top of page

Stardew Valley Sihirbaz Nelerden Hoşlanır?

Stardew Valley'de Sihirbazla arkadaş olmak oyunculara çeşitli avantajlar sağlayabilir, ancak büyülü adam bazı hediyeleri diğerlerinden daha çok sever.Stardew Valley, kendi sevdikleri ve sevmedikleri çeşitli farklı karakterlerle doludur. Konu bu ilgi alanlarını belirlemeye geldiğinde bu karakterlerle arkadaş olmak biraz deneme yanılma gerektirebilir, ancak genellikle onların arkadaşlıklarını sürdürmeye değer.


Stardew Valley'de kesinlikle arkadaş olmaya değer karakterlerden biri de Sihirbazdır. Gerçek adı M. Rasmodius olan Büyücü, Külözü Ormanı'nın batı yakasında saklı kulesinde yaşamaktadır. Kendisi aynı zamanda oyuncuların Pelican Town Toplum Merkezi'nde yaşayan Junimo'ları anlamalarına yardımcı olacak kişidir.


Oyuncular Sihirbaz'a yaklaştıkça ondan çeşitli hediyeler almaya başlasa da dostluğunun en büyük faydası bunlar değil. Asıl önemli olan, oyuncular onunla dört sevgi dolu kalbe ulaştıktan sonra açılan Sihirbazın bodrum katına erişimdir. Bu, oyuncuların 500g karşılığında adlarını, cinsiyetlerini, görünümlerini ve en sevdikleri şeyi değiştirmelerine olanak tanır.Sihirbazın sevdiği birden fazla eşya var ve bu da onunla arkadaşlığın hızla artmasına yardımcı olacak. Ona daha özel olanlar ise Mor Mantarlar, Güneş Özü, Süper Salatalık ve Hiçlik Özüdür. Ayrıca tüm köylülerin evrensel sevgi olarak kabul ettiği eşyaları da çok seviyor. Bu eşyalar Altın Balkabağı, Sihirli Akide Şekeri, İnciler, Prizmatik Parçalar ve Tavşan Ayağıdır.


Sihirbazın sevdiği bazı eşyaları bulmak bazıları için biraz zor olduğundan, oyuncular Sihirbazın sevdiği eşyalardan da yararlanabilirler. Bu öğeler Kuvars, Zanaatkar ürünleri, Pişmiş Tarifler , Çiçekler, Toplanan Mineraller, Meyve Ağacı Meyveleri, Mücevherler, Sebzeler, Yaşam İksiri, Akçaağaç Şurubu ve jeodezlerden elde edilen tüm minerallerdir.


Sihirbazın beğenileri arasında listelenen daha geniş kategorilerden bazılarının bazı istisnaları vardır. Bu ürünler Yağ, Boş Mayonez , Kızartılmış Yumurta, Ekmek, Garip Çörekler, Deniz Köpüğü Pudingi, Haşhaş, Muz, Mango, Şerbetçiotu, Çay Yaprakları, Buğday ve Öğütülmemiş Pirinçtir.


Oyuncular Sihirbazla arkadaşlıklarını sürdürürken, onların şahit olabileceği herhangi bir kalp olayı ara sahnesi yok. Dört kalpteki bodrumun kilidinin açılmasından bile sadece gündelik konuşmalarda bahsediliyor. Ancak oyuncular sonunda Sihirbazdan posta yoluyla hediyeler almaya başlayacaklar. Bu hediyeler Ateş Kuvarsı, Donmuş Gözyaşı, Yeşim veya Mor Mantar olabilir.


Diğer köylülerle karşılaştırıldığında, evine ilk erişim sağladıktan sonra Büyücü ile konuşmak çok daha kolaydır. Bunun nedeni, Büyücü'nün Stardew Valley festivalleri dışında kulesinden asla ayrılmamasıdır , bu da onu hediye vermek için bulmayı çok kolaylaştırır. Kulesi ayrıca diğer evlerin çoğundan daha erken açılıyor ve oyun içi saat sabah 6'da açılıyor.İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page