top of page

Thaumaturge: Lelek Nasıl Yakalanır?

Lelek, şarkıları insanları pervasızlığa ve deliliğe sürükleyebilen bir Zihin Boyutu Selamcısıdır, eğer yakalayabilirseniz değerli bir müttefiktir.Salutor'lar, Thaumaturge'ün önemli bir parçasıdır ; yeni Salutor'ların satın alınması, yeni savaş ve soruşturma seçeneklerinin önünü açar. Wiktor, uygun bir Selamlayıcıya sahip olduğu herhangi bir Boyutta ek Boyut Gücü kazanır ve bu, onu o Boyutla ilgili izleri analiz etmede daha etkili hale getirir. Savaşta, düşman özelliklerini devre dışı bırakmak ve zorlu savaşları daha yönetilebilir hale getirmek için belirli bir Boyuta bağlı Selamlayıcılara ihtiyaç vardır.


Salutor oyuncularının Thaumaturge'ün 1. bölümünün başlarında edinebilecekleri bir şey Lelek'tir. Oyuncuların edinebileceği ilk Mind Dimension Salutor olan Lelek, savaşta harika bir müttefiktir ve belirli düşman özellikleriyle uğraşırken faydalı olacaktır. Düşmanın odaklanmasını azaltma ve Wiktor'u olumsuz durumlardan koruma yeteneği onu güçlü bir müttefik haline getiriyor.


Göreve BaşlamakLelek'i bulmak için oyuncuların öncelikle "Denizkızı Şehrinin Oğlu"nu tamamlamaları ve "Geride Bıraktıklarımız" görevine başlamaları gerekecek. Bu arayışın bir parçası olarak Wiktor'un babasının öldüğü yeri araştırması gerekir. Bu yeri iyice araştırıp Upyr ile konuşmak, eski bir dostla yeniden buluşmayı ve Lelek'e giden arayışın başlamasını sağlayacaktır.


Gecenin PiçleriOldukça zayıf bir yeniden girişin ardından Wiktor'un eski arkadaşı "Abaurycy Niedzic" bir "kurtuluş şansı" sunacak. Üç baş belasıyla yüzleşmek için London Bar'a gidin; Wiktor, kavga başlamadan hemen önce bir Salutor'u görecektir.


Dövüş ZamanıBu savaşta Wiktor, Abaurycy'nin müttefiki olan üç düşmanla karşı karşıyadır. Soldaki düşman Timur'un, kendisine olumsuz statüler yüklemeyi imkansız kılan bir Zarar Göremezlik özelliği var. Neyse ki Bukavac ona saldırarak bu özelliği ortadan kaldırabilir. Bu arada ortadaki düşman Selim, Upyr ona vurup onu devre dışı bırakmadığı sürece her turda 4 sağlık yenileyen bir Kurtarma özelliğine sahiptir. Neyse ki, ek müttefik sayesinde bu dövüş çok sert değil, bu yüzden sağdaki Danis ile Wiktor'u ele alırken, Salutor'ların diğerlerinden özellikleri kaldırmasını sağlayın. Zamanla bir miktar hasara neden olmak için mümkün olduğunca acı verin ve "Kanlı Düğün" ile Bukavac'ı büyük hasar verecek şekilde ayarlayın.


Dövüşten SonraKavganın bitmesiyle Abaurycy ve üç adam gülmeye başlar ve üçünün lideri Abaurycy'ye teşekkür eder. Bir tur içki içtikten sonra grup başka bir yerde kavga çıkarmak için yola çıkar. Wiktor, Abaurycy'ye Salutor'dan bahsedecek ve bu da onun barın adını kendiliğinden "The Demon's Den" olarak değiştirmesine yol açacak. Barın etrafını araştırın, izleri okuyun, London Bar hakkında bir sonuca varın. Doğal olarak Wiktor, partilerin burada sık sık kontrolden çıktığını, bunun da taraflar için acı ve hatta trajediyle sonuçlandığını tespit ediyor.


Düşüncelerinizi toplamak için Upy ile hızlı bir sohbet yapın, ardından daha fazla bilgi toplamak için Abaurycy'ye geri dönün. Oyuncular "Gözlemlerinizi Paylaşın" seçeneğini seçtikten sonra Abaurycy'ye barda buldukları her şeyi sorabilirler. Sonunda bu, Wiktor'un "Lelek" adını hatırlamasına ve kendisini Abaurycy'ye bağlamış olabileceği sonucuna varmasına yol açacaktır. Abaurycy kasabaya gitmeyi önerdiğinde Wiktor, Lelek'in bir kez daha görünüp görünmeyeceğini görmek için onu takip eder.


ElysiumAbaurycy'yi yolda takip eden Wiktor, Elysium bara varacak. Abaurycy ile konuşmadan önce mümkün olduğunca fazla bilgi toplamak için Thaumaturgy ile barı araştırdığınızdan emin olun . Bu, Abaurycy'nin şiirsel yönünün yanı sıra yakın zamanda burada bir masanın üzerine kanla bir şiir yazdığının rahatsız edici farkına varılmasını da ortaya çıkaracak. Kusurunu fark etmeye çalışmak için onunla konuşun, bu da onunla Wiktor arasında kısa bir gerginliğe neden olur. Lelek'in Abaurycy'ye bağlı olmadığı kısa sürede anlaşılır ve arama devam eder.


