top of page

Suicide Squad: Kill The Justice League'in Ünvan Takımı İroni ile Renklendirilmiş

Suicide Squad: Kill the Justice League, kendi ekibini ön planda tutabilir, ancak gerçekten ismine yakışır şekilde başarısız görünüyor.


UYARI : Bu makale Suicide Squad: Kill the Justice League ile ilgili BÜYÜK SPOİLER içermektedir.

İki filmin dinamiklerini keşfetmesinin ardından oyuncular nihayet Suicide Squad: Kill the Justice League aracılığıyla Task Force X'in yerine geçebilecekler . Oyun, hayranları Metropolis'te çılgın bir maceraya çıkarıyor; burada dünyayı kurtarmanın tek yolu Harley Quinn ve King Shark gibi kişileri işe almak. Bu kesinlikle tuhaf bir önerme, ancak Suicide Squad konseptini başlangıçta bu kadar özel kılan da bu. Ancak Suicide Squad: Kill the Justice League'de takımda bir tuhaflık var gibi görünüyor .

Suicide Squad: Kill the Justice League'in hiçbir noktasında üyelerden herhangi biri ölmez. Oynanış açısından bu karakterleri ortalıkta tutmak mantıklı olsa da ekibin önemli bir yönü, herkesin görevden ayrılamamasıdır. Her iki filmde de çok sayıda karakter öldü, çizgi romanlar onları sürekli olarak öldürdü ve Batman: Assault on Arkham'da bile ilk Arkhamverse Squad'ın birçok üyesi öldü. Ölümün olmaması deneyimi tamamen mahvetmeyebilir ancak ismin biraz ironik olmasına neden oluyor.


Suicide Squad: Justice League'i Öldürmek Görünüşe göre Takımın Amacını Kaçırıyor


İntihar Timi Üyelerinin Tozu Isırması Gerekiyor


DC hayranlarının bugün bildiği Task Force X versiyonu, 1986 Legends mini dizisinden bu yana çizgi romanlarda var. Buradaki fikir, hükümetin son derece riskli görevleri tamamlamak için DC evrenindeki en iyi ve en kötü süper kötü adamlardan bazılarını işe almasıdır. Bunu başarmak için bu kötü adamlara patlayıcı enjekte edip sahaya gönderiyorlar. Görünüşleri boyunca genellikle görevlerinde başarılı olurlar, ancak karakterlerin çoğu bu süreçte ölür; bu nedenle birçok üyesi tarafından Suicide Squad olarak adlandırılmıştır.

DCEU'da Suicide Squad, her ikisi de ekibin çoğunun ölmekte olduğunu gösteren iki filmin başrolünü üstlendi. 2016'nın Suicide Squad'ı Slipknot ve El Diablo'yu öldürürken, Suicide Squad başlangıçta Kaptan Boomerang, TDK, Savant ve Mongal'ın yok olmasıyla birlikte büyük bir kan banyosuna sahne oldu. Ayrıca Polka-Dot Man ve Albay Rick Flag filmin sonuna doğru ölüyor. Tüm bu ölümler ekibin ismine oldukça sadık kalmasını sağlıyor ancak Suicide Squad: Kill the Justice League tam tersini yapıyor.


Suicide Squad: Kill the Justice League'in Ekibi Yara Almadan Uzaklaştı

Diğer Task Force X takımlarının Metropolis'e girmeye çalışırken öldüğü ima edilirken, oyuncuların kontrol ettiği versiyonda herhangi bir kayıp yaşanmıyor. Bunun yerine, Justice League ve Brainiac'ı nispeten kolaylıkla devirebilirler . Oyunun sonunda Brainiacs'ın çoklu evreninin tamamını ele geçirmeye bile hazırlanıyorlar. Bu, kendilerini bu noktada neredeyse durdurulamaz hissettiriyor ki bu, takımın adı göz önüne alındığında biraz ironik görünüyor.

Bu canlı hizmet deneyiminde oyuncular dört üyeyi kontrol ettiğinden Rocksteady'nin karakterlerden birini öldürmeyeceği mantıklı geliyor. Hikaye tamamlandığında, Suicide Squad: Kill the Justice League'in oyun sonunun amacı , 1. sezonu beklerken seviyeleri aşmak ve son derece güçlü olmaktır. Oyunculardan birinin öldürülmesi, oyuncuların bunu dört kişiyle de yapmasını engelleyecektir. bu da dört oyunculu işbirliğini zorlaştıracaktır. Stüdyo, ölü karakterin neden aniden canlandığına dair bir bahane bulabilirdi. Ancak onları hikaye boyunca hayatta tutmak kuşkusuz daha kolaydır.

İntihar Timi üyelerinden en az birinin Adalet Birliği'nin elinde yok olduğunu görmek güzel olurdu. Bu sadece ekibin ismine yakışırdı, aynı zamanda Dünya'nın koruyucularının ne kadar korkutucu olabileceğini de gösterirdi. Artık geri dönüp değiştirmek için çok geç olsa da belki sezonluk içerik nihayet izleyicilere Suicide Squad'ın adını nasıl kazandığını gösterebilir.

Comments


bottom of page