top of page

Starfinder Acemi Kampanyalar için En İyi 5 Hazır Macera

Starfinder'ın kardeşi Pathfinder'dan birkaç farkı var. Bu önceden hazırlanmış maceralar, herhangi bir grubun uzay macerasına başlamasına yardımcı olabilir.Pathfinder'ın muadili olmasına rağmen , Starfinder'ın kendi masa üstü oyunu tarzı olması için kurallarda ve ayarlarda yeterince farklılığı var . Yeni bir TTRPG'ye girerken her şeyi öğrenmek zor olabilir, ancak işte burada hazır maceralar devreye giriyor. Game Masters'a destek vermek için tasarlanan bunlar, herhangi bir oyunu kavramak için kullanışlıdır ve Starfinder'da yeni başlayanlar için harika maceralar vardır . .

Starfinder'a girmeyi düşünenler için Başlangıç ​​Kutusu olası bir yoldur. Yeni gelenleri kuralların basitleştirilmiş versiyonlarıyla tanıştırmak için iyi bir iş çıkaran "Steel Talon's Lair" adlı kısa bir macera içerir. Ancak, oyuna hemen girmek ve sunduğu her şeyi deneyimlemek için, başlamak için bazı harika önceden hazırlanmış maceralar var.


Into the Unknown, Starfinder Evreninin Birden Fazla Unsurunu Tanıtıyor


Into the Unknown, uzun bir kampanya yerine kısa bir Starfinder Society Quest paketidir, ancak eğlencelidir ve herkesi mekanikle tanıştırmak için iyi bir iş çıkarır. Bir ana bölgede başlayan, karakterlerin dünyanın bir bölümünü keşfetmesini sağlayan, savaşı tanıtan ve yıldız gemileri içeren beş kısa macera içerir. Bir yıldız gemisinin mekaniğini öğrenmek göz korkutucu gelebilir, ancak gemi Into the Unknown ile önceden inşa edilmiş olarak geldiğinden , doğrudan savaş ve navigasyon gibi temel oyun öğelerine atlar.

Paket her şeyden biraz içeriyor ve Starfinder ortamında yer alıyor, böylece GM gelecekteki maceralar için dünya hakkında bir fikir edinebiliyor. Beş görevin tümü birbirine bağlı, bu da onu başlamak için güzel bir mini macera haline getiriyor. En iyi yanı, Into the Unknown'ın Paizo'nun web sitesinde ücretsiz olarak mevcut olması, böylece oyuncular yanlış gidemez.


Aeon Tahtına Karşı Çok Şey Sunabilir


Oyuncular biraz daha uzun bir şey arıyorlarsa veya Into the Unknown'u bitirip bir sonraki başlangıç ​​maceralarını arıyorlarsa , Against the Aeon Throne değerli bir seçimdir. Üç kitabı kapsıyor ve bir imparatorluğa karşı onu tamamlaması için bolca entrika içeren epeyce mücadele içeriyor. Geleneksel bir RPG sahnesi hissine sahip ama Starfinder evreninde geçiyor.

Bu, oyuncuların öncekinden farklı olarak kendi yıldız gemilerini yaratmalarını gerektiriyor, ancak genel olarak, tam teşekküllü bir macera olarak pek çok mekanik ve oynanış sunmak için iyi bir iş çıkarıyor. Oyunculara iyi bir özgürlük sunuyor, bu onlar için güzel ama yeni bir GM'nin dengede tutması için bazı zorluklar sunabilir. Tüm hikaye için üç kitap olduğundan, bu biraz pahalı.


Dead Suns Daha Çok Karışık Bir Çanta


Dead Suns , oyun için piyasaya sürülen ilk Macera Yoluydu ve başlangıç ​​macerası olarak bazı artıları ve eksileri var. Bir dekor ve rol yapma oyunu olarak herkesi Starfinder evrenine tanıtmak için iyi bir iş çıkarıyor . Oyuncuların standart bir oyunda çoğu seviyede karşılaşacağı her şeye sahiptir ve hatta daha sıra dışı alanlar ve temalar içerir. Oyuncuları bir dizi farklı yere götürür ve uzaylı teknolojisini içeren, partinin yol boyunca tarikatlar ve diğer organizasyonlarla yüzleşmesini gerektiren harika bir gizemli hikayesi vardır.

Ancak, Dead Suns'daki mücadele ve karşılaşmalar pek eskimedi. İlk Macera Yolu olarak, bazı optimizasyon sorunları vardır ve özellikle grup küçükse yeni gruplar için zor olabilir veya ayarlanması gerekebilir. Ölü Güneşler aynı zamanda altı kitaptan oluşan uzun bir maceradır ve bu da onu daha çok zaman ve paraya yapılan bir yatırım haline getirir.


Skitter Shot, Eğlenceli ve Anlaşılır Bir Starfinder Macerasıdır


Bu, Paizo'nun sitesinde Ücretsiz RPG Günü için yayınlanan başka bir kısa, ücretsiz macera. Skitter Shot, diğer maceralar kadar özgürlüğe sahip değildir ve belirli önceden hazırlanmış karakterleri kullanır, ancak basit ve hafif hikayesi onu hızlı, eğlenceli ve kolay hale getirir. Starfinder'ın mekaniği ve genel olarak bir masa üstü RPG'ninki için bir giriş macerası olarak çalışır .

Skitter Shot, temayla ilgili komik düşmanlarla karşılaşırken bir yolcu gemisinde bir yapay zekayı durduran dört Skittermander karakterini konu alıyor. Masaüstü RPG fikrini ürkütücü bulabilecek ancak çok ciddi veya büyük olmadığı için denemek isteyen yepyeni bir grup için işe yarıyor.


Crash Down, Çok Yönlü Bir Oyun Deneyimi Sunuyor


Crash Down , Starfinder Society Scenarios'un üçüncü serisinin ilkidir ve düşük seviyeden başlar. Genel olarak, senaryolar ucuzdur ve ayrı veya birleştirilebilen küçük maceralar sağlar. Bu, daha sonra daha büyük maceralarda karşılaşılan unsurları sağlar, bu da yeni bir gruba oyun açısından Starfinder'ın neyle ilgili olduğuna iyi bir bakış sağlar . Crash Down ayrıca oyuncuların yabancı bir dünyada alışılmadık bir ortamı keşfetmesine olanak tanıyarak onu benzersiz bir deneyim haline getiriyor.

0 görüntüleme0 yorum
bottom of page