top of page

Terraria 2024'ün Oyun İçin Şimdiye Kadarki En İyi Yıl Olabileceğini Düşünüyor

Bir Terraria geliştiricisi, 2024'ün popüler bağımsız oyun için şimdiye kadarki en iyi yıl olabileceğine inanıyor ve gelecekte gelecek bazı yeni özellikleri tartışıyor.

Bir geliştirici , oyuna bu yılın sonlarında gelecek en büyük eklemelerden bazılarına geçmeden önce 2024'ün " Terraria için şimdiye kadarki en iyi yıl" olabileceğini söyledi . Terraria'nın beklenen 1.4.5 güncellemesinin henüz bir çıkış tarihi yok ancak 2024'te geleceği doğrulandı.

En iyi bağımsız oyun başarı öykülerinden biri olarak kabul edilen Terraria , birkaç ay içinde 13. yaşına yaklaşıyor. Her ne kadar Terraria'nın en viral günleri geride kalmış olsa da, çıkış sonrası içeriği ve büyüleyici ama bir o kadar da zorlu oynanışı sayesinde hâlâ adanmış ve tutkulu bir topluluğa sahip. Terraria'nın bir sonraki büyük güncellemesinin birçok özelliği zaten biliniyor, ancak bu, geliştirme ekibinin, yeni eklemeler ve iyileştirmelerle ağzına kadar dolu olan yamayı heyecanlandırmasını engellemedi.


Terraria'nın aylık Oyunun Durumu güncellemesinin bir parçası olarak bir geliştirici, oyunun resmi forumunda, yenilenen sancaklar, bölüm sonu canavarı kupaları ve yeni bir karakter oluşturma ekranı dahil olmak üzere 1.4.5 güncellemesinin en heyecan verici özelliklerinin çoğunu özetleyen bir gönderi yaptı. . Güncelleme aynı zamanda Vampir Tohumu gibi benzersiz senaryoları tetikleyebilecek dünya tohumu kombinasyonlarını da ekleyecek. 1.4.5 aynı zamanda Sihirdar sınıfını da geliştirecek, yeni dönüşümler ekleyecek, Magic Yo Yo Bag ve Axearang gibi yeni öğeleri tanıtacak ve boss'a özgü olanlar da dahil olmak üzere yeni müzik parçaları ekleyecek. Oyunun bir sonraki güncellemesinde henüz duyurulmamış olanlar da dahil olmak üzere çok daha fazla özellik gelecek. Ek olarak, 1.4.5 Güncellemesi, Terraria'nın oyunla daha önceki geçişinin ardından nihayet Dead Cell'den ilham alan içeriği ekleyecek . Dead Cells'in güncellemesi, Terraria'dan ilham alan bir zırh seti ve daha fazlasını tanıttı .


Terraria 1.4.5 Güncellemesinin Detayları  • Yenilenen sancaklar ve boss kupaları

  • Yeni karakter oluşturma ekranı

  • Dünya tohum kombinasyonları

  • Yeni öğeler

  • Yeni müzik parçaları

  • Dead Cells'den ilham alan içerik

  • Ve dahası


Gönderide ayrıca oyuncuların Terraria'nın modlarını kullanmasına olanak tanıyan bir araç olan tModLoader'a yakında gelecek iyileştirmeler de özetlendi . 1 Mart'ta, tModLoader'ın çok oyunculu modu ve Mod Yapılandırma desteğini geliştirecek ve çeşitli hataları düzeltecek aylık güncellemesi yayınlanacak. Tam yama notları tModLoader'ın bir sonraki güncellemesinin yayınlanmasıyla birlikte yayınlanacak.

Gönderi ayrıca Terraria'nın konsol versiyonlarının da yayınlandıktan sonra 1.4.5 güncellemesini alacağını yineledi. Terraria güncellemesi ilk olarak bir yıldan fazla bir süre önce, Kasım 2022'de duyurulmuştu , bu nedenle büyük yamanın birçok sadık hayran için gelmesi uzun zaman alacak. Geliştiricileri daha önce eski güncellemelerin son yama olacağını iddia etse de bu güncellemenin Terraria için son güncelleme olması muhtemel . Terraria'nın geliştirme ekibinin oyun konusunda tutkulu olduğu açıkça görülüyor ve popüler kaldığı sürece hayranlar, aralarında uzun boşluklar olmasına rağmen bir süre daha ek güncellemeler alabilirler.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments