top of page

Steam Güncellemesi Yararlı Yeni Özellik Ekliyor

Steam'in en son güncellemesi, pek çok farklı nedenden ötürü oyuncuların işine yarayacağından şüphe duymadığımız çeşitli yeni özellikler sunuyor.

Steam'e yönelik yeni bir güncelleme, oyuncuların belirli oyunları ve uygulamaları özel olarak işaretleme yeteneği de dahil olmak üzere, beta sürümünden çıkıp genel şubeye birkaç kullanışlı yeni özellik getiriyor. Piyasadaki son derece geniş oyun ve tür çeşitliliği göz önüne alındığında, Steam kullanıcılarının çeşitli nedenlerden dolayı sahipliğini kendilerine saklamayı tercih edecekleri bazı oyunların olması şaşırtıcı değildir .

Muazzam bir PC oyun merkezi olan Steam, yakın zamana kadar beta katılımcılarına özel tutulan, uzun süredir beklenen bir dizi özellik ile güncellenmeyi asla durdurmuyor gibi görünüyor. Belirli oyunlar için ayrıntılı gizlilik ayarları üzerinde tam kontrole sahip olma olasılığı onlarca yıldır mevcut olan bir olasılıktır ve oyunların belirli alt kategorileri daha popüler hale geldikçe yıllar geçtikçe daha da anlamlı hale gelmiştir. Steam'in en son güncellemesiyle eklenen, hem gizlilikle ilgili olan hem de olmayan özelliklerden belirli birkaçı, oyun topluluğunun kolektif istek listesinde uzun süredir yer alırken, bunlar Steam kullanıcıları için daha yeni gerçeğe dönüştü.


Steam'in en son güncellemesi nihayet belirli oyunların özel olarak işaretlenmesine olanak tanıyarak diğer Steam kullanıcılarının seçilen oyunların sahipliğini görüntülemesini engellerken aynı zamanda son etkinlik, oyun içi durum, oynanan süre, oyun süresi gibi ayrıntılardan habersiz olmalarını sağlar. ve dahası. Kullanıcılar, halihazırda sahip oldukları uygulamaları sağ tıklayıp, "yönet" seçeneğine gidip "özel olarak işaretle"yi seçerek doğrudan özel olarak işaretleyebilirler. Oyunlar ayrıca satın alınmadan önce özel olarak işaretlenebilir, böylece yakın zamanda edinilen bir uygulamaya ilişkin ayrıntılar Steam arkadaşlarına sunulmaz. Gizlilik seçeneklerinin yanı sıra, Steam kullanıcıları artık birden fazla kullanıcıya aynı anda kolayca hediye gönderebiliyor ve mağaza sepetlerine evrensel olarak herhangi bir cihazdan erişebiliyor.

Bazı Steam kullanıcıları, bu ayarların eklenmesi sayesinde belirli oyunları oynarken şüphesiz daha rahat hissedecekler ve ayrıca göründüklerinden daha kullanışlı olduklarını da kanıtlayabilirler. Yeni çıkan oyunlarda çok önde olan oyuncular, başkalarının spoiler görmesini potansiyel olarak önlemek için oyun içi etkinliklerini ve Steam başarılarını gizli tutabilir ve içedönük oyuncular, çok oyunculu oyunlardaki etkinliklerini, sadece istediklerinde arkadaşlarından düzinelerce davet almaktan kaçınmak için gizleyebilirler. bir veya iki saat yalnız oynayın.

Durum ne olursa olsun, yeni Steam özellikleri şüphesiz her türden oyuncuya faydalı olacaktır. Bu aynı zamanda diğer oyun platformlarına da gelecekte benzer özellikleri kendi hizmetlerine uygulamaları konusunda ilham verebilir ve Steam'in diğer rakip hizmetlere ve başlatıcılara mekanik eklenmesini ilk kez etkilediği anlamına gelmez.

Yama Notları:


Alışveriş Sepeti Güncellemeleri

Steam Mağazasının güncellenmiş alışveriş sepeti bazı kullanışlı yeni özellikler içeriyor:

  • Satır içi hediye verme - Tam da tatil zamanında, artık birden fazla satın alma işlemi yapmanıza gerek kalmadan birden fazla arkadaşınıza (ve kendinize) hediyeler satın alabilirsiniz. Ayrıca, ödeme sürecini hızlandırmak için hediye mesajları basitleştirildi.

  • Tüm cihazlarda tek bir sepet - Alışveriş sepetinizdeki öğeler artık sizi Steam'de oturum açtığınız tüm cihazlarda takip edecek. Beta sırasında sepete yalnızca beta istemcisinden erişilebileceğini unutmayın.

  • Özel satın alma - Oyunlarınızı gizli tutmak, satın alma işlemi yapmadan önce başlar, böylece yeni sepet, ödeme yapmadan önce bir oyunu özel olarak işaretlemenize olanak tanır.


Özel Oyunlar


Steam, Steam profiliniz ve tüm oyun listeniz için uzun süredir birden fazla gizlilik düzeyini desteklemektedir. Ancak sahip olduğunuz oyunlardan birkaçını bu listelerin dışında tutmak isteyebileceğiniz zamanlar vardır.

Bugünden itibaren belirli oyunları özel olarak işaretleyebileceksiniz ve bu oyunlar, sizin dışınızda biri tarafından görüntülenebilecekleri her yerden kaybolacak. Buna şunlar dahildir: sahipliğiniz, oyun içi durumunuz, oyun süreniz ve o oyundaki etkinliğiniz. Bu ek kontrol, Steam Kitaplığınızın çoğunu arkadaşlarınıza görünür tutmanıza olanak tanır, böylece ne oynadığınızı görebilir ve katılabilirler, ancak aynı zamanda bu oyunlardan birkaçını da yalnızca kendinize saklayın.

1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page