top of page

Starfield Artık Herkesin Lansmanda İstediği Tek Özelliğe Sahip

Cesur astronotlar, gemilere radyo istasyonları ekleyen yeni mod sayesinde artık Starfield'da galaksiyi keşfederken melodileri artırabilecekler.  • Yeni mod, Starfield'a 4 saatlik müzik ekleyerek J -Pop, Synthwave ve Hawaii melodileriyle uzay yolculuğunu daha keyifli hale getiriyor.

  • Hayranlar, Starfield'da gemi içi radyonun bulunmaması nedeniyle hayal kırıklığına uğradı ve bu da mod geliştiricilerin çeşitli müzik seçenekleri için eklentiler oluşturmasına yol açtı.

  • Bethesda'nın Starfield için gelecek planları arasında hata düzeltmelerine ve küçük özelliklere odaklanan güncellemeler içeren ücretli genişletme Shattered Space yer alıyor.


Starfield'da evreni keşfetmek yalnızlık verici olsa da , yeni bir mod uzayın sessizliğini doldurmayı biraz daha kolaylaştıracak . Bethesda'nın devasa bilimkurgu RPG'sinin piyasaya sürülmesinin ardından birçok oyuncu, yıldız gemilerine tırmanıp uzaya fırlayıp diledikleri rotayı çizmekten heyecan duydu. Ne yazık ki kısa sürede bu gezilerin bol miktarda ölü havayla kesintiye uğrayacağı anlaşıldı, ancak neyse ki ekstra yol kat etmek isteyen oyuncular için artık bu gezileri daha eğlenceli hale getirmek için sağlıklı dozda müzik çalınabiliyor.


argent25'in Nexus Mods hakkındaki gönderisine göre , " Starfield Radyo Programları" modları, " Starfield Galactic Radio " eklentisi için bir genişletme işlevi görüyor ve beraberinde bir avuç ek melodi getiriyor ve mevcut müzik karışımına daha da fazla çeşitlilik katıyor. Birçok kişiliğin sunucu olarak görev yaptığı bu ekstra istasyonlar, J-Pop, Synthwave ve eski usul Hawaii müziği gibi çeşitli yeni türleri içeriyor. Toplu olarak mod, Starfield'a dört saatten biraz fazla ekstra ses içeriği ekliyor, bu da oyuncuların yakın zamanda seçilmiş parçaları duymaktan sıkılmaması gerektiği anlamına geliyor.


Starfield'ın Radyo Eksikliği Hayranları Hayal Kırıklığına UğrattıStarfield, kasabaları ve şehirleri keşfeden oyuncular için bir tür radyo yayın sistemi sunsa da , oyunun topluluğu, gemilerin içinde müziğin mevcut olmamasından duyduğu hayal kırıklığını açıkça dile getirdi . Bethesda'nın Fallout serisinin The Wasteland'de dolaşırken dinlenebilecek ikonik radyo istasyonları yelpazesine sahip olduğu göz önüne alındığında, pek çok kişi stüdyonun son sürümünde de benzer bir şey bekliyordu. Oyun piyasaya sürüldüğünde mod geliştiriciler, oyunun herhangi bir noktasında açılıp kapatılabilen çeşitli radyo istasyonlarını içeren bir eklenti yayınlayarak sorunu hızlı bir şekilde çözdüler.


Lansman sırasında Starfield oyuncularını rahatsız eden tek şey gemi içi radyo istasyonlarının olmaması değil . Oyunun devasa boyutuna ve sunulan miktara rağmen topluluk, neden bu kadar çok temel yaşam kalitesi özelliğinin gönderilen sürümde bırakıldığını sorguladı . Önceki Bethesda RPG'lerinde oyuncuların dile getirdiği pek çok sorun mevcuttu ve bu da cesur Constellation üyelerini, özellikle projenin geliştirme aşamasında olduğu göz önüne alındığında, stüdyonun neden önceki hatalardan en iyi deneyimi sunmak için ders alamadığını sorgulamaya sevk etti.


