top of page

The Elder Scrolls 6, Skyrim'in Büyülerini Bir Sonraki Seviyeye Nasıl Taşıyabilir?

Büyüler Skyrim'de başarıya giden bir yoldu ve The Elder Scrolls 6 bu güçlü özelliği daha da büyük bir şeye dönüştürebilir.  • Elder Scrolls 6, oyuncuların kullanması için daha vahşi efektler ve lanetli öğeler ekleyerek büyülerde devrim yaratabilir.

  • Elder Scrolls 6'daki daha geniş çeşitlilikteki büyüler, oyuncu yapılarına daha fazla heyecan, derinlik ve strateji katabilir.

  • Skyrim'deki Büyüler faydalı olsa da The Elder Scrolls 6, çok daha benzersiz hissettirmek için mekanikten faydalanabilirdi.


Büyüler Skyrim'de kullanışlı bir özellikti ve The Elder Scrolls 6 onları oyunun daha da unutulmaz bir parçası haline getirebilirdi. Oyuncuların zaten Skyrim'de oynayabilecekleri yeterli miktarda büyüleri vardı ve bunlardan bazıları, oyunun sınırlarını zorlayan karakter yapılarının anahtarıydı. Bununla birlikte, The Elder Scrolls 6'nın geliştirme aşamasında olduğu süre göz önüne alındığında , büyülerin Skyrim'in bu bölümde sunduğu şeyleri gölgede bırakma potansiyeli oldukça fazla . Elder Scrolls 6'yı geliştirmenin pek çok yolu var ve büyüler pek çok olasılığı barındıran alanlardan yalnızca biri.


Başlangıçta uzmanlaşmış gibi görünse de Skyrim'deki Büyü becerisi oyundaki en kullanışlı becerilerden biridir. Büyüler Skyrim'in her yerinde , özellikle de üst düzey ekipmanlarda. Eşyaları kendi başlarına büyüleyebilmek için, oyuncuların söz konusu büyüyü başka bir büyülü öğeden alıp bu süreçte onu yok etmeleri gerekir. Oyuncu tarafından yapılan büyüleri güçlü kılmak için oldukça fazla seviyelendirme yapılması gerekse de, oyuncu sonunda hasarını, savunmasını veya becerilerini yüksek seviyelere yükselten güçlü ekipmanlarla kendini donatabilir. Buna ek olarak, büyülü eşyalar daha fazla altına satılıyor, bu nedenle büyüleyici, Skyrim'de yararlı bir para kazanma motoru görevi de görüyor .


Elder Scrolls 6 Büyülerini Büyük Ölçüde YükseltebilirBüyüler Skyrim'de Çok Değerliydi Ama Geliştirilebilir


Skyrim'in daha güçlü yapılarında ne kadar kullanışlı olsalar da , büyülerde henüz kullanılmamış çok fazla potansiyel var. Muffle ve Su Nefesi büyüleri hariç, zırh, mücevher ve giyime yönelik tüm büyüler belirli istatistikleri ve becerileri güçlendirmeye dayanır. Bu onları istatistikleri güçlendirmek ve güçlü bir yapı oluşturmak için inanılmaz derecede yararlı hale getirse de, ne yazık ki çok fazla flaştan yoksundular. Öte yandan silahların, ilave büyü hasarı, sağlığı emme, korku yaratma ve diğerleri dahil olmak üzere etkileyici miktarda etkileri vardı. Elder Scrolls 6'nın basit istatistik artışları yerine daha fazla etkiye odaklanması iyi olur.


Elder Scrolls 6'nın Büyüleri Daha Vahşi Etkilere Sahip Olabilir


Büyü seçenekleri, Elder Scrolls 6'nın Yıkım büyüsünü iyileştirmesine benzer bir ayarlama gerektirebilir . Daha çeşitli efektler büyüyü daha heyecanlı hale getirebilir. Örneğin, bir kalkan, düşmanlara verilen hasarı geri yansıtacak şekilde büyülenebilir veya bir çift çizme, kullanıcının kısa mesafelere ışınlanmasına olanak tanıyan bir büyüye sahip olabilir. Silahlara gelince, vurulduğunda şok dalgaları yaratan veya sallandığında mermi fırlatma şeklindeki eski kinayeyi kullanan büyüler olabilir. Elder Scrolls 6'daki büyüler, öğeleri temel formlarından çok daha heyecanlı hale getirmek için kullanılabilir ve oyuncuların kendi görkemli ve güçlü eserlerini yapmalarına olanak tanır.


Skyrim'in daha güçlü yapılarında ne kadar kullanışlı olsalar da , büyülerde henüz kullanılmamış çok fazla potansiyel var.

Lanetli Büyüler Oyunculara Elder Scrolls 6'da Güçlü Ama Riskli Öğeler Verebilir

Büyüleri daha heyecanlı hale getirmenin bir başka yolu da lanetli büyüler yapmaktır. Skyrim'in büyülemesinin temel kurallarından biri, büyülü eşyaların her zaman doğrudan yükseltilmesidir. Elder Scrolls 6 bunun yerine oyuncuların güçlü avantajları olan, önemli dezavantajları olan lanetli öğeler yapmalarına olanak tanıyabilir. Örneğin, lanetli bir kılıç hasarı büyük ölçüde artırabilir, ancak kullanıcının büyüsünü sıfıra indirerek herhangi bir büyü kullanmasını engelleyebilir. Alternatif olarak, lanetli bir cüppe, büyülerin çarptığı düşmanların sağlığını tüketebilir, ancak aynı zamanda savaşta sürekli olarak kullanıcının sağlığını da tüketebilir. İlginç mekanikler için birden fazla seçeneğin bulunduğu Elder Scrolls 6'ya lanetli öğelerin eklenmesi mevcut durum için eğlenceli bir değişiklik olabilir.


Skyrim'in büyüleri iyiydi ama The Elder Scrolls 6 onları daha da iyi hale getirebilir. The Elder Scrolls 6'nın, oyuncunun kullanabileceği büyü çeşitliliğini büyük ölçüde geliştirmesi inanılmaz bir fikir olurdu . Bu sadece oyuna daha fazla çeşitlilik kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda oyunculara oyunun ömrü boyunca geliştirebilecekleri daha fazla potansiyel taktik sunarak oyuncu yapılarının Skyrim'de görülenlerden tamamen farklı görünmesini sağlayacak . The Elder Scrolls 6, büyüleri en muhteşem gösterilerden birine dönüştürebilir.4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Komen


bottom of page