top of page

Stellar Blade: Beta Beceriler Nasıl Şarj Edilir ve Kullanılır

Beta Becerileri, Eve'in Stellar Blade'te erişebildiği güçlü saldırılardır; bunları nasıl şarj edeceğiniz ve kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.Stellar Blade, Eve'in tek elli kılıç şeklindeki tek dövüş stiline odaklanıyor ve ona bunu kullanarak birden fazla saldırı seçeneği ve kombo sunuyor. Pek çok kombinasyonun kilidi beceri ağaçları aracılığıyla açılırken ve belirli düğme kombinasyonları gerektirirken, Beta Skill'in kullanımı biraz daha basit olabilir.
Beta becerileri, diğer saldırılara göre önemli ölçüde daha fazla hasar veren, aynı zamanda düşmanları şaşırtan ve patronların bile birçok saldırı düzenini bozan özel yeteneklerdir. Beta Becerileri, oyuncuların savaşta biriktireceği Beta enerjisini gerektirir; işte bunu nasıl doğru şekilde yapacağınız.


Beta Enerjisi Nasıl Şarj Edilir?
Beta Enerjisi, Beta Becerilerini kullanmak için gereken kaynaktır ve ekranın sol alt kısmındaki HUD'da Eve'in Sağlığının hemen üstünde görüntülenir . Beta Enerji, dört küçük kutunun bir büyük kareyi oluşturduğu daha küçük ve daha büyük karelerde depolanır. Çatışma sırasındaki saldırılar ve savuşturma gibi eylemler, daha küçük kutularda Beta Enerjisi oluşturacak, daha büyük kareler ise Beta Becerilerini etkinleştirmek için kullanılacaktır.


Savuşturma, Beta Enerjisini yüklemede en iyisidir; mükemmel bir savuşturma genellikle iki küçük Beta Enerji karesini doldurur. Bir düşmana saldırı yapmak aynı zamanda Beta Enerjiyi de şarj eder, ancak tek bir küçük karenin bile doldurulması için birden fazla saldırı yapılması gerekir. Beta enerjisi bir kez depolandıktan sonra kullanılıncaya kadar sonsuza kadar kalır, ancak Havva'nın HUD'da görüntülenen maksimum değerinin ötesine geçemez; bu nedenle, fazla Beta Enerjisi boşa harcandığından enerjiniz dolarken Beta Becerilerini kullandığınızdan emin olun. Bazı donanım parçaları kazanılan Beta Enerji miktarını artırırken, bazıları Eve sağlığını kaybettiğinde Beta Enerji verir.


Beta Becerilerini Yükseltme ve KullanmaOyuna yalnızca iki ile başlayan Eve'in elinde birden fazla Beta Beceri bulunmaktadır. Bir kamp bulmak ve yetenek ağacına erişmek, SP'yi kullanarak yeni Beta Becerilerin kilidini açmasına veya mevcut beceriler üzerinde yükseltmeler satın almasına olanak tanıyacaktır. Bir Beta Becerinin kilidi açıldıktan sonra, oyun içi ekranın sağ alt kısmında görülebilecek ilgili düğmeye hemen bağlanacaktır.


Bir Beta Beceriyi etkinleştirmek için, L1 ile engelleme düğmesini basılı tutun ve kullanmak istediğiniz Beta Beceri ile sol altta görüntülenen ilgili düğmeye basın. Bir Beta Yeteneğinin bir düşmana çarpıp çarpmaması önemli değildir çünkü Beta Enerji kullanılmaya devam edecek ve beceri etkinleşecektir.


Beta Enerjisini Şarj Etmek İçin En İyi Beceriler


Beceri ağacında yeni becerilerin kilidini açarken, özellikle savaşta yüklenen Beta Enerji miktarını artırmaya adanmış birçok beceri vardır.


Hayatta Kalma Beceri Ağacında

Beta Enerji Şarjı I - 1 SP

Beta Enerji Şarjı II - 2 SP


Saldırı Beceri Ağacında

Beta Enerji Hırsızlığı - 1 SP

Beta Enerji Şarjı I -1 SP

Beta Enerji Şarjı II - 2 SP


Benzer isimlere sahip olmalarına rağmen, Saldırı beceri ağacındaki Beta Enerji Yeniden Yükleme becerileri oyunun başlarında daha iyi seçeneklerdir çünkü Hayatta Kalma beceri ağacındakiler gibi mükemmel savuşturmalara güvenmek yerine sadece saldırı yaparak Beta Enerjisini artırırlar.


 

Staller Blade


Stellar Blade, Shift Up tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir aksiyon RPG oyunudur. Oyun, harap olmuş bir Dünya'yı Naytiba adlı işgalcilerden kurtarmaya çalışan kahraman Eve'i konu alıyor. PLATFORMLAR

PS5

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Vites büyütmek

YAYINCI(LAR)

Sony

TÜR(LER)

Aksiyon RPG


1 görüntüleme0 yorum

Comentarii


bottom of page