top of page

Stardew Valley: Yaz Kabağı Tohumları Nasıl Alınır?

Stardew Valley'e yapılan 1.6 güncellemesi yeni bir toplanabilir tohum türü sunuyor ve yaz için yem tohumu yaz kabağıdır.Stardew Valley'in 1.6 güncellemesi, bulmak için yiyecek aramanız gereken yeni bir tohum türü sunuyor. Hangi tohumların yem tohumu olduğunu anlayabilirsiniz çünkü bunlar normal tohum torbaları yerine rustik çuvallarda gelir.


Stardew Valley'de dört yem tohumu bulunur: her mevsim için bir tane . Adından da anlaşılacağı gibi yazın tohumu Yaz Kabağıdır. Summer Squash hiçbir yemek tarifinde yer almaz, ancak yine de onlardan iyi bir kâr elde edebilirsiniz (özellikle de tohumlarını almak için asla para ödemenize gerek kalmadığı için).


Yaz Kabak Çekirdeği Nasıl Bulunur?Yaz Kabağı Tohumlarını bulmanın en tutarlı yolu özel hazine noktalarını kazmaktır. Bunu yapmak, bulduğunuz her biri için size bir veya iki set tohum verecektir.


Akılda tutulması gereken bir husus, yem tohumlarına yönelik hazine noktalarının normal hazine noktalarından farklı görünmesidir. Normal hazine noktalarında rüzgarda sallanıyormuş gibi görünen üç kısa siyah şerit bulunur. Yem tohumları veren hazine noktalarının merkezi şeritleri daha uzundur ve üçünün de uçları siyah yerine yeşildir. Yem tohumları Stardew Vadisi'nin normal bölgelerinde görünebilir, ancak bunları sahilde ve Calico Çölü'nde de bulabilirsiniz . Bunlar, toprağın büyük kısmının kazılabilir olması nedeniyle yem tohumlarının avlanacağı en iyi yerlerdir.


Zamanlama da önemli bir faktördür. Yaz Kabak Tohumları ilkbaharın son haftası ve yazın ilk üç haftasında yem tohum noktalarında ortaya çıkacaktır. Ondan önce Havuç Tohumlarını bulacaksınız ve ondan sonra Brokoli Tohumlarını bulacaksınız. Bu aynı zamanda Madenlerdeki kasaları kırarak bulduğunuz yem tohumları için de geçerlidir.


Ayrıca rakunun ilk isteğini yerine getirip ona bir eş bulmasına yardım ettikten sonra rakun tüccarından Yaz Kabak Tohumu takası yapabilirsiniz. Bir tohumun fiyatı 15 Bitki Özü olup, Kömür Özü Ormanı'ndan toplamakta zorluk çekmezsiniz. Ayrıca ilk isteği tamamlamanın ödülü olarak bir sürü Yaz Kabağı Çekirdeği alacaksınız.


Yaz Kabağı Nasıl Yetiştirilir ve KullanılırYaz Kabağı bitkileri ekimden altı gün sonra olgunluğa ulaşır. Bundan sonra her bitkiden her üç günde bir yeni Yaz Kabağı bekleyebilirsiniz.


Yaz Kabağının temel değeri 45 gramdır ve iridyum cinsi kabaktan 90 gram alabilirsiniz. Bu onları benzer bir büyüme ve yeniden büyüme döngüsüne sahip olan ve aynı zamanda bir yaz mahsulü olan Acı Biberlerden biraz daha değerli kılar.


Yaz Kabağı bir sebze olarak sayılır, bu da onları bir Fıçıya ekleyerek Yaz Kabak Suyu oluşturabileceğiniz veya bir Konserve Kavanozuna yerleştirerek Yaz Kabak Turşularını oluşturabileceğiniz anlamına gelir . Meyve suyunun baz değeri 101 gr, turşunun baz değeri ise 140 gr. Ne yazık ki, Yaz Kabağı hiçbir tarifte görünmüyor, bu nedenle kabak turşusu yapmak, onları kar elde etmek için kullanmanın en iyi yoludur.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page