top of page

Tüm Zamanların En İyi Animesi || Game Rant'ın Resmi En İyi Anime Sıralaması

Türe, on yıla, stüdyoya, yönetmene ve daha fazlasına bağlı olarak en iyi anime filmlerini ve şovlarını seçiyoruz.Yüzyılın başından bu yana anime, Batı ülkelerinde giderek daha yaygın hale geldi. Crunchyroll ve HIDIVE gibi yayın platformları sayesinde izleyiciler sezonluk şovları Japonya'da gösterime girdikten hemen sonra izleyebiliyor ve bu da en popüler anime hakkında çevrimiçi tartışmaları kolaylaştırıyor. Her sezon düzinelerce yeni ve geri dönen diziler yer aldığından, sektör sürekli olarak gelişiyor ve buna ayak uydurmak basit bir iş olmaktan çok uzak.


HBO Max veya Netflix gibi yayın hizmetlerinde zaman zaman bir tür olarak listelense de anime, bu tanımlayıcının önerdiğinden çok daha geniş bir yelpazeyi kapsar. Gerçekte anime, çocuklara yönelik komedilerden yalnızca yetişkinlere yönelik olan korkunç gerilim filmlerine kadar çeşitli demografik özellikleri ve türleri kapsayan "kitaplar" gibi genel bir terime benzer.


Birisi ister yıllardır izliyor olsun ister Japon animasyonunun muhteşem dünyasına yeni adım atıyor olsun, bir sonraki filmini veya şovunu keşfetmek için bu dizine başvurabilir. Anime önerileri yayın hizmetleri, türler, stüdyolar, yönetmenler ve diğer kriterlere göre bölünmüştür.


Sezonluk Rehberler


Her anime sezonu (Kış, İlkbahar, Yaz ve Sonbahar) yaklaşık 40 şov içerdiğinden, en popüler şovlar için önizlemeleri, incelemeleri ve bilgi tartışmalarını toplayan ayrı kılavuzları garanti ederler.


İlkbahar 2024 anime sezonu şu anda yayınlanıyor.


  • İlkbahar 2024

  • Kış 2024

  • 2023 Sonbaharı

  • Yaz 2023

  • İlkbahar 2023

  • Kış 2023

  • 2022 Sonbaharı


Tüm Zamanların En İyi Anime FilmleriDizilerin aksine, anime filmleri Batı ülkelerinde Japonya'da gösterime girdikten çok sonra çıkıyor ve onları bulmak zor olabiliyor. Sonuç olarak, özellikler şovların gölgesinde kalma eğilimindedir; ancak, piyasada kesinlikle harika filmler var.


En İyi Anime Filmleri

En İyi Antoloji Filmleri

En İyi Anime Kısa Filmleri


Tüm Zamanların En İyi Anime TV DizileriO kadar çok anime şovu var ki, kesin bir "en iyisi" diye bir şey söylemek imkansızdır çünkü bu, kişiden kişiye tercihlerine bağlı olarak değişecektir. Bununla birlikte, Japon animasyonuna yeni başlayanlar için aşağıdaki makale iyi bir başlangıç ​​olabilir.


En İyi Anime Dizisi

En İyi Anime OVA'ları

En İyi Anime ONA

En İyi Anime ONA


Her Yayın Platformunda En İyi Anime


Western yayınları gibi, anime şovları da Crunchyroll gibi özel sitelerden Netflix ve Amazon Prime Video gibi genel platformlara kadar çeşitli yayın platformlarına bölünmüştür. İçerikte örtüşme mümkün olsa da her hizmet benzersiz gösteriler ve fiyat noktalarıyla birlikte gelir.


Crunchyroll'daki En İyi AnimeEn İyi Dizi

En iyi filmler


HIDIVE'daki En İyi Anime
VRV'deki En İyi Anime
Not: VRV'nin üretimi durdurulmuştur.


Amazon Prime Video'daki En İyi AnimeMax'in En İyi AnimesiHulu'daki En İyi AnimeNetflix'teki En İyi AnimeTubiTV'deki En İyi AnimeYoutube'da Ücretsiz AnimeYayınlanacak ve 2024'te Gelecek AnimelerHer yıl dünyaya yüzden fazla anime sunuluyor ve her sezon genellikle en az 40 yeni dizi veya devam filmi içeriyor. 2024 bir istisna olmamalı ve Japon animasyon hayranları neredeyse her gün meşgul olacak. Haftalar ve aylar ilerledikçe, daha fazla dizi ya duyurulacak ya da yayınlanma dönemleri açıklanacak, ancak bir sezonun tam kadrosu genellikle yalnızca önceki çeyrekte belli oluyor. Henüz erken olmasına rağmen, bazı türler 2024 için çok sayıda animeyi onayladı.

