top of page

Stellar Blade İncelemesi

Stellar Blade'in ana karakteri en çok ilgiyi çekiyor ancak oyunun karşılıksız hayran hizmetinin ötesinde sunabileceği çok daha fazlası var.  • Stellar Blade, tatmin edici bir oyun deneyimi için özelleştirilebilir ekipmanlarla yoğun dövüşler ve unutulmaz boss dövüşleri sunuyor.

  • Karakter tasarımlarından diyaloglara kadar oyunun aşırı komik unsurları bilim kurgu dünyasına benzersiz bir çekicilik katıyor.

  • Bazıları hikayeyi derinlikten yoksun ve yan görevleri sıkıcı bulsa da Stellar Blade, erişilebilir ve eğlenceli bir aksiyon RPG'si olarak parlıyor.


Stellar Blade, Project Eve olarak bilindiği günlerden bu yana dikkatleri üzerine çekiyor ancak PlayStation 5'e özel yeni statüsü, profilini büyük ölçüde geliştirdi. Güney Koreli stüdyo Shift Up tarafından stüdyonun ilk AAA oyunu olarak geliştirilen bu oyun, bazılarının geliştiricinin diğer PlayStation'a özel oyunların belirlediği yüksek standartları karşılayan bir oyun sunma becerisine şüpheyle yaklaşması anlaşılabilir. Hayranlar Stellar Blade demosunu eline aldığında pek çok şüphe ortadan kalktıve oyunun tam sürümü, demonun şans eseri olmadığını kanıtladı. Stellar Blade, PS5'e özel bir başka mükemmel oyun ve potansiyel bir Yılın Oyunu adayı.


Stellar Blade'in heyecan verici aksiyon sekansları ve son derece cinselleştirilmiş ana karakteri, Bayonetta gibi oyunlarla birçok karşılaştırmaya hak kazandığını gördü , ancak gerçekte FromSoftware'in Sekiro'suyla daha çok ortak noktası var . Temelde Sekiro'da çok daha bağışlayıcı bir dönüş gibi oynuyor ve yakın dövüş ve savuşturmaya büyük önem veriyor. Oyunun savuşturmasında ustalaşmak bir zorunluluk olduğundan, Stellar Blade'e düşmanlarını hacklemeyi ve kesmeyi umarak giren herkes , sert bir uyanışla karşı karşıya kalacak.


Stellar Blade'deki savaş mükemmel bir his veriyor; konu savuşturma olduğunda oyunculara büyük bir hareket alanı tanınıyor, böylece oyun nadiren sinir bozucu veya çok zor hale geliyor. Oyuncular sabırlı oldukları ve boss modellerini öğrendikleri sürece, rakiplerini yıkıcı özel saldırılar için tamamen açık bırakan mükemmel zamanlanmış blokları kaldırmakta hiçbir sorun yaşamayacaklar. Sekiro gibi , Stellar Blade'deki her düşman ciddiye alınması gereken bir tehdittir ve ayrıca FromSoftware'in genel oyunlarında olduğu gibi, boss dövüşleri de deneyimin asıl öne çıkan kısmıdır.
Stellar Blade'de oynanış ve saf gösteri anlamında inanılmaz boss dövüşleri var . Her savaş, patronları yok eden, zekice animasyonlu ve bazen dudak uçuklatan QTE sahnesiyle sona eren, yürek hoplatan bir olaydır. FromSoftware hayranları, bu oyunlarda patronları fethetmenin verdiği ezici tatmin ve rahatlama duygusunu biliyor ve Stellar Blade de aynı duyguyu yakalıyor.


Stellar Blade Ruha Benzer Hayranların İlgisini Çekecek Ama Ruha Benzeri Değil


Shift Up'ın Stellar Blade'i genel olarak Sekiro ve FromSoftware oyunlarından ilham alıyor ancak potansiyel oyuncular bunun onları korkutmasına izin vermemeli. Stellar Blade'in , düşmanların yeniden doğmasını tetikleyen şenlik ateşi tarzı kaydetme noktalarıyla tamamlanan Soulslike'larla pek çok ortak noktasının olduğu doğrudur , ancak gerçek bir Soulslike değildir. Oyuncuların Souls oyunlarında olduğu gibi hiçbir ilerlemeyi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmaması nedeniyle çok daha bağışlayıcıdır. Ayrıca oyunculara, karşılaşmaları çok daha kolaylaştıracak destek öğeleri sunuluyor. Hatta Eve'in ölmesi durumunda tam sağlığına kavuşmasını sağlayan bir eşya bile var, ancak bu her boss girişiminde yalnızca bir kez kullanılabilir ve sınırlı miktarlarda mevcuttur.


