top of page

Stardew Valley: Tüm Evcil Hayvanlar (& Nasıl Edinilir)

Stardew Valley 1.6'da artık üç evcil hayvan türü ve on dört evcil hayvan çeşidi bulunmaktadır; İşte hepsini nasıl benimseyeceğiniz.1.6 Güncellemesinin Stardew Valley'e gelmesiyle birlikte artık oyundaki her evcil hayvanı sahiplenme fırsatına sahip olacaksınız ve çiftliğinizi keyifli bir hayvan barınağına dönüştüreceksiniz. Ancak Marnie temkinli davranıyor ve sorumsuz köylülerin evcil hayvan ebeveyni olmasına izin vermiyor. Bu nedenle oyundaki tüm evcil hayvanları sahiplenmek istiyorsanız öncelikle ona güvenilir bir sahip olduğunuzu kanıtlamalısınız. Bu kılavuz, oyunun en son sürümünde tanıtılan tüm yeni evcil hayvanları keşfetmenize yardımcı olacak ve her birini nasıl benimseyeceğinizi öğretecektir.


Tüm Evcil Hayvanlar Nasıl Alınır?Her oyunun başında ücretsiz olarak bir evcil hayvan alırsınız. 20 Bahar'da Marnie, karakter özelleştirme menüsündeki seçiminize göre size bir kedi veya köpek getirecek . Bundan sonra çiftliğinizde evcil hayvan mama kabı inşa ederek ve evcil hayvan lisansı satın alarak daha fazla evcil hayvan sahiplenebilirsiniz .


On iki evcil hayvanın tamamını (beş köpek, beş kedi ve iki kaplumbağa) sahiplenmek size yaklaşık 980.000 grama mal olacak , ilk evcil hayvanı ücretsiz alacağınızı düşünürsek. Bu toplamın 920.000 gramı lisanslar ve 60.000 gramı da evcil hayvan mama kapları içermektedir.


  • İlk evcil hayvanınızı sahiplenin . Marnie size bir kedi veya köpek getirdiğinde, ilk evcil hayvanınızı almak için evet seçeneğini seçin.

  • Evcil hayvan dostluğunuzu maksimuma çıkarın . Daha fazla hayvan alma şansını açmak için ilk evcil hayvanınızla beş kalp kazanın.

  • Ekstra su kapları alın . Robbin'le konuşun ve ondan 5.000 gram karşılığında evcil hayvan mama kabı satın alın.

  • Marnie'nin mektubunu bekle . Sizi, 40.000 gram taban fiyatla evcil hayvanlar için alışveriş yapmanıza olanak tanıyan yeni hizmeti Evcil Hayvan Lisansları hakkında bilgilendirecek.

  • Evcil hayvan lisansları satın alın . Her evcil hayvan mama kabını yaptıktan sonra, eve yeni bir evcil hayvan getirmek için Marnie'ye istenen lisans ücretini ödeyin.

  • Her evcil hayvanı sahiplenmek için ne kadar ödemeniz gerektiği aşağıda açıklanmıştır:


Hayvan Türü

Ruhsat ücreti

Kediler

40.000 gr

Köpekler

40.000 gr

Kaplumbağa

60.0000g

İridyum Kaplumbağa

500.000 gr

Stardew Valley v1.6'daki Yeni Evcil HayvanlarMart 2024 itibarıyla Stardew Valley üç yeni kedi türünü tanıttı: Beyaz, Siyah ve İridyum. Ayrıca üç yeni köpek türü daha var: Gri, Koyu Kahverengi ve İridyum. Ayrıca, yeni evcil hayvan türü olan kaplumbağalar, normal (yeşil) bir tür ve bir İridyum (mor) türü içerir.


Evcil Hayvanınızı Nasıl Değiştirir veya Kaldırırsınız?Stardew Valley'de evcil hayvanınızı değiştirme veya kaldırma seçeneğiniz vardır . Bir evcil hayvanın görünüşünü değiştirmek için, Sihirbazın bodrumunda bulunan Illusions Tapınağı'na 500g hediye edin . (Bu yöntem evcil hayvanınızın türünü değil, yalnızca "tarzını" değiştirir.) Eğer eşlik eden bir hayvanla yollarınızı ayırmak isterseniz üzerine biraz Kelebek Tozu serpebilirsiniz . Bu büyülü toz, hayvanınızı bir kelebeğe dönüştürecek ve onu çiftliğinizden kalıcı olarak uzaklaştıracak.


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments