top of page

Starfield Oyuncusu Oyunun Bilgisayarlarında İlginç Bir Hata Fark Etti

Son derece dikkatli bir Starfield oyuncusu, oyunun bilgisayar konsollarından birini incelerken ilginç ve muhtemelen hatalı bir ayrıntıyı fark eder.  • Starfield'daki bazı bilgisayar konsolları, farklı bir işletim sistemi çalıştırıyormuş gibi gösterilseler bile bir Windows anahtarına sahiptir.

  • Bazı hayranlar bu keşfi Bethesda'nın dikkatsizliği olarak nitelendirdi.

  • Diğer oyuncular, Windows anahtarının oyun dünyasında neden var olduğuna dair bir dizi makul teoriyi paylaştılar; bazılarının açıklamaları diğerlerinden daha metaydı.


Bir Starfield oyuncusu yakın zamanda Bethesda'nın en son RPG'sindeki bazı bilgisayar konsollarının bir Windows anahtarına sahip olduğunu öğrendiğinde şaşırdı. Her ne kadar bu klavye özelliği muhtemelen yanlışlıkla dahil edilmiş olsa da, bazı Starfield oyuncuları bu özelliğin oyun dünyasındaki varlığını açıklayan bir dizi geçerli teori ortaya attılar.


Ne eleştiriler ne de hayran tepkileri Bethesda'nın TES 5: Skyrim ve Fallout 4 gibi en büyük hitleri kadar yüksek seviyelere ulaşmasa da Starfield hâlâ 2023'ün en çok satan oyunlarından biriydi . Bu nedenle dünya çapında milyonlarca oyuncu, Eylül ayında piyasaya sürülmesinden bu yana RPG'nin her yönünü inceliyor ve bu da bazıları diğerlerinden daha dikkatli olmak üzere sürekli olarak ilginç içgörülerin akışıyla sonuçlandı.


Reddit kullanıcısı Syxtaine yakın zamanda Starfield'ın özellikle dikkat çekici bir keşfini gerçekleştirdi ve oyundaki bazı klavyelerin bir Windows tuşuna sahip olduğunu fark etti. Oyuncu, bu özelliğin Starfield'ın bilgisayar konsollarına tuhaf bir eklenti olduğunu düşündü; bunun en önemli sebebi Bethesda'nın uzay yolculuğu RPG'sindeki bilgisayarların Microsoft'un işletim sistemini çalıştırmamasıydı. Bunun yerine hepsi, Windows kullanıcı arayüzüyle pek fazla ortak yanı yok gibi görünen, retro-fütüristik bir estetiğe sahip hayali bir işletim sistemi olan Starware ile donatılmıştır.


Starfield'ın Dünyasındaki Windows Anahtarı Skeuomorph Olabilir


Keşif sonunda r/Starfield alt dizisinin ön sayfasına ulaştı ve bu tuhaflık için şakalardan bazı geçerli açıklamalara kadar her şeyin ortaya çıktığı popüler bir tartışmaya yol açtı. Bu nedenle bazı oyuncular, Stardeck konsollarında Windows anahtarının varlığının, kullanıcıların buna daha kolay alışmasına yardımcı olmak için işlevsel selefinin bazı eski tasarım özelliklerini koruyan bir türev öğe olan bir skeuomorf olabileceğini savundu. Çoğu kişinin aşina olacağı skeuomorfizmin modern bir örneği, disketlerin kendileri 90'ların sonlarından bu yana yaygın olarak kullanılmamasına rağmen çoğu çağdaş yazılımın hala disket simgesini bir tasarruf sembolü olarak kullanmasıdır.Diğer oyuncular, Bethesda'nın Windows anahtarını ana şirkete bir selam olarak bilerek dahil etmiş olabileceğini tahmin etmek gibi daha basit açıklamalarla geldiler. Microsoft'un Paskalya yumurtası teorisini destekleyen bazı ikinci dereceden kanıtlar var; örneğin bir Starfield gezegeninin ciddi Windows XP titreşimlerine sahip olması, bunların tesadüfi olduğunu düşünmenin zor olduğu çok açık.


Bu keşfe katılan diğer bazı hayranlar, Windows anahtarının büyük olasılıkla oyuna hatalı bir ekleme olduğunu savundu. Bazı Starfield varlıklarının bariz tasarım hatalarına sahip olması nedeniyle bu olasılık da söz konusu olabilir , ancak yeni tespit edilen bu tuhaflık kesin olarak bu şekilde tanımlanamaz.


1 görüntüleme0 yorum

Comments