Stellar Blade bir sonraki harika aksiyon oyunu ve PS5'e özel en iyi oyunlardan biri

Yine de dünyayı derinlemesine keşfetmeye ve Stellar Blade'in yan görevlerini tamamlamaya zaman ayıran herkes, ne yapacağını bildiğinden daha fazla destek öğesine sahip olmalıdır. Oyun, ders dışı etkinlikleriyle uğraşmaya zaman ayıran oyuncuları ödüllendirme konusunda harika bir iş çıkarıyor; yan görevlerin sonunda o kadar çok ödül dağıtılıyor ki, bunları görmezden gelmek neredeyse sorumsuzluk. Ne yazık ki Stellar Blade'in yan içeriğinin büyük kısmı yetersiz. Birçoğu sıkıcıdır ve önceki seviyelere geri dönmeyi gerektirir ve birkaç göze çarpan yan görev olsa da çoğu, ana hikaye görevlerine kıyasla sıkıcıdır.Yan görevleri yapmanın ödülleri güzel, ancak Stellar Blade oyuncuları isterlerse ana görev dışındaki her şeyi güvenle görmezden gelebilirler ve sonuç olarak muhtemelen daha keyifli bir genel deneyime sahip olacaklar. Stellar Blade'in çalışma süresini dolduran hiçbir dolgu veya zaman kaybettiren başka saçmalık yoktur , bu da sürekli olarak eğlenceli dövüşler ve keşfedilecek ilginç yerler akışını garanti eder. Oynanış açısından bakıldığında Stellar Blade'in ana hikaye görevleri beklentilerin çok ötesinde.


Stellar Blade'in Hikayesi Arzu Edilecek Bir Şey Bırakıyor


Hikaye açısından Stellar Blade aynı kalite seviyesine ulaşmaya yaklaşmıyor ancak yine de eğlenceli olacak kadar sevimsiz. Stellar Blade dünyasında , Naytiba olarak bilinen garip canavarlar gezegeni ele geçirerek insanlığı uzaya çekilmeye zorladı. Stellar Blade'in kahramanı Eve, bu canavarlarla savaşmak için Dünya'ya geri gönderilir. Eve, bu insanların erişebildiği zırh, mekanizma veya başka herhangi bir güçlü makine kullanmak yerine çoğu zaman neredeyse hiçbir şey giymeden savaşmaya karar veriyor.Stellar Blade, Eve'i ve oyundaki hemen hemen tüm kadın karakterleri özür dilemeden cinselleştirirken, erkekler neredeyse her zaman yalnızca kafalarının görülebileceği noktaya kadar birden fazla katman giyiyor. Erkeklerden bazılarının kafaları bile tamamen görülemiyor, bunun yerine hantal kasklar takıyor ya da yüzlerine metal parçalar aşılanmış durumda. Hikaye tamamen düz bir şekilde oynandığı için Eve'in kıyafetleri gülünç ve komik. Karakterler birbirleriyle bu ciddi, son derece ciddi konuşmalar yapıyor, bu arada Eve neredeyse çıplak ve oyunun saçma salak fiziği göğüslerinin her hafif harekette abartılı bir şekilde zıplamasına neden oluyor. Bilinen dünyanın kaderinin tehlikede olduğu savaşlar, Eve koşarken uçan bir etekle, oyuncuya arkasını göstermekten başka bir neden olmadan yapılabilir. Bazı insanları rahatsız edebilir, ancak çoğu kişi karşılıksız fan hizmetini o kadar abartılı bulacak ki komik hale gelecektir.


Oyuncular, Eve için yeni kıyafetler hazırlamanın ötesinde , oyun üzerinde gerçek bir etkisi olan yapıları da bir araya getirebiliyorlar. Oyuncular, Eve'in özel saldırı enerjisini daha hızlı oluşturmasını veya yakın dövüş hasarından daha az hasar almasını sağlayan ekipmanlar gibi, aksiyon üzerinde oldukça dramatik bir etkiye sahip olabilecek teçhizatı donatabilirler. Eve'in o noktaya kadar nasıl seviyelendirildiğine bağlı olarak en iyi ekipmanı bir araya getirmek, oyunun bazı zorlu savaşları için çok önemlidir.


Son birkaç patron dövüşünde zorlukta bir artış var, ancak çoğunlukla Stellar Blade daha esintili, bilim kurgu Sekiro'ya benziyor . Neredeyse çıplak ana karakter şaşırtıcı olmayan bir şekilde çok fazla dikkat çekiyor, ancak bu unsuru denklemden çıkarın ve geriye tatmin edici bir meydan okuma ve ödüllendirici yakın dövüş savaşı sağlayan kesinlikle inanılmaz bir aksiyon oyunu kalır. Basitçe söylemek gerekirse, Stellar Blade bir sonraki harika aksiyon oyunu ve PS5'e özel en iyi oyunlardan biri.


 

Staller Blade


Stellar Blade, Shift Up tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir aksiyon RPG oyunudur. Oyun, harap olmuş bir Dünya'yı Naytiba adlı işgalcilerden kurtarmaya çalışan kahraman Eve'i konu alıyor. PLATFORMLAR

PS5

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Vites büyütmek

YAYINCI(LAR)

Sony

TÜR(LER)

Aksiyon RPG


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page