Starfield Hayranları Oyun İçin Ne İstiyor?Bethesda , Fotoğraf Modunda karakterler için pozlar ekleyen ve güvenlik mini oyununu oynarken Geri Al eyleminin Digipick maliyetini ortadan kaldıran yeni bir yama çıkarırken , topluluk stüdyonun önceliklerini sorguluyor . Starfield'ın piyasaya sürülmesinden bu yana , oyunun Reddit'inde devam eden bir başlık, talep edilen her düzeltme ve oyuncuların sonraki güncellemelerde oyuna eklenmesini istedikleri ek özellikler için bir toplama aracı olarak hizmet etti. Bu yazının yazıldığı sırada, talebin çoğu henüz karşılanmamıştı.


Vurgulanan yaşam kalitesi özelliklerinin çoğu, kafa karışıklığını önlemek için ziyaret edilen gezegenlerin bir listesinin eklenmesi gibi Starfield'ın hantal kullanıcı arayüzünde yapılan değişikliklerin yanı sıra, her şeyi daha iyi kategorize etmek için kişinin envanterini önemli öğeler ve önemsiz öğeler olarak ayırma yeteneği içerir. . En çok talep edilen iyileştirmelerden biri, nişangahı sürekli olarak seçili gezegene geri getirdiği için öfke çekmeye devam eden galaksi haritasıyla ilgilidir; daha da fazla oyuncu, keşfedilen türleri takip etmek için tematik olarak tutarlı olacak bir tür özet istiyor. Oyunun Constellation grubu.


Modcular Starfield'ı Kurtarmaya GeliyorStarfield'ın piyasaya sürülmesinden sonraki aylarda Bethesda , topluluğun temel deneyim üzerinde ince ayar yapması ve oynaması için bir araç olarak oyuna mod desteği uygulamak üzerinde çalışacağının sözünü verdi . Böyle bir özelliğin mevcut olmaması, topluluğu oldukça üzmesine rağmen, mod geliştiriciler yine de oyunu önemli ölçüde yükseltebilecek bazı olağanüstü yaşam kalitesi iyileştirmeleri yaratmayı başardılar. Bahsi geçen " Starfield Radyo Programları" nın yanı sıra hayranlar, kapıların açılma hızını artıran, envanter menüsünü düzenleyen ve Digilock mini oyununa başlarken oynatılan kısa animasyonu atlayan modlar da yükleyebilir.


Hayranlar, " Starfield Radyo Programları" nın yanı sıra , kapıların açılma hızını artıran, envanter menüsünü düzenleyen ve Digilock mini oyunu başlatıldığında oynatılan kısa animasyonu atlayan modlar da yükleyebilir.

Mod geliştiricilerin çözdüğü tartışmasız en sinir bozucu sorun, aslında keşfedilen konum hakkında fikir veren bir mini haritanın olmamasıdır. Bethesda, resmi bir güncellemenin bu sorunu çözeceğini belirtti ancak bu sözün üzerinden aylar geçti ve ne zaman yayınlanacağına dair hala bir bilgi yok. Topluluk bilgi beklemeye devam ederken, Starfield'ın mod geliştiricileri oyunu günümüz standartlarında daha keyifli hale getirmek için her türlü fantastik mod yaratmaya devam edecek.


Starfield'ı Neler Bekliyor?2023 sonlarında piyasaya sürülmesine rağmen Bethesda, hayranların Starfield'ın geleceği hakkında neler bekleyebileceği konusunda nispeten sessiz kaldı . Temel oyunun çıkışından sonra Shattered Space adlı ücretli bir genişleme paketinin geleceği duyurusunun yanı sıra , daha küçük içerik güncellemeleri de çok az sayıdaydı. En son yama büyük ölçüde yüzlerce hatayı ortadan kaldıran bir düzeltme görevi görürken aynı zamanda Fotoğraf Modunda poz verme yeteneği gibi bazı küçük yeni özellikler de ekledi.


Starfield'ın Shattered Space DLC'sinin ne zaman geleceğine dair spekülasyonlar yaygınlaşmaya devam ediyor. Bethesda, DLC'yi 2024'te piyasaya süreceğini belirtti ve piyasaya sürülmesi için henüz belirli bir süre sunmadı, ancak Nisan ayının istikrarlı bir şekilde yaklaştığı göz önüne alındığında, bunun ilk çeyrekte olmayacağını söylemek doğru olur. Oyuncular önümüzdeki haftalarda oyunun durumuyla ilgili daha fazla habere dikkat etmeli.


コメント


bottom of page