top of page

Suicide Squad: KTJL Genişletilmiş DC Çoklu Evreninin Kapısını Açıyor

Her ne kadar Suicide Squad: KTJL'nin hikayesi Rocksteady'nin Arkhamverse'inin devamı olsa da, bazı olay örgüsü noktaları genişletilmiş bir DC Multiverse'nin kapısını açıyor.  • Suicide Squad: Kill the Justice League, çoklu evren kavramını tanıtarak oyunun hikayesinin kapsamını Arkhamverse'in ötesine genişletiyor.

  • Görev Gücü X, yalnızca Brainiac'ın Dünya'yı yaşanabilir hale getirme planını durdurmakla kalmayıp, aynı zamanda "Başka Dünyalar" olarak bilinen farklı boyutlardaki 13 Brainiac'ı yenme zorluğuyla da karşı karşıyadır.

  • Arkhamverse'i James Gunn'ın DC Evreni ve NetherRealm'in Adaletsizlik evrenine bağlama olasılığı da dahil olmak üzere diğer DC evrenlerinin çaprazlanması ve keşfedilmesi potansiyeli var.


Her ne kadar Suicide Squad: Kill the Justice League'in hikayesi Rocksteady'nin Arkhamverse'inin devamı olsa da, bazı olay örgüsü noktaları genişletilmiş bir DC Multiverse'nin kapısını açıyor. Ana kampanya, Brainiac liderliğindeki bir uzaylı istilasının ortasında Metropolis'e konuşlandırılan ARGUS ve Task Force X'i konu alıyor. Bu süre zarfında Brainiac, Metropolis vatandaşlarının %99'unu yakaladı ve beyinlerini yıkadı, buna Adalet Birliği'nin çoğunluğu da dahil; Görev Gücü X'in Brainiac'ın Dünya'yı yaşanabilir hale getirme ve Yeni bir dünya yaratma planlarını durdurma görevlerinde üstesinden gelmesi gereken pek çok ek düşman yarattı. Colu.


Amanda Waller, Justice League ve Brainiac'a yönelik bir öldürme emri çıkardığı için bu görev başlangıçta basit görünüyor ve öyle görünüyor ki Task Force X'in tek mücadelesi , DC Evreninin en güçlü kahramanlarından bazılarının üstesinden gelmek olacak . Bununla birlikte, bu görevin ölçeğinin, Flash'ı öldürdükten hemen sonra çoklu evren kurulduğunda başlangıçta göründüğünden çok daha büyük olduğu kısa sürede anlaşılıyor. Task Force X , oyunda "Dünya 2" olarak adlandırılan başka bir boyuta ışınlanır . Burada, Brainiac tarafından çoktan yok edilmiş bir dünya bulurlar ve burada hayatta kalan Lex Luthor'u bulurlar. Görev Gücü X'in "Dünya 1" olarak kabul edilen ana evreninin Luthor'u öldürüldüğünde, görevlerinde onlara yardımcı olması için onu kendi evrenlerine geri getiriyorlar ve ondan "Lex-2" olarak bahsediyorlar.


Suicide Squad: Kill The Justice League'in Sonu Çoklu Evreni Keşfediyor

Lansman Sonrası İçerik Yeni Elseworlds'ü Ziyaret EdecekBrainiac, Justice League'i başarıyla öldürdükten sonra, Task Force X'i dev Skull gemisine ışınlayarak onlarla ilk kez yüz yüze görüşür. Yeni Colu yaratma planlarını ayrıntılarıyla anlatmanın yanı sıra, takıma boyun eğerlerse ve onunla birlikte savaşmayı kabul ederlerse ne kadar değerli olabileceklerini de anlatıyor. Daha sonra Brainiac'ın tutkusunun tek bir dünyayı yaşanabilir hale getirmekten çok daha büyük olduğu ve çoklu evreni fethetmek için daha geniş planları olduğu ortaya çıkıyor.


