top of page

Starfield Oyuncuları Bu Stratejiyi Kullanarak Sınırsız Çalabilirler

İster bir istismar ister bir özellik olsun, Starfield şu anda oyuncuların çalıntı etiketi basit bir numara ile haksız elde ettikleri eşyalardan temizlemesine olanak tanıyor.Lansmandaki diğer tüm Bethesda oyunları gibi, Starfield da oyuncuların yararlanabileceği istismarlarla dolu ve özel bir yöntem, karakterlerin haksız elde ettikleri mallardan çalınan durumu temizlemesine olanak tanıyor. Skyrim veya Fallout 4 gibi öncüllerinin aksine , Starfield ayrıca yasa dışı (ama mutlaka çalınması gerekmeyen) malları temsil eden yeni bir öğe kategorisi olarak kaçak mallara da sahiptir . Her ne kadar oyuncular işgal altındaki alana atladıklarında (genellikle gemilerini geliştirerek) kaçak mal kaçakçılığı yapma yöntemlerine sahip olsalar da, çalınan mallar herhangi bir kanun uygulayıcı tarayıcıya tabi değildir ve kaçakçılığı çok daha kolaydır. 
 


Starfield'daki silahlar Fallout 4'ten ilham alıyor ; birçok Bethesda hayranı, lazer ve balistik silahlardan yakın dövüş ve pompalı tüfeklere kadar kendilerine sunulan çeşitli seçeneklerin yanı sıra silah seslerini de büyük ölçüde övüyor. Ancak bazen Starfield oyuncuları kendilerini efsanevi bir silahı uzun vadede "ödünç alırken" bulabilirler ve bu gibi durumlarda, kanunlarla sorun yaşamadan bu eşyaların nasıl boşaltılacağını veya temizleneceğini bilmek önemlidir.


Tarayıcının içeri girerken herhangi bir kaçak mal algılamaması koşuluyla, Starfield oyuncuları New Atlantis, Akila veya Neon'daki yerel Ticaret Otoritesi binasına vals yaparak gidebilirler. Burası hem çalınan hem de kaçak mallar için başvurulacak yer ve Starfield'ın resmi alt dizininde uygun şekilde adlandırılan CtrlAltEvil tarafından paylaşılan istismar yönteminin ana yıldızı . Yani, oyuncular çalınan mallarını herhangi bir Ticaret Otoritesi satıcısında (kiosk yerine) satabilir ve ardından çalınan etiketi öğeden etkili bir şekilde temizlemek için bunları aynı fiyattan geri satın alabilirler.


Bu strateji sadece işe yarıyor gibi görünmüyor, aynı zamanda Starfield'ın bilgisi tarafından da destekleniyor olabilir . Ticaret Otoritesi'nin müşterileri adına çalıntı malları aklama konusunda bir itibarı var; bu da istismarın bir hatadan ziyade amaçlanan bir özellik olduğu anlamına geliyor. Bethesda (ve mod geliştiriciler) önümüzdeki aylarda Starfield'ın büyük hatalarını düzeltmek için yoğun bir şekilde çalışacak olsa da , Ticaret Otoritesi'nin Starfield'ın çiti olarak oyundaki konumu, bu para aklama yöntemini kesme bloğundan kurtarabilir.


Henüz tam sürümü yayınlanmamış olsa da Starfield , çıkış gününde eş zamanlı olarak çeyrek milyon oyuncu sayısına ulaşarak Erken Erişim'de bile Steam'de popüler olmaya başladı . Bethesda'nın en yeni sanal alanının eksiklikleri olsa da, hayal kırıklığı yaratan bir oyun olmaktan çok uzak ve oyuncular Starfield'da yasal veya başka türlü yapacak pek çok eğlenceli aktivite buluyor .
Comments


bottom of page