Elektrik Direğiyle MücadeleElysium'dan ayrıldıktan sonra Abaurycy yolun karşısına geçecek. Uzak tarafta ise üzerinde iz bulunan bir sokak lambasıyla kavga etmeye çalışan bir çift sarhoş var. Sokağın hemen yakınındaki dört izi de okuyun ve ardından sarhoşlarla konuşun. Elektrik direğini kendilerine yukarıdan bakan bir "devasa" olarak tanımlayacaklar ve Wiktor, Lelek'in varlığının burada güçlü olduğunu fark edecek. İnsanların hayal gücü ile gerçeklik arasındaki sınırı kaybetmesine neden olacak kadar güçlü. Elektrik direğinin biraz sıkışmış göründüğünü kabul etmek durumu hafifletecektir, ancak bir çift polis memuru ilgilenecektir. Bu ne yazık ki kavganın kaçınılmaz olduğu anlamına geliyor.


Polisle kavga etHer iki polis memuru da gelen hasarı %40 oranında azaltma özelliğine sahiptir. Bunları önce sol subayda Upyr'i ve sağ subayda Bukavac'ı kullanarak kaldırın. Bu özellikler devre dışı bırakıldığında, savaşı bitirmek için onları birbiri ardına odaklayın.


Kavganın ardından iki sarhoş yakındaki bir bara gidecek. Wiktor, Lelek'in orada olup olmadığını kontrol etmeyi önerecek. Abaurycy sorduktan sonra fedai hızla pas geçecek ve Wiktor ile Abaurycy'nin içeri girmesine izin verecek. İçeri girdikten sonra Lelek kısa bir süre görünecek. Yakındaki masada oturan Danis ile konuştuğunuzda daha fazla araştırma yapmamız gerektiği hemen anlaşılıyor. Wiktor, Bar'ın etrafındaki tüm izleri okuduktan sonra Lelek'i çeken Kusur'a sahip kişinin Danis olduğunu anlayacaktır. Ancak Danis'i görmeye gitmeden önce oyuncular masada silahın bulunduğu iki arkadaşıyla konuşmalı.


Danis'in zihniyeti hakkında daha fazla bilgi edinmek için onlara her şeyi sorun. Danis'in, Danis'le oynadığı Rus Ruleti oyununda ölen silah arkadaşı Paşa'ya çok değer verdiği ortaya çıktı. Bu eklenen bağlamla birlikte Danis'le tekrar konuşmanın zamanı geldi. Onu Rus Ruleti oynamaya kışkırttığınızda Abaurycy ortaya çıkacak , oyuna katılacak ve kendi silahını sunacak. Abaurycy'nin silahını burada kullanın. Ne yaptığını biliyor. Oyun devam ederken Wiktor, araştırmasından elde ettiği bilgilerle Danis'e baskı yapacak ve sonunda Lelek'i saklandığı yerden çıkaracaktır.


Lelek ile MücadeleArtık Lelek'e karşı savaşıp ava son vermenin zamanı geldi. Upyr'i Selim'in Gölgesi özelliğini devre dışı bırakarak onunla başa çıkmaya gönderin, ardından gölgeleri zayıflatmak ve savaşın ilk turuyla başa çıkmak için Bukavac ve Wiktor'u kullanın. Buradaki asıl sorun Lelek'tir. İlk dalga sırasında Lelek'in Şarkısı Wiktor'un dikkatini dağıtacak ve eylemlerini kesintiye uğratacaktır. Gölgelerin ilk dalgasını temizledikten sonra oyuncuların Pasha, Danis ve Olga'nın gölgelerinden oluşan üçlüyle uğraşması gerekecek. Bu üçü çok fazla hasar veriyor, bu nedenle odaklanma ve sağlığın restorasyonu burada çok önemli. Upyr'i Wiktor'daki durum etkilerini temizlemek ve çok ihtiyaç duyulan iyileştirmeyi sağlamak için kullanmak başarı için çok önemlidir, özellikle de Lelek'in şarkısı artık gölgelerdeki olumsuz durumları Wiktor'un eylemlerini kesintiye uğratmak yerine Wiktor'a aktaracağından. Mümkün olduğunda özellikleri devre dışı bırakın, ancak 2. dalga sırasında Lelek'in şarkısı nedeniyle olumsuz durum efektleri uygulamaya çalışmaktan çekinmeyin.


Sonrasında oyuncular, Abaurycy'ye gitmeden önce artık Lelek'in etkisinden kurtulmuş olan Danis ile nasıl başa çıkacaklarını seçebilirler.


Lelek Nasıl Çalışır?Lelek, Odaklanmayı azaltma ve olumsuz durumları manipüle etme konusunda uzmanlaşmış bir Zihin Boyutu Selamlayıcısıdır . İlk yeteneği olan Yanıltıcı Şarkı, hedefin odağını 1 azaltacak ve Wiktor'u bir tur boyunca kendisine uygulanan durumlardan koruyacaktır. İkinci yeteneği olan Kederli Tonlar, olumsuz durumları Wiktor'dan hedefe aktarırken hedefin odağını 2 azaltır. Kasvetli Trill ile hedefin odağını 2 birim azaltabilir ve eğer acı çekme durumuna sahipse mevcut eylemini kesintiye uğratabilir. Son olarak, Lelek'in güçlü saldırısı Ölü Adamın Feryadı makul miktarda hasar verirken aynı zamanda tüm düşmanların odağını 1 azaltır.
0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments