top of page

Starfield'ın Karakter Yaratıcısı Geniş Bir Paskalya Yumurtasını Saklıyor Olabilir

Bir Starfield oyuncusu, oyunun karakter yaratıcısında Amazon Prime Video serisi The Expanse'a atıfta bulunarak Paskalya yumurtasına benzeyen bir şey buluyor.

Bir Starfield oyuncusu, karakter yaratıcısında The Expanse serisinden bir Paskalya yumurtası gibi görünen bir şey buldu ve dizideki iki karaktere atıfta bulundu. Starfield, Bethesda'nın 25 yılı aşkın süredir ilk yeni IP'sidir. Keşfedilecek çok çeşitli içeriğin yanı sıra Starfield, oyuncular tarafından halihazırda bulunan bir dizi Paskalya yumurtasıyla ekstra eğlence sunuyor.


Starfield, gerçek hayattaki bilime referanslarla insanoğlunun uzayda yaşadığını gösteren bir bilim kurgu oyunudur. Bunun bir örneği, NASA'nın 2003 yılında Mars yüzeyini keşfetmek için fırlattığı Opportunity Rover'dır. Chawla, Gagarin, Jemison ve Olivas, Starfield'ın Alpha Centauri sistemindeki dört gezegendir . Gerçek hayatta bunlar astronotlar Kalpana Chawla, Yuri Gagarin, Mae Jemison ve John D. Olivas'ın soyadlarıdır. Bir Bethesda oyunu olarak Starfield, Skyrim'in en ünlü çizgisine bir değil iki kez atıfta bulunarak ona saygı duruşunda bulunuyor .


Reddit kullanıcısı SpaceNigiri, Starfield'ın karakter yaratıcısının The Expanse'den Naomi Nagata ve Amos Burton'a çarpıcı bir benzerlik gösteren iki fotoğrafını paylaştı . Oyuncu, karakter yaratıcısının Dominique Tipper ve Wes Chatham karakterleriyle aynı yüz özelliklerine sahip iki varsayılan ön ayarını buldu. Nagata'nın Amazon Prime Video şovunda kullandığı saç stilinin aynısına sahip olması nedeniyle kadın ön ayarı özellikle öne çıkıyor. Starfield karakter yaratıcısı son derece ayrıntılıdır ve Starfield oyuncuları onu benzersiz şekillerde kullanıyor . Bu özellik, Starfield oyuncularının beceri ağacını etkileyen fiziksel ve kişilik özelliklerini ve geçmişini seçmesine olanak tanır. Bundan önce Starfield Oyuncular, özelleştirme için "başlangıç ​​noktası" görevi gören bir temel karakter şablonu olan 40 ön ayardan birini seçmelidir.


Yaratıcılığı harekete geçirmek için karakter yaratıcısına ek olarak, Starfield'ın özelleştirme düzeyi gemileri de kapsar. Bir Starfield gemisi, kalkan jeneratörü, silahlar ve reaktör gibi özelleştirilebilen 13 parçadan oluşur. Starfield'da bir gemiyi özelleştirmek, geminin performansını etkilerken, bazı seçenekler belirli becerilerin edinilmesinin arkasına gizlenmiştir. Bu özellik aynı zamanda Starfield oyuncularının Millennium Falcon'u ve bilimkurgu evreninden diğer ünlü gemileri inşa etmesiyle yaratıcı sonuçlara da yol açtı .


Starfield'ın resmi olarak yayınlanmasına hâlâ birkaç gün var . Yalnızca erken erişimde mevcut olmasına rağmen Starfield , Twitch ve Steam'de şimdiden büyük rakamlara ulaşıyor ve oyuncuların oyunu ne kadar sabırsızlıkla beklediğini gösteriyor. Yolculuğunun bu kadar erken aşamasında başarıyı gösteren Starfield , gelecekte geçecek en iyi oyunlar salonuna girmek için güçlü bir rakip gibi görünmeye başlıyor .


Starfield şu anda erken erişim aşamasında ve resmi olarak 6 Eylül'de PC ve Xbox Series X/S için çıkıyor.


1 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page