top of page

Steam, Kişinin Kütüphanesini Vasiyet Yoluyla Aktarma Olasılığını Ele Alıyor

Steam'in vefat ettikten sonra dijital oyunları ve eşyalarıyla ne yapacağını düşünen herkese kötü bir haberi var. Steam ile yakın zamanda yapılan bir konuşma, Steam kütüphanesini sevilen birine vasiyet yoluyla vermeye çalışmanın sorunlarla karşılaşabileceğini gösteriyor .

Pek çok kişi, vefat ettikten sonra eşyalarının akıbeti ile ilgili dileklerini paylaşmak için vasiyet yazıyor. Oyuncular için bu genellikle geniş oyun, konsol ve çevre birimi koleksiyonlarını içerir ve bu da sevdiklerinin oyun koleksiyonlarını devralmasına yol açabilir . Ancak dijital dağıtım bir sorun teşkil ediyor ve buna Steam de dahil.


İnternette bir Steam destek görüşmesi paylaşıldı ve burada bir kullanıcı, vasiyetindeki bir hesabı potansiyel olarak transfer edip edemeyeceklerini sordu. Steam desteği, şirketin politikaları nedeniyle bir hesabı veya Steam hesabındaki oyunları aktarmanın mümkün olmadığını belirterek yanıt verdi. Steam kitaplıklarını paylaşmak mümkün olsa da , bir hesabın vasiyet yoluyla doğrudan aktarılması en azından bu noktada mümkün değil.


Oyun Topluluğu Haberleri Nasıl Karşılıyor?

Durum hakkında yorum yapan kullanıcılar bu açıklamaya karışık tepkiler verdi. Pek çok kişi bu haberlerden hayal kırıklığına uğramış görünüyor. Diğerleri, Steam'e hesap sahipliğinin teknik olarak değiştiğini bildirmeden, başka bir kullanıcıya giriş bilgisi vermek ve ödeme kartını değiştirmekten (mirasçı oyun satın almaya devam etmek isterse) özel olarak Steam için geçici çözümler önerdiler. Ancak diğerleri bunun teorik olarak kısa vadede geçici bir çözüm olabileceğini, ancak uzun vadede başka bir konu olduğunu belirtti. Ortalama bir kişinin ömrü boyunca kullanılan bir Steam hesabı, şirket için bazı işaretlere neden olabilir ve potansiyel olarak hesabın kapatılmasına yol açabilir. Ayrıca platformda yayınlanan her bir oyunun, yıllar geçtikçe indirilmeye hazır kalacağına dair de bir kesinlik yok.

Gelecekte Steam'in bu konudaki tutumunun değişip değişmeyeceğini veya Steam desteğinin doğru bir cevap verip vermeyeceğini zaman gösterecek. Ancak bu, dijital dosyaların ve oyunların satın alınması ve dağıtılmasıyla ilgili temel bir sorunun altını çiziyor. Örneğin, PlayStation'ın Discovery TV programlarını kaldırmayı planlaması oyuncular çok uzun zaman önce üzülmüştü .

Genel olarak dijital dağıtım, kullanıcıların aslında ürünü satın almaması, bunun yerine ürüne erişmek için herhangi bir zamanda kaldırılabilecek bir lisans satın alması sınırlamasını taşır. Dijital ürünlere ilişkin yasalar gelecekte bu sorunu çözecek şekilde değişebilir ancak şimdilik oyuncular, dijital oyun içeriğini paylaşmayı ummak yerine oyunların ve ekipmanların fiziksel kopyalarını aktarmaya odaklanmak isteyebilir .

4 görüntüleme0 yorum

Commentaires


bottom of page