Task Force X, Lex-2 tarafından bu durumdan ışınlanıyor ve hepsinin çeşitli boyutlarda bir ağ aracılığıyla birbirine bağlı 13 Brainiac olduğunu açıklıyor . Şu anda Dünyalarındakini öldüremeseler de, Görev Gücü X Dünya 2'ye gitmenin ve Brainiac'ı orada yakalamanın bir yolunu buluyor ve Amanda Waller'ın onu Luthor tarafından geliştirilen ve aynı zamanda bir Dataspike indiren bir Dataspike ile öldürmesini sağlıyor. Brainiac'ın ağının Coluan teknolojisi aracılığıyla parçalanmış şubesi, bu süreçte Brainiac'ın Kafatası gemisinin bir kısmını yok eder.


Daha sonra Suicide Squad: Kill the Justice League'in son oyununun nasıl gelişeceği ve ekibin "Başka Dünyalar" olarak bilinen diğer boyutlardaki geri kalan 12 Brainiac'la yüzleşmeye gönderileceği açıklanıyor . Elseworlds'ün tanıtımı aynı zamanda Arkhamverse'te ölmüş olan daha fazla karakterin yeni enkarnasyonlar olarak da olsa geri dönmesinin kapısını açıyor. Batman: Arkham City'de ölen Joker için de durum aynı , ancak oyunun lansman sonrası ilk bölümünde başka bir boyuttan yeni bir biçimde karşımıza çıkacak.


Suicide Squad: KTJL Diğer DC Evrenlerini Keşfedebilir mi?

DC Çoklu Evreni Son Derece Geniş Bir YerdirÇeşitli çizgi romanlarda, TV şovlarında, filmlerde ve oyunlarda olduğu gibi DC Multiverse son derece geniş bir yerdir. Doğrulanmış 52 Dünya'nın yanı sıra, Jack Kirby'nin Yeni Tanrıları, Wonder Woman'ın Yunan'dan ilham alan patronları, Neil Gaiman'ın Sonsuzun Rüyası ve Lucifer Morningstar ve Cehennem lejyonları gibi tanrıların ve diğer yüce, ölümsüz varlıkların var olduğu başka alemler de vardır. . Ayrıca Monitörlerin ikamet ettiği ve gözetimlerini yürüttüğü Monitör Küresi, Çoklu Evrendeki her şeyi içeren Kaynak Duvarı ve çok daha fazlası da bulunmaktadır. Ayrıca Gotham by Gaslight, Kingdom Come ve Superman: Red Son ve Earth One sürekliliği gibi DC'nin resmi " Elseworlds " başlığı altına giren hikayeler de var .


DC Multiverse'nin öne çıktığı ilk sefer olmasa da - 1961 tarihli " Flash of Two Worlds " hikayesinde yer alan Marv Wolfman ve George Perez'in 1985'teki çizgi roman etkinliğinde yer alan Crisis on Infinite Earths , DC tarihinin en ünlü kitaplarından biridir ve Genel olarak Çoklu Evren'i tartışırken birçok çizgi roman hayranının aklına hemen bu geliyor. Suicide Squad: Kill the Justice League'de yer alan iki karakter , Brainiac ve Lex Luthor, bu hikayede bir araya geliyor ve çoklu evrenin dört bir yanından süper kötü adamların çoğunu bir araya getiriyor, ancak sonuçta başarısız oluyor.


Ancak Suicide Squad: Kill the Justice League'de ikilinin arasındaki ilişki göz önüne alındığında Rocksteady'nin oyununda bunun gerçekleşmesi pek olası değil. Arkhamverse'in Lex Luthor'u öldükten sonra, başka bir Dünya'nın Lex Luthor'u, Görev Gücü X'e yardım etti ve işgalinin ve ardından gelen dünyalaştırmanın ilk elden başarılı olması durumunda neler olabileceğini gördükten sonra Brainiac'a karşı çalıştı.


