top of page

The Iron's Hot İncelemesi: "Bazı Tasarım Kusurları Engellendi"

The Iron's Hot diğer rahatlatıcı maceraların bazı yönlerini çizse de derinlik eksikliği ve hantal yapısı onu mükemmel olmaktan uzak kılıyor.Her oyunun gergin ve dramatik bir deneyim olması gerekmez. Eğlenceli bir maceranın, keşfetme ve ilerleme dürtüsü olduğu kadar rahatlama ve gönül rahatlığına da dayalı olduğu, sürekli tekrarlanabilen Stardew Valley gibilerinin başarısını yönlendiren ruh budur . Geliştirici Bontemps Games ve yayıncı Humble Games'in sunduğu The Iron's Hot , bu tür bir deneyim sunan en son oyundur.


The Iron's Hot'ta ise oyuncu Ellian'ın gizemli diyarına gelen bir demirciyi canlandırıyor. Orada demircilik işlerini büyütmeleri, Ellian'ı keşfetmeleri ve toprağı evi olarak gören çeşitli gruplarla tanışmaları ve tüm demircilik ihtiyaçlarını karşılamaları gerekiyor. Traveller's Rest gibi oyunlara benzer bir yapıya sahip olan The Iron's Hot , keyifli bir oynanış döngüsüne sahip ancak ne yazık ki bazı tasarım kusurları nedeniyle sekteye uğruyor.


Meslek Değil, MeslekAnlık karşılaştırmalar açısından, While The Iron's Hot, rahat oyunun büyüyen alt türüne güzel bir şekilde uyuyor. Her ne kadar bazı yerlerde göreceli tehlike anları olsa da, genel olarak üslup ve oynanış oldukça rahatlatıcı bir deneyim. Yol boyunca tanıştıkları insanlara ek öğeler sağlamak için giderek daha fazla şablon öğrendikçe, oyuncunun vurgusu demirciliktir.


Demirciliğin, cevherin eritilmesinden bireysel bileşenlerin işlenmesine ve son olarak son öğelerin bir araya getirilmesine kadar çeşitli mini oyunlardan oluşmasına yardımcı olur. The Iron's Hot esasen Minecraft işçilik sistemini alıp onu demircilikle daha ilgili hale getirmek için başka unsurlarla genişletiyor. Özellikle olay örgüsüne özgü noktalarda ortaya çıkan daha benzersiz öğelerle birlikte güzel bir şekilde bir araya geliyor.


Bunun dışında, While The Iron's Hot'taki diğer oynanış unsurları biraz daha vurucu ve ıskalıyor. Oyuncu kontrolü son derece basittir; oyunun emsallerinde gösterilen daha çok yönlü dinamikler yerine, esas olarak ya karo tabanlı bir sistem üzerinde genel harita üzerinde hareket etmek ya da çok temel 2D platform oluşturmada yer almak. The Iron's Hot , demircilik dışında biraz kısıtlayıcı olabilir.


Keşfedilecek Bir DünyaKağıt üzerinde, While The Iron's Hot'ta gerçek bir dram yaşanmış gibi görünebilir; bir gemi kazasının ardından gizemli bir diyara gelmek, ormanlar, bataklıklar, donmuş tundra ve çöllerle dolu bir dünyada sıfırdan yeni bir hayat kurmak zorunda kalmak - ama Aslında hepsi oldukça hoş. İster gizli kasabaların uzak lordları, ister gölgelerin dışında çalışan, hakkında fısıldanan hırsızlar loncası olsun, çoğu insan oyuncuya karşı oldukça arkadaş canlısıdır. Daha sonra daha dramatik anlar da oluyor ama bunlar bile hafif bir şekilde ortaya çıkıyor.


Bu, While The Iron's Hot'un eğlenceli ve havadar bir macera sunduğu anlamına gelir . Oyunda özellikle derin bir şey yok, ancak çoğu zaman olayları ilgi çekici tutmaya yetecek kadar küçük ilgi alanları ve oyuncuyu eğlendirmek için ortaya çıkarılacak yeterli çeşitlilikte konum ve tuhaflıklar var. Bontemps Games, neşeli bir dünya yaratmak için yola çıktı ve genel olarak başarılı oldu.


While The Iron's Hot'un daha çok karakter odaklı etkileşimleriyle mücadele ettiği yer . Stardew Valley ya da Spirittea gibi oyunlar, karakter anları açısından bu kadar derinliğe sahip olmasalar da, tasarlanma şekilleri sayesinde derinlik yanılsamasına sahipler ve bu da oyuncunun kendisini çok daha bağlı hissetmesini sağlıyor. Burada benzer bir atmosferden hoşlananlar biraz hayal kırıklığına uğrayabilir.


Kötü bir işçi onun aletlerini sorumlu tutuyorHer ne kadar The Iron's Hot , özellikle de çekiciliği nedeniyle kendisine küçük bir oyuncu kitlesi bulabilse de, dikkate alınması gereken bazı ciddi uyarılar da var. While The Iron's Hot'un mevcut haliyle oldukça özensiz hissettirmesine neden olan, hantallıkla ilgili çözülmesi gereken bazı ciddi sorunlar var . Bunlardan bazıları son derece sinir bozucu olabilir; örneğin bazı 2D platform oluşturma anlarında manzaranın içinden geçmek ve oyunu yeniden başlatmak zorunda kalmak zorunda kalmak veya ara sıra bozulan ve tamamlanamayan yan işlerle karşılaşmak gibi.


Bunun da ötesinde, kendi başlarına gözden kaçabilecek ancak genel bir özensizlik resmine dönüşebilecek küçük sorunlar da var. Örnek olarak, oyuncunun parlak bir görev olarak tamamladığı biri için olağanüstü bir eşyası varsa ancak daha sonra onunla daha büyük bir olay örgüsü noktası hakkında konuşmak zorunda kalırsa, ışıltılı görevle ilgili diyalog diğer konuşma konularını geçersiz kılacak ve oyuncuyu yalnız bırakacaktır. anahtar hikaye bağlamı olmadan. Beceriksiz ve hatalı ve oyunun genel olarak ne kadar basit olduğu göz önüne alındığında oldukça hayal kırıklığı yaratıyor.


Bunların hepsi, gelecek yamalarda zamanla çözüleceğini umduğumuz sorunlar olacaktır. Eğer çözülebilirse, daha uzun bir düzeltme gerektiren önemli bir sorun var: While The Iron's Hot , hem karakter hem de oynanış çeşitliliği açısından taklit ettiği oyunların çoğunun kapsamlı doğasından yoksundur.


İnceleme Puanımız ve Son Düşüncelerimiz


Genel olarak, While The Iron's Hot biraz karışık bir durum. Çok fazla çekicilik ve çok fazla vaat var, ancak çeşitlilik eksikliği, bazı talihsiz hatalar ve özensiz tasarım, onu mutlaka oynanması gereken bir oyun olmaktan alıkoyuyor. Rahat bir oyundan hoşlananlar ya da neşeli bir fantezinin peşinde olanlar muhtemelen yine de keyif alacaktır, ancak bu öneri bazı dipnotlarla birlikte geliyor.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page