top of page

Starfield Güncellemeleri En Büyük Suçunu Asla Düzeltemeyecek

Güncellemeler, Starfield'ın potansiyelini ortaya çıkarmanın bileti olabilir, ancak sonsuza kadar kalacak gibi görünen belirli bir kötü karar var.Starfield'ın sürükleyiciliği ve hayal gücü, prosedürel üretime dayanılması ve sınırlayıcı bir estetik nedeniyle, Bethesda'nın önceki RPG'lerine kıyasla eksik.

Starfield'da özellikle Fallout gibi diğer Bethesda oyunlarından farklı olarak köpekler bulunmuyor .

Bethesda'nın Starfield'ı köpekleri içerecek şekilde güncellemesi pek olası değil , bu nedenle mod yaratıcıları köpek severler için en iyi umut olabilir.


Güncellemeler Starfield'ın geleceğini iyileştirmede büyük rol oynayabilir , ancak oyunda çözülmesi pek mümkün görünmeyen önemli bir sorun var. Starfield piyasaya sürülmesinden sonra bir miktar beğeni almış olsa da , Bethesda Game Studios'un önceki RPG'leri tarafından belirlenen standartları tam olarak karşılayamadığı için birçok hayal kırıklığıyla da karşılandı. Güncellemelerin çözebileceği bazı iyileştirme alanları olsa da, tasarım ve hikayedeki temel seçimlerden bazıları sonsuza kadar sinir bozucu olabilir.


Starfield ile ilgili yaygın bir şikayet, sürükleyicilik ve hayal gücünün , benzersiz dünyaları canlı ayrıntılarla hayata geçiren The Elder Scrolls ve Fallout'tan yola çıkarak hayranların beklediği şeylerle eşleşmemesidir . Starfield'ın ölçeği inkar edilemeyecek kadar etkileyici olsa da , bunu başarmak için prosedürel üretime güvenmek, ısmarlama içeriğin yoğunluğundan fedakarlık edilmesini gerektirir. Starfield'ın "NASA-punk" estetiği de biraz sınırlayıcı olabilir, çünkü ayakları yere basan bir yaklaşımı benimsemenin faydaları, aksi takdirde filtrelenebilecek bazı fantezi ve yaratıcılık uçuşlarını feda eder .


Köpeklerin Olmadığı Bir Evren Starfield'ın Keyfini Çalıyor" Köpeği sevebilirsin " ifadesinin bir oyunun kazanabileceği en kolay pazarlama noktalarından biri olduğu bir dönemde , Starfield'ın yetersiz kaldığı alanlardan biri de köpeklerin hiçbir yerde görülmemesidir . Oyunda bulunabilen Chocolate Labs mısır gevreğinin Labrador Retriever'ların neslinin tükenmesine gönderme yapan bir açıklaması olduğu için bu bir tesadüf gibi de görünmüyor . Bu, her köpek ırkının neslinin tükendiğini doğrulamıyor ancak evcilleştirilmiş köpek dişlerini geçmişte bırakma kararının, bilginin kasıtlı bir parçası olduğu anlamına geliyor.


Starfield, Bethesda RPG'leri Arasında Bir AnamoliKöpeklerin olmayışı, Bethesda oyunlarında bulunabilecek tipik kaprislerden uzaklaşmanın güzel bir örneğidir. Ne The Elder Scrolls 5: Skyrim'in soğuk etkileri ne de Fallout 4'ün sert kıyamet sonrası atıkları köpekleri denklemden çıkaracak kadar ileri gitmedi. Yoldaş Dogmeat, Fallout serisinin düzenli ve sevilen bir parçası olarak göze çarpıyor ve onun enkarnasyonunun Fallout 4'te gördüğü ilgi, trendi sürdürmek için bariz bir neden gibi görünüyor.


Dünya inşası ve gerçekçilik, Starfield'da köpeklerin dışlanması için zayıf bahaneler gibi görünüyor . Çikolata Laboratuarı mısır gevreği üzerindeki not genel bilgilere çok az katkıda bulunuyor ve tahliye lojistiği ne kadar zor olursa olsun, insanların uzaya bağlı bir geleceğe atılırken sadık arkadaşlarını geride bırakacaklarına inanmak aslında biraz zor. . Sebep ne olursa olsun, Bethesda'nın gelecekteki güncellemelerde Starfield'ın köpeksiz yaklaşımına geri dönmesi muhtemel görünmüyor , bu nedenle topluluk modu yaratıcılarına yönelmek köpek severler için en iyi yaklaşım olabilir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page