top of page

Stellar Blade: Nasıl Kaçınılır ve Savuşturulur

Stellar Blade, Eve'i bir karşı saldırıya hazırlamak için gelen saldırıları savuşturmaya ve atlatmaya odaklanır; işte bunu nasıl doğru şekilde yapacağınız.Stellar Blade, Eve'e savaşabileceği geniş bir düşman yelpazesi sunuyorDüşmanın çeşitliliğine rağmen Eve tek elli kılıcıyla savaşmaya devam edecek ancak savaşırken eşit sayıda seçeneğe sahip.
Düşmanlar saldırırken Eve engelleyebilir, savuşturabilir veya kaçabilir. Engelleme, hasarı önlemek için güvenli bir yöntem olsa da, Eve'in Beta Enerjisini doldurmasına yardımcı olmaz ve çoğu zaman düşmanların blok kırma saldırıları kullanmasına neden olur. Bu, düşmanın size fırlattığı her şeyle başa çıkmak için kaçma ve savuşturma konusunda ustalaşmayı, aynı zamanda Beta Enerjisini yüklemeyi ve karşı saldırı için sıraya girmeyi daha da önemli hale getiriyor.


Mükemmel Nasıl Kaçılır
Kaçmak, hasardan kaçınmanın ilk yöntemidir; Eve, Çember tuşuna basarak düşmanlardan gelen neredeyse her türlü saldırıyı atlatabilir. Bazı düşman saldırıları savuşturulamaz; bu nedenle kaçmak , karşınıza çıkan hemen hemen her saldırı için genel bir çözüm sunar . Vurulmadan yapılan herhangi bir kaçış başarılı olsa da, mükemmel bir kaçış, Eve'in kırmızı elektrikle patlamasına, düşmanı kısa süreliğine sersemletmesine ve Üçgen'e basıldığında karşı saldırı için onları açık bırakmasına neden olacaktır.


Kusursuz bir kaçış yapmak, Eve'in mümkün olan son saniyede yoldan çekilmesini gerektirir, bu da iniş yapmayı normal bir kaçıştan çok daha tehlikeli hale getirir. Düzenli saldırılar için, ne zaman kaçılacağına dair bir simge veya gösterge yoktur ve oyuncuların, saldırıdan kaçmak için hemen öncesine kadar beklemeleri gerekir. Hayatta Kalma Beceri Ağacında 2 SP için Refleks Takviyesi becerisinin kilidini açmak, mükemmel bir kaçış penceresini daha bağışlayıcı hale getirmeye yardımcı olur. Mükemmel bir kaçışın sağlanmasına yardımcı olmasa da, Hayatta Kalma ağacındaki Çifte Kaçma becerisi, Eve'e mükemmel bir kaçışın bozulması ve oyuncuların kötü konumlandırmadan kaçmaya ihtiyaç duyması durumunda tekrar ve daha uzağa kaçma yeteneği verir.


Mükemmel Siper Nasıl Yapılır


Savuşturma ve engelleme aynı madalyonun iki yüzüdür ve her ikisi de L1 ile yapılır. L1'i basılı tutmak Eve'in gelen saldırıları engellemesini sağlayacak ve Eve bir saldırı gelmeden hemen önce L1'e basmak onun saldırıyı savuşturmasını sağlayacak. Savuşturma genel olarak Beta Enerjisi üretir; Mükemmel Siperler düşmanları kısa süreliğine sersemletir ve çok daha fazla Beta Enerjisi üretir, bu da sarı bir ışık patlamasıyla gösterilir. Bir saldırıyı engellemek yerine savuşturma aralığı şekilleniyor olabilir, ancak Kusursuz Siper elde etmek için son saniyede bir tepki verilmesi gerekir.


Mükemmel savuşturma penceresine inmeyi kolaylaştırmak için Focus Boost becerisinin kilidi, Hayatta Kalma beceri ağacında 2 SP karşılığında açılabilir . Mükemmel bir savuşturmayı indirmek çok daha tehlikelidir, çünkü oyuncular, işleri berbat etmeleri durumunda düşmanın menzilinde olacaktır. Bir düşmandan gelen herhangi bir normal saldırı, saldırıdan önce çok daha güçlü bir saldırının göstergesi olan mavi veya sarı bir ışık olmadığı sürece savuşturulabilir ve mükemmel bir şekilde savuşturulabilir. Mükemmel savuşturmada ustalaşmak, Beta Enerjisini doldurmanın ve Eve'in daha güçlü becerilerini savaşta sıklıkla kullanmanın anahtarıdır.


 

Staller Blade


Stellar Blade, Shift Up tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir aksiyon RPG oyunudur. Oyun, harap olmuş bir Dünya'yı Naytiba adlı işgalcilerden kurtarmaya çalışan kahraman Eve'i konu alıyor. PLATFORMLAR

PS5

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Vites büyütmek

YAYINCI(LAR)

Sony

TÜR(LER)

Aksiyon RPG


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page