top of page

Starfield Gemisi Dev Halo Enerji Kılıcı Gibi Görünüyor

Bir Starfield oyuncusu, Halo serisindeki efsanevi Enerji Kılıcı silahı örnek alınarak modellenen benzersiz gemi tasarımlarını sergiliyor.

Bir Starfield oyuncusunun benzersiz gemi tasarımı, Halo'nun ünlü Enerji Kılıcına benzeyecek şekilde yapıldığından internette hızla dolaşıyor . Tartışmasız tüm zamanların en ikonik ve tanınabilir video oyunu silahlarından biri örnek alınarak modellenen gezegenler arası geminin hem Starfield hem de Halo hayranları arasında oldukça popüler olduğu kanıtlanıyor .

Stüdyonun güçlü oyuncusu Bethesda'nın uzun zamandır beklenen aksiyon RPG'si, geçen sonbaharda Xbox ve Microsoft Windows için resmi olarak piyasaya sürüldü; bu oyun, oyuncuların Samanyolu galaksisinde gizemli eserleri takip eden ve ele geçiren bir uzay kaşifi rolüne adım atmasını sağlıyor. Bethesda'nın çeyrek asırdaki ilk yeni IP'si olan açık dünya Starfield , büyük ölçüde olumlu karşılandı, ancak oyunun belirli yönleriyle ilgili sorun yaşayan pek çok kişi var gibi görünüyor. Bu sorunların birçoğunun , oyuna 500'den fazla değişiklik getiren Starfield'ın 1.10.30 güncelleme yamasıyla çözülmesi bekleniyor .

Etkileyici bir tasarıma sahip Starfield gemisi, özel yapımlarını sitenin ana Starfield sayfalarından birinde yayınlayan Reddit kullanıcısı SonAd4030 tarafından paylaşıldı. Gemi yapısı, kılıcın kendine özgü parlayan çift bıçakları ve neredeyse ruhani camgöbeği rengi de dahil olmak üzere, ilham kaynağında mevcut olan tüm önemli tasarım unsurlarını yakalamayı başarıyor. Geminin kokpiti, Enerji Kılıcı'nın kabzasının merkez oluğu olarak da işlev görüyor ve aynı anda hem biçim hem de işlev katıyor. Gemi, işlevsel olarak Starfield'ın oyundaki en iyi gemilerinden bazılarıyla aynı seviyede olmasa da , estetiğini yenmek kesinlikle zor.Halo'nun Enerji Kılıcı'na benzeyecek bir gemi tasarlamak yeni bir fikir gibi görünse de aslında başka bir oyuncunun aylar önce aynı fikri vardı. Wadeinaround isimli bir başka Reddit kullanıcısı, geçen Ekim ayında Halo'nun Enerji Kılıcı'na benzeyen ve yukarıda öne çıkan tasarıma çarpıcı biçimde benzeyen Starfield gemisini yayınlamıştı. Bununla birlikte, bu sürüm önemli ölçüde daha kısa görünüyor; SonAd4030'un 62 metresine yalnızca 39 metre ölçülüyor. Her iki gemi de oldukça benzer ancak farklı tasarımlarıyla Starfield oyuncu tabanının yaratıcı yeteneğinin bir kanıtıdır .


Starfield Uzaydan Esinlenen Yaratıcılığın Sınırı Yok

Starfield ve Halo'nun her ikisi de uzayda geçtiğinden, ikincisinin içeriğinin birincisinde yaygın olması şaşırtıcı değil . Ancak bazı oyuncular , Halo'nun Master Chief zırhını oyuna sokan yeni bir Starfield moduyla işleri bir adım daha ileriye taşıyor . Mod, Mark V, Mark VI ve Mark VII Mjolnir zırh çekirdeklerini ekleyerek hayranların Halo kahramanının en sevdikleri versiyonunun zırhına adım atmalarına olanak tanıyor . Binlerce mod ve görünüşte sonsuz sayıda yaratıcı oyuncuyla, özel Starfield gemi yapımları zaman geçtikçe daha da ilginç hale gelecektir.

Comments