Harem

Korku

Isekai

Romantik


2023'ün En İyi Animesi2023, her sezon nicelik ve nitelik sunan pek çok harika anime sundu. Yıl aynı zamanda türler açısından da oldukça fazla ilerleme kaydetti; aksiyon, romantizm, spor, hayattan kesitler, komedi, isekai, korku ve daha fazlasına bolca sevgi gösterdi.

2023'ün En İyi Animesi

En İyi Orijinal 2023 Animesi

En İyi Orijinal 2023 Animesi

Karakterler

Kadın Karakterler

Erkek Karakterler

Kötü adamlar

En Güçlü Isekai Anime Kahramanları

En Güçlü Isekai Anime Kahramanları

En Güçlü Shonen Anime Kahramanları

En Güçlü Shonen Anime Kahramanları

Türler/Demografi

Komedi

Isekai

Romantik

Spor Dalları

Bilimkurgu

Shonen

Shoujo

Hayattan bir parça

manga

En Çok Satan Manga

En İyi Yeni Korku Mangası

2023'ün En İyi Yeni Mangası

Korku

Isekai

Romantik

Onun

Shonen'in Atlaması

2023'te Biten En İyi Manga

Korku

Isekai

Romantik

Onun

Shonen

Hayattan bir parça

En İyi Yeni Shonen Jump Mangası

Biten En İyi Seinen Mangası

Biten En İyi Shonen Mangası

Sona eren hayattan en iyi kesit mangası

Hafif Romanlar

2023'ün En İyi Yeni Hafif Romanları

Isekai

2023'te Biten En İyi Hafif Romanlar

Isekai

Romantik


2022'nin En İyileri2022, anime için iyi bir yıldı; her sezon, yıllar boyunca sevgiyle hatırlanacak birçok unutulmaz şov üretti. 2022'nin en iyi animesi hangisiydi? Hangi diziler türlerini belirledi? Hangi karakterler izleyicilerin kalbini çaldı?

2022'nin En İyi Animesi

2022'nin Yeterince Değerlendirilmemiş Animesi

Karakterler

Kadın Karakterler

En Komik Karakterler

Erkek Karakterler

Kötü adamlar

Türler

Aksiyon

Komedi

Isekai

Romantik

Bilimkurgu

Onun

Şojo

Shonen

Hayattan bir parça

Spor Dalları

OP'ler ve ED'ler

Bitişler

Açılışlar


Tür ve Tema Başına En İyi AnimeCanlı aksiyon hikayelerine benzer şekilde anime de tek bir kategoriye sıkıştırılamaz. Sektör, komedi, bilimkurgu, aksiyon, hayattan kesitler veya korku gibi popüler türlerin çoğunu kapsıyor. Bununla birlikte, bazı türler diğerlerinden daha sık doldurulmaktadır.

Aksiyon

Macera

Avangard

Battle Shonen (Dolgusuz)

Biyografiler

Biyopunk

Biyopunk

Komedi

Kozmik Korku

Kozmik Korku

Siberpunk

Karanlık Romantizm

Fantezi

Cinsiyet Bükücü

Harem

Soygun

Korku

Korku-Komediler

İdol

Isekai

Isekai Kötülüğü

Iyashikei

Büyülü Çocuk

Büyülü Kız

Sihirli gerçekçilik

Mecha

Tıbbi

Müzik

Gizem

Polis

Parodi

Psikedelik

Psikedelik

Psikolojik

Reenkarnasyon

Ters Harem

Romantik Serisi

Romantik Filmler

Samuray

Bilimkurgu

Hayattan bir parça

Spor Dalları

Steampunk Anime

Doğaüstü

Tarihi

Savaş

Wuxia


On Yılın En İyi AnimesiAnime yarım yüzyılı aşkın bir süredir piyasada olduğundan endüstri, kapsamlı tarihi boyunca önemli ölçüde değişime uğradı. Aşağıdaki makaleler on yılın en büyük ve en ikonik şovlarını vurgulamaktadır.

1960'lar

1970'ler

1980'ler

1990'lar

2000'ler

2010'lar


4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page