Sonsuz Dünyalardaki Kriz, DC Çoklu Evreninde birçok Dünya'nın yok edilmesiyle sonuçlandı ve DC Evrenini okuyucular için basitleştirme girişimi amacıyla geriye yalnızca bir tane kaldı. Ancak o zamandan beri birçok hikaye daha geniş bir Çoklu Evreni yeniden keşfetmeye çalıştı. Artık kaç tane DC evreninin var olduğu göz önüne alındığında, Rocksteady'nin, oyuncuların diğer medyadaki daha köklü evrenlerden bazılarını keşfetmesine ve Brainiac'ın istilasını ve halihazırda mevcut olan orijinal evrenleri savuşturmakla nasıl başa çıkacaklarını görmelerine olanak sağlama konusunda büyük bir potansiyeli var. oyun için tasarlandı.


Çoklu Evrende Başka Hangi DC Evrenleri Keşfedilebilir?

Arkhamverse'in Görev Gücü X, Önceden Var Olan ve Gelecek Evrenlere Seyahat EdebilirBrainiac, NetherRealm's Injustice 2 gibi son oyunlarda, oyuncuların DC Evreni içindeki bir dizi paralel dünyada seyahat ettiği ve önceki rakiplerinden bazılarının varyantlarına karşı savaştığı "Multiverse" modunun yanı sıra ortaya çıktı. Warner Bros.'un hem Rocksteady hem de NetherRealm'e sahip olduğu göz önüne alındığında, bu iki oyun için bariz bir çarpışma noktası olacaktır çünkü her ikisinde de zaten bir miktar boyutlararası seyahat özelliği bulunmaktadır . Bu karakterlerin farklı versiyonlarının kendi deneyimlerine dayalı olarak nasıl etkileşime girdiğini görmek de ilginç olurdu; örneğin Injustice evreninin Harley Quinn'in yeniden düzenlenmiş versiyonu ve onun biraz daha az yenilenmiş Arkhamverse muadili.


Ayrıca Suicide Squad: Kill the Justice League'in Multiversal araştırmasının, Arkhamverse'in James Gunn ve Peter Safran'ın DC Universe'ünde geçen daha önce duyurulan oyunlarla bağlantısını görebilme ihtimali de var . Bu oyunlar hakkında henüz paylaşılan evrenin film ve şovlarıyla bağlantılı olacağı ve aynı aktörleri içereceği dışında hiçbir şey açıklanmasa da Superman gibi karakterlerin bu evrenin bir parçası olduğu Superman Legacy ile zaten doğrulandı . vizyon tarihi 11 Temmuz 2025'tir. Brainiac'ın sinemaya ilk çıkışını Superman Legacy'de yapabileceğine dair bazı spekülasyonlar bile vardı , ancak Gunn bu söylentilere Threads ve BlueSky üzerinden değinerek " Geleceğin ne getireceğini kim bilebilir? " diye tekrarladı. şu anda tek umursadığı şey Süpermen Mirası , bu da Brainiac görünümünün şu anda kartlarda olmayabileceğini gösteriyor.


Bir dizi Threads yorumunda (o zamandan beri platformdan kaldırılmış ancak X'teki DCU Güncellemeleri tarafından korunmuştur ) Gunn, Arkhamverse'e desteğini ifade ederek bir hayran olduğunu ve Suicide Squad: Kill'i sabırsızlıkla beklediğini belirtti. Adalet Ligi . Gunn ayrıca bir hayranın, DC Universe'ün çıkacak oyunlarının ardından bunun son Arkhamverse oyunu olacağı yönündeki endişelerini de dile getirdi ve onlara " Bunun son olması yönünde bir planımız yok " güvencesini verdi. Brainiac'ın genellikle Superman'in en büyük rakiplerinden biri olduğu göz önüne alındığında, bu, aynı zamanda Task Force X'in yeni boyutlar arası misyonunu da organik olarak sürdüren potansiyel bir bağlantı yoluyla başlıkların çapraz tanıtımını yapmanın iyi bir yolu olacaktır.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page