top of page

Stardew Valley: Yem Yapıcı Nasıl Alınır ve Kullanılır

Stardew Valley'de Bait Maker belirli bir balığın yakalanma şansını artırır. Bunu nasıl oluşturacağınız ve kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.Stardew Valley'in 1.6 Güncellemesi, Vadideki hayatı kolaylaştıracak tonlarca yeni içerik ve iyileştirme getirdi. Oyuna yeni eklenenlerden biri de Bait Maker olarak bilinen kullanışlı bir makinedir.


Yem Yapıcı, her tür balık için hedefli yem oluşturmanıza olanak tanıyan bir arıtma ekipmanı parçasıdır . Bir Yem Yapıcıya sahip olmak, bulunması zor nadir balıkları cezbetmenize ve onları daha hızlı yakalamanıza yardımcı olabilir çünkü sürekli olarak farklı avlara uygun yem arama ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu eşsiz aracı çiftliğinize nasıl ekleyebileceğinizi merak ediyorsanız okumaya devam edin.


Bait Maker Nasıl Alınır ve Kullanılır


Bait Maker'ın üretim tarifinin kilidi, Stardew Valley oyuncuları Balık Tutma Seviyesi 6'ya ulaştığında açılır . Daha yüksek kaliteli (gümüş veya altın seviye) balık yakalayarak veya Yengeç Saksıları toplayarak kolayca XP kazanabilir ve balıkçılık becerilerinizi geliştirebilirsiniz.


Tarifin kilidini açtıktan sonra bir Yem Yapıcı oluşturmak için aşağıdaki malzemeleri toplamanız gerekir:


  • 3 Demir Çubuk

  • 3 Mercan

  • 1 Deniz Kestanesi


Demir Çubuklar, 5 Demir Cevherinin bir Fırında yakıt olarak bir kömürle eritilmesiyle oluşturulabilir. Madenlerde 41 ila 79. Seviyelerdeki demir düğümlerini çıkararak demir cevheri toplayabilirsiniz. Öte yandan Mercanlar ve Deniz Kestaneleri , Plajın Gelgit Havuzu bölümünde bol miktarda bulunan, yenilebilir öğelerdir.


Stardew Valley'de Yem Yapıcı Nasıl KullanılırArtık bir Yem Yapıcınız olduğuna göre, Stardew Valley'deki herhangi bir balık için , o balığın bir örneğine sahip olmanız koşuluyla, özel yem oluşturabilirsiniz . Örneğin Gece Yarısı Sazanı Yemi oluşturmak istiyorsanız bir Gece Yarısı Sazanına ihtiyacınız olacak .


Yem Yapıcıyı kullanmak için herhangi bir balığı makineye yerleştirin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Yem Yapıcının balığa özel yemi oluşturması yaklaşık 10 dakika sürer .


Balığa özel yem kullanmak, o bölgede yakalanması şartıyla, o balığı yakalama şansınızı önemli ölçüde artıracaktır. Örneğin, Woodskip Bait'i kullanmak, Gizli Orman'da bulunan benzersiz bir balık olan Woodskip'i yakalama şansınızı artıracaktır.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page