top of page

System Shock Remake'e Büyük Yeni Güncelleme Geliyor

Nightdive Studios tarafından geliştirilen 2023 System Shock yeniden yapımı, çok sayıda yeni özellik ekleyen büyük bir güncellemeye yakında kavuşacak.  • System Shock'un yeniden yapımı için Nisan ayı güncellemesi, kadın hacker seçeneği, yükseltilmiş son ve ara nokta sistemini içerecek.

  • Nightdive Studio'nun CEO'su Stephen Kick, kadın hacker özelliğinin "yapımının sekiz yıl sürdüğünü" belirtiyor.

  • 1.2 güncellemesindeki yükseltilmiş son, orijinal son bölüm sonu canavarına yönelik eleştirileri gidererek yeni bir deneyim sunuyor.


Nightdive Studio'nun System Shock yeniden yapımı, bu Nisan ayı sonlarında yayınlanacak olan bir sonraki büyük güncellemeye eklenecek bir dizi özelliği doğruladı. System Shock'un yeniden yapımının bu yeni özellikleri arasında kadın bir bilgisayar korsanı, isteğe bağlı ara noktalar ve daha fazlası yer alıyor.


2023 System Shock yeniden yapımı, orijinal 1994 birinci şahıs nişancı oyununu aslına sadık bir şekilde yeniden yaratırken, bir dizi yaşam kalitesi iyileştirmesi ekliyor ve orijinal oyunun tasarımından ödün vermeden görselleri yükseltiyor. Yeniden yapılanma, 2015 yılında projeyi finanse etmek için 1 milyon doların üzerinde para toplayan bir Kickstarter kampanyasıyla başlayan oldukça sorunlu bir gelişme yaşadı. Ancak geliştirme yeniden başlatıldıktan ve motor anahtarları, özellik kayması ve COVID-19 Salgını nedeniyle birkaç kez ertelendikten sonra geliştirilmesi sekiz yıl sürdü. Oyun sonunda 2023'te piyasaya sürülse de, kampanyanın zorlu hedeflerinde vaat edilen özelliklerden bazıları lansman sırasında mevcut değildi. Nightdive Studio'nun kurucusu ve CEO'su Stephen Kick, kısa süre önce System Shock'un bir sonraki içerik güncellemesinde neler olacağını açıkladı ; bu güncelleme kampanyayı genişletme hedeflerinden birini içeriyor.


Oyun Geliştiricileri Konferansı öncesinde PCGamer'a verdiği röportajda Stephen Kick, bu revizyon güncellemesinin 11 Nisan'da yayınlanacağını söyledi. Kick'e göre System Shock'ta kadın hacker olarak oynama seçimi "sekiz yıllık bir yapım aşamasında" olan bir özellikti. Seçimin zorlu bir hedef olduğunu ve seçime eklemenin oyun deneyimine sürükleyicilik katacağını belirtiyor. Değişiklik modelin elden geçirilmesini, yeni seslendirme kliplerini ve diğer değişiklikleri gerektirse de Kick bu seçimin dahil edilmesinin önemli olduğunu söylüyor. "Bunu eklemek istediğimizi biliyorduk, oynanış üzerinde anında bir etkisi olmayacağını bildiğimiz şeylerden biriydi bu, ancak bu seçeneğe sahip olmak oyunun sürükleyici kalitesine bir nevi katkıda bulunuyor" diyor Tekme atmak.


Sistem Şoku (2023) Güncellemesi 1.2 Ayrıntıları  • Yeni Bitiş Dizisi

  • Kadın Hacker Seçimi

  • Yol Noktaları Sistemi

  • 11 Nisan Yayın Tarihi


System Shock yeniden yapımındaki bu güncellemenin getireceği diğer büyük değişiklik , hem Kick hem de Nightdive iş geliştirme direktörü Larry Kuperman'ın oyunu tekrar oynamaya değer olduğunu belirttiği "Yükseltilmiş Son"dur. Kick, bu gözden geçirilmiş bitiş dizisinin, farklı mekanikler kullanan ancak oyuncunun maceraları boyunca topladığı silahların hiçbirini kullanmayan bir sanal gerçeklik bulmacası/nişancı bölümü olan System Shock'un orijinal son patronu hakkındaki eleştirilere yanıt olduğunu belirtiyor.


Bunu yamalamak istediğimizi biliyorduk, oynanış üzerinde hemen bir etkisi olmayacağını bildiğimiz şeylerden sadece biriydi, ancak bu seçeneğe sahip olmak oyunun sürükleyici kalitesine bir nevi katkıda bulunuyor.

1.2 güncellemesindeki son gelişme, Sistem Şokunda kaybolan oyunculara yardım etmeyi amaçlayan "Kolay Mod Yol Noktası Sistemi"dir . Bu ara nokta sistemi, System Shock'a aşina olmayan veya alışkın olmayan ve labirent benzeri koridorlarda gezinen yeni oyuncuların oyuna girmesini kolaylaştıracak . Bu güncelleme, System Shock'un zaten aslına uygun deneyimini tazelemek için epeyce katkıda bulunurken , bu yeni özelliklerden bazıları hayranlara Nightdive Studios'un 2023 yeniden yapımını yeniden ziyaret etmeleri için iyi bir neden sunuyor.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page