici bir dönüş yapıyor.


The Last of Us II, Abby Club Joel'i Ölümüne Gösterir


Bu ani dönüş, oyunun zaten gergin olan olay örgüsüne drama ve duygusal çalkantı enjekte etti ve Ellie'nin hayatta kalanın suçluluğunu artırarak devam oyununu daha da incelikli ve öngörülemez hale getirdi. Joel'in korkunç ölümü, Negan'ın The Walking Dead'deki cinayetlerini unutulmaz bir şekilde anımsatıyor . Sadece ürkütücü, ürkütücü ve cezalandırıcı olmakla kalmadı, aynı zamanda The Walking Dead'i büyük ölçüde gölgede bıraktı.

Abby ve ekibi onu bulduğunda Joel'in kaderi belirlendi. Eski bir Ateşböceği olan Abby, Joel'in Ellie üzerinde deneyler yapan baş cerrah olan babasını öldürmesine kızmıştı. Karşılaşma, Joel'in bir golf sopasıyla Ellie'nin önünde vurulmasına, zaptedilmesine ve ölümüne dövülmesine neden oldu. Yavaş, acı verici ve dayanılmazdı - Ellie ve Tommy'yi kurtulduktan sonra kıran bir işkence.

Sekans , 2012 kitaplarında dikenli telli sopası Lucille'i Glenn'in kafasına götüren The Walking Dead'deki Negan'a bir selam niteliğindedir . Birkaç yıl sonraki gösteride Negan, Abraham'ın beynini parçalayarak kaosu ikiye katladı. Bununla birlikte, Negan tamamen sadistken, eğlence için Rick'in ekibini terörize ederken, Abby'nin Joel'i öldürmesinin arkasında çok daha fazla anlam vardı.


The Last of Us Part II, Ellie Joel'in Sempatik Bir Canavar Olduğunu Hatırlattı


Birçok hayran bunu duymak istemese de Joel bir canavardı . Hatta Tommy bundan birkaç kez bahseder, özellikle dizide. Joel, Abby'ye nasıl haksızlık ettiğini bile hatırlamıyordu çünkü defterde çok fazla kırmızı var. Bu, özellikle Ellie'nin onun öldüğünü görmek zorunda kalmasıyla, sonunu daha duygusal ve unutulmaz kılıyor. Negan'ın durumunda, kahramanları öldürdü, bu yüzden ona karşı çıkmak kolay - ama The Last of Us Part II'de Abby, babasını öldüren ve insanlığı tedaviden mahrum eden adamdan intikam almak için Joel'i öldürdü.

Basitçe söylemek gerekirse, kötü adam Joel , hayranları onun hakkında ne hissettikleri konusunda ikiye böldü. Ellie'nin baba figürünü kaybetmesi onu daha da acıtıyor çünkü tek istediği bir ev ve aidiyet duygusuydu. Abby'nin Joel'i kasıtlı, metodik infazı, Negan'ın öfkeyle küfretmesinden ve sopasını çılgınca sallamasından çok daha iyiydi - bunun yerine hayranlar, Joel'in karanlık kaderini nihayet kabul ettiği ana tanık oluyor. Sonunda, Ellie'ye hiç aziz kalmadığını öğretti . Bu nedenle Ellie, Joel babasını ondan aldığında Abby'nin tam olarak nasıl hissettiğini tam olarak anladığı için, zamanı geldiğinde kan davasını bırakıp Abby'nin yaşamasına izin verir.1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page