top of page

Stardew Valley Peri Tozu Nasıl Elde Edilir

Stardew Valley'in 1.5 güncellemesiyle eklenen ve üretimi artırmaya yardımcı olacak yeni bir öğe olan Fairy Dust'ı nasıl alacağınızı burada bulabilirsiniz.Stardew Valley'deki Zencefil Adası'nın 1.5 güncellemesiyle birlikte bir dizi başka etkinlik ve öğe de geldi. Bu eşyalardan biri, özel eşyaların üretimini hızlandırmak için kullanılan, işlenebilir bir eşya olan peri tozudur.


Zencefil Adasının Kilidini Açmak


Peri tozu üretim tarifi, Zencefil Adası'nda başlayan bir görev yoluyla elde edilir, bu nedenle Zencefil Adası'na nasıl erişileceğini bilmek bir zorunluluktur. Zencefil Adası, Stardew Valley'de , topluluk merkezini veya Joja deposunu tamamladıktan sonra oyuncuların kullanımına sunulacak bir oyunsonu konumudur .


Bu koşullardan biri karşılandığında, Willy oyuncuya postayla bir davetiye göndererek dükkânına gelmelerini ve bunun üzerine tamir edilmesi gereken teknesini onlara göstermesini bildirecektir. Tekne 200 sert ağaç, 5 pil paketi ve 5 iridyum çubukla onarılabilir. Bu kaynaklar teslim edildikten sonra oyuncular Zencefil Adası'na gitmek için 1.000 altın ödeyebilirler.


Birdie'yle tanışmak


Oyuncular Zencefil Adası'na vardıklarında ve adanın başlangıç ​​bölgelerinde yeterli miktarda altın ceviz topladıktan sonra en batı noktasına gidebilirler. Orada Birdie adında yeni bir NPC bulacaklar. Birdie ile konuşmak, oyunculara "Korsanın Karısı" adlı yeni bir görev kazandıracak. Bu görev, oyuncuların peri tozu üretim tarifini elde etmek için tamamlamaları gereken görevdir.


"Korsanın Karısı"nı tamamlamak


Birdie, görevin başında oyuncuya savaş hatırası eşyasını verecek. Bu noktadan sonra, görev aslında oyuncuların sonuna ulaşana ve ihtiyaç duyulan son öğeyi alana kadar öğeleri takas etmeye devam etmeleri gereken eski video oyunlarından biri haline geldi.


Ticaret ilerlemesi şu şekilde çalışır:


  • Gurme domates tuzu alması için savaş hatırasını Kent'e verin.

  • Stardew Vadisi gülü almak için gurme domates tuzunu Gus'a ver.

  • Gelişmiş TV uzaktan kumandasını alması için Stardew Valley Rose'u Sandy'ye verin.

  • Arktik parçayı alması için gelişmiş TV uzaktan kumandasını George'a verin.

  • Kıvranan bir solucan alması için kutup parçasını Sihirbaz'a verin.

  • Korsan madalyonunu alması için kıvranan solucanı Willy'ye ver.

  • Görevi tamamlamak için korsanın madalyonunu Birdie'ye ver.


Madalyon Birdie'ye verildiğinde, oyuncuyu peri tozu hazırlama tarifinin yanı sıra beş altın cevizle ödüllendirecek.Peri Tozu


Peri tozu yapmak için oyuncuların bir elmasa ve bir peri gülüne ihtiyacı olacak. İlki, madenlerin 50. ve daha derin seviyelerindeki madenlerden elde edilebilir. Zencefil Adası'na erişimi olan birçok oyuncu muhtemelen madencilik seviyesi 9'da üretilebilen ve mücevherleri kopyalayan kristalaryuma da erişebilecek. Bu nedenle, peri tozu olarak kullanılmak üzere elmasların çoğaltılmasında kullanılabilir. Peri tozu yapmak için ihtiyaç duyulan ikinci eşya ise sonbaharda yetiştirilebilecek bir çiçek olan peri gülüdür. Oyuncular, yıl boyunca temin edebilmek için seralarında veya evlerinin içinde saksılar aracılığıyla bir miktar yetiştirmek isteyebilirler.


Oyuncular peri tozu ürettikten sonra Stardew Valley'deki herhangi bir makinede kullanarak ürününü anında üretmesini sağlayabilirler. Örneğin, bir oyuncu konserve kavanozuna bir portakal koyarsa ve ardından kavanozun üzerinde peri tozu kullanırsa, portakallı jöleyi hemen alabilecektir. Biraz farklı çalışan tek öğe fıçıdır. Fıçı, belirli öğelerin kalitesini yavaş yavaş artıracaktır. Peri tozu kullanmak, geliştirilmekte olan eşyanın mevcut seviyesini bir seviye yükseltecektir. Yani örneğin fıçıda gümüş kalitesinde bir şarap varsa ve üzerinde peri tozu kullanılmışsa şarap anında altın kalitesine sıçrayacaktır.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page