top of page

The Last of Us 3, Naughty Dog'un Yakın Zamandaki Bir Yanlışı Düzeltmesine Nasıl İzin Verebilir?

The Last of Us çok oyunculu modunun iptal edilmesiyle Naughty Dog'un The Last of Us Part 3'ü yeni bir eklemeyle tam bir döngüye girebilir.  • Naughty Dog, The Last of Us Part 3'e odaklanmak için The Last of Us çok oyunculu unvanından vazgeçerek hayranlarını hem hayal kırıklığına uğrattı hem de umutlandırdı.

  • Hurdaya çıkarılan çok oyunculu oyun, The Last of Us Part 3'ü orijinal Factions modunun küçültülmüş bir versiyonuyla geliştirmek için kurtarılabilir.

  • Naughty Dog gibi stüdyolar, üzerinde yoğunlaşılan çok oyunculu modlardan uzaklaşıyor ancak Factions modunun mirası hâlâ hayranlarda yankı uyandırıyor.


Batık maliyet yanılgısının tuzağına düşmeyen Naughty Dog, The Last of Us çok oyunculu oyununda kayıplarını azalttı ve The Last of Us Part 3'ün geliştirilmesine devam etti , ancak atılanlar yeniden değerlendirilebilir. Tür denemesi hiçbir zaman başlamamış olsa da, ilk oyunun Factions modundaki başlangıcı hala sevgiyle hatırlanıyor ve bağımsız çok oyunculu oyun için sakladıkları şeyin küçültülmüş bir versiyonu, tamamlamaya hoş bir katkı olabilir. The Last of Us Part 3'ün tam paketi .


İlk olarak 2018'de duyurulan The Last of Us çok oyunculu oyunu , The Last of Us Part 2 için planlanan bir genişleme olarak başladı , ancak kapsamı sonunda Naughty Dog'un bağımsız bir ürün olarak daha iyi sunulacağını düşündüğü bir noktaya kadar genişledi. Oyun, 2022 Yaz Oyun Festivali sırasında çok az ayrıntı sunarak tanıtıldı ve birçok teori, onun ya DayZ gibi bir açık dünya hayatta kalma nişancı oyunu kalıbına ya da daha çok Escape From Tarkov'a benzeyen çıkarmalı nişancı alt türüne uyacağı yönünde teoriler ortaya attı . Prodüksiyon görünüşte gecikmelere ve özellik aksaklıklarına saplanmıştı; bir noktada Bungie, canlı hizmet zekasını oyunun geliştirilmesine katmak üzere getirildi.


Kayıpları Azaltmak ve İleriye BasmakAralık 2023'te, Naughty Dog'un tek oyunculu oyunlarının gelişimi üzerindeki zararlı etkisi nedeniyle başlık resmi olarak iptal edildi. Büyüklüğü öyle bir noktaya ulaşmıştı ki, stüdyo artık prodüksiyonunu diğer tüm çabalarla dengeleyemeyecekti. Hayranlar, özellikle de The Last of Us Part 1'in Factions modunun benzersiz oynanışını hâlâ özleyenler , bu haber karşısında ezildiler, ancak Şubat 2024'te stüdyonun The Last of Us Part'ın aktif olarak geliştirildiğini doğrulayınca biraz rahatladılar.Hurda ile işçilik


Hiçbir zaman gün ışığına çıkmayacak bir ürüne harcanan bu kadar çabanın ardından atılacak makul adım, neyin geri kazanılabileceğini görmek için kurtarmayı incelemektir. Naughty Dog'un The Last of Us Part 3'ünde en büyük ilgi şüphesiz Ellie ve Abby'nin hikayelerini ilerletmek olacak, ancak The Last of Us'ın çok oyunculu oyununa yönelik beklentileri artan Factions modunun hayranları eksik kalacak. Bu hayran grubu için, orijinal Factions modunun modern bir yeniden düzenlemesi olsa bile , Naughty Dog'un The Last of Us Part 3'teki çok oyunculu oyun vizyonunun küçültülmüş bir versiyonunu bir araya getirmek mantıklı olacaktır .


Yaramaz Köpek Bir Yol AyrımındaGruplar Modunun Antik Dönemi


AAA tek oyunculu oyunlarda yer alan çok oyunculu modlar, hızla geçmiş bir dönemin kalıntıları haline geliyor. Bir zamanlar oldukça yaygın olan stüdyolar artık odağı bölmeye daha az eğilimli ve oyun içi para kazanmadan uzun vadeli gelir getirebilecek bağımsız çok oyunculu oyunlar oluşturmaya daha fazla teşvik ediliyor. Ancak çok az çok oyunculu mod , The Last of Us Part 1'in Factions'ı kadar olumlu karşılandı ve hurdaya çıkarılan The Last of Us çok oyunculu oyununa yapılan çalışmayla , bir şeyler göreceli kolaylıkla bir araya getirilebilirdi.


Bu, Naughty Dog'a ve son yaşanan çılgınlıktan sonra sevimli bir çok oyunculu deneyim yaratmaya hâlâ ilgi duyup duymayacağına bağlı olacak. Bir yandan stüdyo mükemmel bir başlangıç ​​noktasına sahip ve eğer kapsamını dizginleyebilirse The Last of Us Part 3 için orijinal Factions modunun aslına sadık bir şekilde yeniden tasavvurunu yaratabilir . Öte yandan, uzun süren ve nafile gelişme stüdyonun ağzında kötü bir tat bırakmış olabilir ve bu da Naughty Dog'u bu kadar prestijli bir stüdyo yapan duygusal açıdan yankı uyandıran tek oyunculu hikayelere geri dönüş gibi görünebilir. Stüdyonun kararı ne olursa olsun The Last of Us Part 3, oyun dünyasının en çok beklenen oyunlarından biri olmaya devam ediyor .


3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments